ІНСТРУКЦІЯ
для медичногозастосування препарату
СТОПТУСИН
(STOPTUSSIN®)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: круглі таблетки білого кольору, з борозенкоюпосередині;
склад: 1 таблетка містить бутамірату дигідрогенцитрату4,0 мг, гвайфенезину
100,0 мг;
допоміжні речовини: кремнію діоксид безводний,манітол, целюлоза мікрокристалічна, гліцерину трибегенат, магнію стеарат.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при кашлі і застуднихзахворюваннях. Код АТС R05F B02.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комбінований препарат зпротикашльовою, муколітичною та відхаркувальною дією.
Бутамірату дигідрогенцитрат, який входить до складупрепарату, належить до протикашльових засобів периферичної дії, не спричинюєцентрального гальмування, не пригнічує дихальний центр, не призводить дозалежністі.
Гвайфенезин посилює секрецію бронхіальних залоз,знижує в’язкість мокротиння і сприяє його відходженню.
Фармакокінетика. Бутамірату дигідрогенцитратпісля перорального застосування швидко і повністю абсорбується, 98 %зв’язується із плазматичними протеїнами. Внаслідок метаболізму утворюються дваметаболіти, які мають протикашльову дію, і більше 90 % їх виводяться нирками; тількиневелика їх частина виділяється з
екскрементами. Метаболіти не виділяються уматеринське молоко. Біологічний період напіврозпаду становить приблизно 6годин.
Гвайфенезин після перорального застосування швидко ілегко абсорбується із травного тракту. Незначна його кількість зв’язується зплазматичними протеїнами. Неактивні метаболіти виділяються із сечею.Біологічний період напіврозпаду становить 1 годину.
Показання для застосування. Сухий, подразливий, нападоподібний кашельпри інфекційно-запальних захворюваннях верхніх і нижніх дихальних шляхів(фарингітах, ларингітах, трахеїтах, бронхітах, пневмоніях), для заспокоєннякашлю в перед- і післяопераційний період, при астмі, туберкульозі тапневмоконіозі.
Спосіб застосування та дози. Слід дотримуватись дозування залежно відмаси тіла пацієнта:
до 50 кг - 4 рази на день по ½таблетки;
50 – 70 кг - 3 рази на день по 1 таблетці;
70 – 90 кг - 3 рази на день по 1½ таблетки;
більше 90 кг - 4 рази на день по 1½ таблетки
з інтервалом між окремими прийомами 4 – 6 годин.Приймати бажано після їди. Таблетку (або півтаблетки) ковтають цілою, нерозжовуючи, запиваючи рідиною (водою, чаєм, фруктовим соком, тощо).
Побічна дія. Рідко препарат може спричиняти нудоту, блювання,пронос, біль у шлунку, запаморочення, головний біль, сонливість, кропив’янку ташкірний висип.
Протипоказання. Алергія на компоненти препарату, міастенія, дитячийвік до 12 років, І триместр вагітності, період лактації.
Передозування. При передозуванні переважають ознаки токсичної дії
гвайфенезину – сонливість, нудота, блювання.Специфічної протиотрути немає. Лікування: промивання шлунка, застосуванняактивованого вугілля, симптоматична терапія.
Особливості застосування. Протягом лікування препаратом нерекомендується вживати алкогольні напої.
Високі дози препарату можуть негативно впливати надіяльність, пов’язану з підвищеною увагою, координацією рухів і швидкимприйняттям рішень (наприклад керування транспортними засобами, обслуговуваннямашин, робота на висоті).
Призначати препарат у ІІ іІІІ триместрах вагітності можна тільки за наявності життєвих показань, колиочікуваний терапевтичний ефект для жінки перевищує потенційний ризик для плода.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ефект гвайфенезину посилюється дією літію і магнію.Гвайфенезин посилює аналгетичну дію парацетамолу і ацетилсаліцилової кислоти;посилює гальмівний ефект алкоголю, седативних, снодійних засобів, загальниханестетиків на центральну нервову систему; посилює дію міорелаксантів.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до
25°С у сухому, недоступному для дітей місці. Термінпридатності – 4 роки.