ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
Ультрасорб®
(Ultrasorb)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: порошок сірувато-чорного кольору беззапаху.
склад: дисперговане та модифіковане активне волокнистевугілля та модифікований природний палигорскіт у співвідношенні 2 : 3
Форма випуску. Порошок.
Фармакотерапевтична група. Ентеросорбент. Код АТС А07ВС10**
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Ультрасорб® – це комбінований адсорбуючий препарат(ентеросорбент), до складу якого входять активне модифіковане волокнистевугілля та модифікований природний сорбент на основі глинистого мінералупалигорскіт у співвідношені 2:3.
Вуглецевий компонент - дисперговане активневолокнисте вугілля, яке містить модифікуючі елементи K; Mg; Zn. Механізм діївуглецевого компоненту препарату включає очищення організму не тільки тому, щовін поглинає токсини, але й тому, що нормалізує білковий, ліпідний таелектролітний обміни. Він також знижує концентрацію токсичних пероксидівліпідів та вільних радикалів в організмі. Крім того, вуглецевий компонент віонній формі здатний виводити з організму радіонукліди і водночас вводити ворганізм життєво важливі елементи – K, Mg, Zn. Таким чином, вуглецевийкомпонент, очищуючи організм загалом, стимулює його біологічну активність,збільшує природну елімінацію радіонуклідів.
Глинистий компонент – модифікований фероціанідомміді природний глинистий сорбент палигорскіт, селективно сорбує цезій,позитивно впливає на перетравлювання всіх поживних сполук.
Фармакокінетика.
Ультрасорб® не всмоктується при пероральномузастосуванні. Препарат сприяє перерозподілу вмісту розчинних речовин ушлунково-кишковому тракті.
При проходженні препарату через травний тракт неутворюються шкідливі або токсичні речовини, які здатні проникати у кров’янерусло та зв’язуватися з білками, накопичуватися в різних тканинах, плевральнійна суглобових порожнинах, проникати через гематоенцефалічний бар’єр, плаценту,в молоко матері.
Показання для застосування. Ультрасорб® застосовують для лікуваннягострих та хронічних інтоксикацій організму, обумовлених ендогенними таекологічнозалежними захворюваннями, профзахворюванями у працюючих векстремальних умовах, що супроводжуються ризиком отруєння радіонуклідами таважкими металами. Ефективний засіб при хронічному гепатиті та у комплекснійтерапії гемабластозів.
Препарат ефективний щодо швидкого зниженнярадіоактивного забруднення організму.
Спосіб застосування та дози. Препарат приймають по 0,5-1 г 2-3 рази надень у проміжках між їжею протягом 7-14 діб.
Ультрасорб® приймають внутрішньо за 1,5 – 2 годинидо або після їжі чи прийому лікарських засобів у вигляді суспензії (0,5 – 1 гна ⅓ склянки води).
Як профілактичний засіб для працюючих векстремальних умовах препарат призначається в разовій дозі 0,1 г на 1 кг маситіла (у вигляді суспензії розчиняючи необхідну дозу у ½ склянки води) за1-1,5 год. до входження в зону дії екстремальних факторів.
Побічна дія. При тривалому прийомі препарату може мати місцезапор. З метою запобігання цьому явищу для пацієнтів, схильних до запору,рекомендується призначати послаблювальні засоби.
Протипоказання. При загостренні хвороб, пов’язаних з ушкодженнямшлунково-кишкового тракту, призначення препарату небажане. Інших протипоказаньта обмежень для призначення препарату немає.
Передозування. Передозування препарату не призводить до гострогоабо хронічного отруєння, але може призвести до запору. У таких випадкахнеобхідно призначати проносне.
Особливості застосування. Інші лікарські засоби повинні призначатисяза 1,5-2 год. до прийому або через 1,5-2 год. після прийому Ультрасорбу®. Взв’язку з тим, що препарат не всмоктується при пероральному прийомі запереченьзастосування у дітей, вагітних жінок та у період лактації немає.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Призначення препарату одночасно з іншимилікарськими засобами, які здатні адсорбуватись на Ультрасорбі®, небажане. Такавзаємодія призводить до втрати (частково або повністю) фармакологічнихвластивостей як ентеросорбенту, так і супутніх препаратів, а також доуповільнення фармакодинаміки та суттєвої зміни фармакокінетики зазначенихпрепаратів.
Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому місці, окремо відречовин, що виділяють гази та пари, при температурі від 15˚С до 25˚С.
Термін придатності - 5 років.