ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
А Б І С Т А Н
(ABISTAN)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: білий м’який крем;
cклад: 1 г крему містить клобетазолу пропіонату – 0,5 мг, гентаміцинусульфату, еквівалентно гентаміцину – 1,0 мг, міконазолу нітрату 20,0 мг;
допоміжні речовини: хлорокрезол, натрію гідрофосфат, кислота фосфорна, парафінм’який білий, пропіленгліколь, парафін рідкий, цетомакрогол 1000, спиртцетостеариловий, вода дистильована, розчин натрію гідроксиду 1%, запашниклавандовий.
Форма випуску. Крем.
Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди у комбінації з іншими препаратами.Активні кортикостероїди у комбінації із іншими препаратами. Код АТС D07XC.
Фармакологічні властивості. Абістан – кортикостероїдний препарат укомбінації з протимікробним та протигрибковим засобами для застосування вдерматології.
Фармакодинаміка. Клобетазолу пропіонат це високоактивнийглюкокортикостероїд для місцевого застосування. Проникаючи через клітиннумембрану, зв’язується з глюкокортикоїдними рецепторами. Спричиняє катаболічнудію у лімфоїдній та сполучній тканині, м’язовій, жировій тканині, шкірі.Клобетазол має протизапальну, протиалергічну та імуносупресивну дію.Пригнічується активність фосфоліпази А2, зменшується утворенняпростагландинів та лейкотрієнів. При місцевому застосуванні зменшується набряк,гіперемія, свербіж.
Гентаміцину сульфат є антибіотиком з групи аміноглікозидів широкогоспектра дії, який спричиняє бактерицидну дію відносно багатьох грампозитивнихта грамнегативних мікроорганізмів, у тому числі протея, кишкової палички,сальмонел та інші; діє на штами стафілококів, стійких до пеніциліну.Резистентність мікроорганізмів до гентаміцину розвивається повільно. Гентаміцинактивно проникає крізь клітинну мембрану бактерій, необоротно зв’язується з 3OSсубодиницями бактеріальних рибосом, чим пригнічує синтез білка збудника.
Міконазолу нітрат – протигрибковий засіб, похідне імідазолу, спричиняєфунгіцидну дію відносно дерматофітів (Trichophyton rubrum, Trichophytonmentagrophytes, Epidermophyton floccosum, Microsporum canis), дріжджових тадріжджоподібних грибів (Candida albicans та інші), а також інших патогеннихгрибів (Malassezia furfur, Aspergillus niger, Penicillum crustaceum та інші).Міконазол порушує біосинтез ергостерину, тригліцеридів та фосфоліпідів,необхідних для утворення стероїдної мембрани грибів, ушкоджується бар’єрнафункція мембрани. Міконазол також має антибактеріальну дію, більш вираженувідносно грампозитивних бактерій (стафілококів, стрептококів), менш ефективнийвідносно грамнегативних бактерій (кишкової палички, синьогнійної палички тапротею). Міконазол має помірну гіперосмолярну активність, що обумовлює йогоантиексудативні властивості.
Фармакокінетика. Клобетазолу пропіонат адсорбується через неушкодженушкіру не більше 5% нанесеної дози на поверхню шкіри. Наявність запальногопроцесу незначною мірою збільшує проникнення клобетазолу у роговий шар.
Гентаміцин мало адсорбується. Зв’язується з білками плазми крові (до10%), період напіввиведення становить 2–4 години. Не метаболізується.Виводиться переважно з сечею. При нанесенні на шкіру міконазол практично невсмоктується і не надходить у системний кровообіг.
Показання для застосування. Абістан застосовують місцево в дерматологіїпри грибкових ураженнях шкіри, а також у випадку бактеріальної суперінфекції нашкірі: екзема гостра та хронічна, гіперкератози, хронічний гіперкератичнийпсоріаз, гострий контактний дерматит, гіпертрофічний плоский лишай, пемфіоїднілокалізовані ділянки рубців, келоїдні рубці, претибіальна мікседема, дляпригнічення запальної реакції після кріотерапії.
Спосіб застосування та дози. Абістан – це препарат для місцевого застосування.Використовується 1–2 рази на добу шляхом нанесення дуже тонкого шару на шкіру.При гіпертрофічному плоскому лишаї, келоїдних рубцях, претибіальній мікседемікрем можна наносити у вигляді аплікації або під оклюзивну пов’язку 1 раз надобу. Для пригнічення реакції після кріотерапії Абістан використовують 2 разина добу протягом 3–4 днів. Тривалість лікування визначає лікар у кожномуконкретному випадку. При відсутності ефекту від застосування препарату протягом2–4 тижнів потрібно уточнити діагноз та скорегувати лікування.
Побічна дія. При тривалому застосуванні можливі атрофія шкіри,утворення стрий, телеангіоектазій, висип, шкірний свербіж. Це найчастішеспостерігається при нанесенні препарату на шкіру обличчя або на згинальніповерхні кінцівок.
Протипоказання. Підвищена чутливість до окремих компонентівпрепарату. Рожеві вугрі, вітряна віспа, післявакцинальна реакція,медикаментозні дерматити, туберкульоз шкіри, шкірні прояви сифілісу, дерматозиу дітей до 1 року.
Передозування. Гостре передозування при місцевому застосуванніАбістану не спостерігалось. Тривале використання препарату на дуже великіділянки тіла може сприяти системній абсорбції кортикостероїду та викликатиявища гіперкортицизму.
Особливості застосування. З особливою обережністю слід застосовувати крем нашкіру обличчя. При лікуванні таких захворювань як псоріаз, екзема слідвраховувати, що на шкірі обличчя можуть виникати більш виражені атрофічнізміни, ніж на інших ділянках тіла. При лікуванні псоріазу потрібен ретельнийконтроль лікаря для упередження рецидиву, розвитку поширеного псоріазу тамісцевої або системної реакції із-за порушення бар’єрної функції шкіри. Слідуникати попадання крему в очі. При призначенні дітям щотижня необхіднопроводити дерматологічний контроль.
Абістан невпливає на діяльність центральної нервової системи і тому не перешкоджаєкеруванню автомобільним транспортом та виконанню робіт, що потребуютьпідвищеної уваги. Немає достатньої інформації щодо безпечності застосуванняАбістану у жінок у періоди вагітності та годування груддю.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не описана.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до +25 °С всухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термінпридатності – 2 роки.