|
|
|
|
|
08.02.2008 23:13:47
Інформаційне повідомлення щодо ситуації із захворюваністю на ГРІ та грип в регіонах України
За даними Українського центру грипу МОЗ України захворюваність на грип та ГРІ на минулому тижні року спостерігалось зростання показника захворюваності на ГРВІ та грип. В жодному регіоні обласних епідемічних порогів не перевищено. Відмічається зростання захворюваності серед школярів, питома вага дітей серед захворілих становить 50%.
Локальні спалахи захворювання із перевищенням рівнів епідемічних порогів реєструються у деяких містах, районах та населених пунктах на території Луганської, Дніпропетровської, Закарпатської (м. Ужгород) областей.
Епідемічні пороги з грипу перевищено у м. Львові на 26,1% та м. Чернігові на 3,26%.
Рівні захворюваності нижче порогових у мм. Вінниці на 20,2%; Дніпропетровську - 50,21%; Донецьку - 58,195; Запоріжжі - 57,84%; Києві - 33,91%; Одесі - 43,88%; Сімферополі - 43,38%; Харкові - 83,59 відсотки.
Зокрема місто Київ:
За минулий 5 тиждень (з 28.01. по 03.02.08р.) на грип та ГРВІ в м. Києві перехворіло 21213 осіб (показник 78,0), епідпоріг для даного тижня складає 121,0, тобто захворюваність була в 1,5 рази нижче епідпорогу. У порівнянні з попереднім 4 тижнем поточного року рівень захворюваності був вищим на 10,3%. Темп зростання захворюваності на 5 тижні уповільнився на 10% порівняно з попереднім. Всього за тиждень було госпіталізовано 16 дітей з діагнозом грип та ГРВІ.
За даними вірусологічної лабораторії міської санепідемстанії за 5 тиждень серед досліджених проб виявлено: аденовірусів - 9,5%, вірусів парагрипу - 20,6% та антиген вірусу грипу А (H3N2) - 1,6%.
Таким чином, захворюваність на грип та ГРВІ на 5 тижні року в м. Києві відповідає сезонному рівню та не перевищує епідпорогу.
В м. Києві постійно здійснюється моніторинг щодо відвідувань школярами навчальних закладів та причин їх відсутності. Якщо темп зростання захворюваності буде зберігатися і на поточному тижні, прогнозується, що епідпоріг не буде досягнуто та перевищено і навчальні заняття у школах припинятися не будуть.
Ситуація в регіонах контрольована. З метою своєчасного реагування на можливі ускладнення епідемічної ситуації в 10 контрольних містах здійснюється щотижневий моніторинг захворюваності населення.
За даними досліджень вірусологічних лабораторій обласних санітарно-епідеміологічних станцій в Україні сезонний рівень захворюваності населення обумовлений загалом циркуляцією вірусів ГРВЗ.
В регіонах посилено контроль за дотриманням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму на підконтрольних об'єктах, в лікувально-профілактичних, дошкільних закладах, школах, підприємствах, місцях масового перебування людей тощо.
Як запобіжний захід щодо розповсюдження інфекції в дитячих колективах рішенням органів місцевого самоврядування застосовується закриття шкіл, дошкільних закладів.
За даними Міносвіти та науки України припинено навчання у школах в окремих селах та містах Луганської, Львівської, Закарпатської, Одеської, Рівненської, Дніпропетровської, Донецької, Івано-Франківської, Житомирської областей.
В цілому по Україні епідемічна ситуація з грипу та ГРВІ нестійка. На поточному та наступного тижнях, за даними моніторингу та прогнозами фахівців, очікується активізація епідемічного процесу з грипу та ГРВІ.
Інформаційно: число хворих на 5 тижні (27.01.08 - 03.02.08) року становить 55546 осіб, що на 10,8 % вище за показник 4 тижня цього року. Зріс інтенсивний показник захворюваності: з 51,6 до 57,79 на 10 тис. населення. Більшість захворілих (54,22 %) складають діти до 14 років, з них понад 46 % - школярі. Протягом тижня було госпіталізовано 0,47 % хворих, більшість з них (93 %) складають діти.
Найбільш високі показники відзначені у містах Львові, Чернігові, Вінниці, Києві, де вони становлять відповідно 106,6; 106,26; 94,65; 79,99. У двох контрольних містах Львів та Чернігів захворюваність перевищила епідемічні пороги, у Львові - на 20,7 %, у Чернігові - на 3,16 %.
Ситуація з грипу в світі. За даними Європейської мережі нагляду за грипом у 18 країнах Європи реєструються середні та високі рівні захворюваності на грип (Австрії, Бельгії, Болгарії, Чехії, Естонії, Литві, Франції, Угорщині, Люксембурзі, Нідерландах, Ірландії, Португалії, Польщі, Румунії, Словенії, Швейцарії, Іспанії, Італії) . Тенденція до зменшення активності грипу спостерігається у Іспанії, Ірландії, Великобританії.
Загалом, поширення епідемічного процесу обумовлено зростанням захворюваності серед дітей до 14 років. У Великобританії, Ірландії, Норвегії, Іспанії, Швейцарії до епідемічного процесу грипу також активно залучені вікові групи від 15 до 64 років. Серед циркулюючих вірусів домінуючим є штам вірусу Н1.
http://ПРЕС-СЛУЖБА МОЗ
|
|
|
|