ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
САЛІЦИЛОВА МАЗЬ
Unguentum Acidi salicylici
Загальна характеристика:
міжнародна назва: acidum salicylicum;
основні фізико-хімічні властивості: однорідна мазь білого або світло-жовтогокольору; склад: 100 г мазі містять саліцилової кислоти(2-гідроксибензойна) - 2, 5 чи 10 г;
допоміжнаречовина: вазелін.
Форма випуску. Мазь.
Фармакотерапевтична група. Дерматологічні засоби. Препарати кислотисаліцилової. Код АТС - D02АF.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Саліцилова кислота при місцевому застосуваннівиявляє слабку антисептичну, а також подразнювальну, відволікаючу дію.Пригнічує секрецію сальних і потових залоз. У низьких концентраціях виявляєкератопластичну, а у високих - кератолітичну дію.
Фармакокінетика. Саліцилова мазь застосовується зовнішньо,практично не адсорбується в системний кровотік і не виявляє резорбтивної дії.
Показання для застосування. Жирна себорея, звичайні вугри, хронічнаекзема, піодермія, попрілості, псоріаз, дискератози, іхтіоз, бородавки, мозолі,червоний волосяний лишай Деваржи.
Спосіб застосування та дози. На уражену поверхню мазь наносять 2-3 разина добу. При псоріазі, червоному волосяному лишаї Девержи, іхтіозі, себореїзастосовують 2 % мазь, а при вираженому запаленні її розбавляють вазеліном у2-4 рази і застосовують 1-2 рази на добу; після усунення злущуваннявикористовують інші засоби. Для лікування мозолів та ороговілостей шкіризастосовують 10 % мазь.
Нарани мазь накладають стерильною серветкою чи накладають на рани стерильнупов’язку, просочену маззю. Тривалість курсу від 6 до 20 діб.
Побічна дія. Рідко - місцеві реакції у вигляді свербежу, печіння,шкірного висипу.
Протипоказання. Підвищена чутливість до саліцилової кислоти.
Передозування. Мазь призначена тільки для зовнішнього застосування.При прийомі внутрішньо виникають печія та біль по ходу стравоходу та у шлунку,повторне блювання, може бути з домішкою крові, іноді - рідкі випорожнення здомішкою крові. Хворі збуджені, ейфоричні. З’являється запаморочення, шум увухах, ослаблення слуху, порушення зору. Дихання гучне, прискорене.
Лікування: промивання шлунка через зонд, форсований діурез, призначеннязначної кількості лужної рідини.
Особливості застосування. Перед накладенням пов’язки з саліциловою маззю ранизвільняють від некротичних мас, промивають антисептичним розчином. Пов’язкузмінюють 1 раз у 2-3 доби до повного очищення від гнійно-некротичних мас.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами При одночасному застосуванні з препаратамидля зовнішнього застосування можуть створюватися нові сполуки знепередбачуваним ефек-том, що потребує консультації з лікарем.
Умови та термін збігання. Зберігати в прохолодному, захищеному від світламісці. Термін придатності - 3 роки.