ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
НІТРОФУНГІН
(NITROFUNGIN(R))
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: хлорнітрофенол; 2-хлор-4-нітрофенол;
основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина, від жовтого дозеленкувато-жовтого кольору, із запахом спирту;
склад: хлорнітрофенолу 0,25 г у 25 мл розчину;
допоміжні речовини: триетиленгліколь, етанол, вода очищена.
Форма випуску. Розчин для зовнішнього застосування.
Фармакотерапевтична група. Протимікозний засіб для місцевого застосування. КодАТС D01A E.
Фармакологічні властивості. Препарат характеризується антисептичною тадезінфікуючою дією на грампозитивні та грамнегативні бактерії, мікобактерії,деякі гриби. Активний відносно збудника дерматомікозів. Діє фунгістатично.
Фармакокінетика. Фенол абсорбується із шлунково-кишковоготракту, шкіри, слизових оболонок. Він метаболізується у фенілглюкоронід та уфенілсульфат. Невелика частина фенолу окислюється до катехоламінів і квінол.Метаболіти виводяться із сечею, яка може мати світло-зелений колір.
Показання для застосування. Дерматомікози, зокрема епідермофітії,трихофітії, кандидози; мікотична екзема, мікози зовнішнього слухового проходу.
Спосіб застосування та дози. Препарат можуть застосовувати дорослі тадіти віком від 15 років. На уражені місця препарат наносять крапчасто абонатирають 2– 3 рази на день.Лікування триває до зникнення ознак захворювання,але важливо і після зникнення ознак застосовувати препарат тим же способом, 1–2рази на тиждень (для належного доліковування) протягом 4 тижнів. Інакше –можливий рецидив захворювання.
Для профілактики рецидивів рекомендується застосовувати препарат 1–2рази на тиждень.
Зазвичай застосовують нерозведений розчин, лише у випадках згостровираженим запальним проявом на шкірі або, якщо у процесі лікуванняз’являється подразнення шкіри, препарат розводять водою у співвідношенні 1:1.
Побічна дія. В окремих випадках може з’явитися подразненняшкіри у місці нанесення препарату або підвищена чутливість шкіри до прямогосонячного світла. У разі появи цих небажаних реакцій необхідно порадитись ізлікарем про подальше застосування препарату.
Протипоказання. Підвищена чутливість до хлорнітрофенолу та іншихкомпонентів препарату.
Передозування. Випадки передозування при місцевому застосуванніНітрофунгіну не були описані.
При випадковому проковтуванні фенолу з’являється нудота, блювання,підвищене потіння та діарея. Спочатку може з’явитися збудження, після якогопацієнт може знепритомніти. Депресія центральної нервової системи і подальшанедостатність серцево-судинної і дихальної систем можуть викликати навітьсмерть. Іноді спостерігається розвиток ацидозу, рідко – гемоліз таметгемоглобінемія з ціанозом. Сеча набуває зеленого відтінку. Інодіспостерігається розвиток едеми легень, ушкодження міокарда і внаслідок цьогорозлад нирок та печінки, що може призвести до недостатності функції цихорганів.
Після проковтування фенолу слід провести промивання шлунка розчином, щомістить оливкову або іншу рослинну олію, яка розводить фенол і запобігає йогоподальшій абсорбції. Можна також приймати активоване вугілля.
Особливості застосування. У період вагітності та під час лактації препаратможна застосовувати тільки в обгрунтованих випадках.
Якщо протягом трьох днів застосування препарату не спостерігаєтьсятерапевтичний ефект або прояви захворювання посилюються, необхідно переглянутитактику лікування.
Оброблені місця потрібно захищати від попадання прямих сонячнихпроменів!
Взаємодія з лікарськими засобами. Невідома.
Умови та термін зберігання. Препарат зберігати при температурі від 10°С до 25°Су захищеному від світла, недоступному для дітей місці.
Термін придатності – 5 років.