Закрыть close

логин
пароль
 
Соглашение о согласии на обработку персональных данных

Пользуясь веб-порталом e-docotor.com.ua, Вы соглашаетесь со следующими условиями:

1. Передавая свои персональные данные в электронном виде через этот веб-портал, Вы выражаете согласие на их сбор, накопление, бессрочное хранение, уточнение (обновление, изменение), использование, уничтожение и обезличивание в соответствии с условиями действующего законодательства, в том числе, Закона Украины «О защите персональных данных».

2. Отправка Пользователем информации о себе в электронном виде, содержащую: фамилию, имя, отчество, дату рождения, почтовые адреса, сведения об образовании и местах работы, номерах телефонов, адресах электронной почты (E-mail), является его безусловным согласием на обработку его персональных данных, а также подтверждением того, что содержание прав субъекта персональных данных согласно Закону Украины «О защите персональных данных» известно и понятно Пользователю.

3. Пользователь осведомлен, что владелец веб-портала e-docotor.com.ua не продает и не предоставляет персональные данные третьим лицам, за исключением случаев, прямо указанных в законодательстве, либо письменного (по электронной почте) согласия пользователя. Получение согласия не документируется и не сохраняется.

4. Каждый пользователь, сообщающий свои данные, имеет право их просматривать, редактировать и удалять.

5. Отзыв согласия на обработку персональных данных может быть осуществлен путем направления Пользователем соответствующего распоряжения в электронной форме на электронный адрес веб-портала e-docotor.com.ua.

В случае не принятия условий соглашения о согласии на обработку ваших персональных данных, веб-портал e-docotor.com.ua не сможет предоставить вам весь сервис, как зарегистрированному пользователю.
Закрыть close

Пароль будет отослан на электронный адрес,
указанный вами при регистрации
логин:
- -
расширеный поиск  
-
»  войти -   »  регистрация -
забыли пароль?
-
главнаяконсультациирегистратурастатьисправочник
новости | медицинские статьи | уголок юриста | события
18 сентября 2021 (суббота)   
    - -
- Новое на сайте
-
-
-
-
  
МЕДИЦИНСКИЕ СТАТЬИ
 
 

12.04.2011 18:55:25   Раздел: Сердечно-сосудистая хирургия

Рак легень: легко виявити, вилікувати - складно

Цей грізний діагноз не щадить ані багатих, ані знаменитих. Зовсім недавно ми дізналися, що відомий актор Михайло Козаков серйозно хворий. Об`єднує хворих в основному одне - це чоловіки. І вони курять. Пацієнти з діагнозом "рак легенів на ранній стадії" можуть вдвічі збільшити свої шанси прожити на п`ять років довше, якщо кинуть палити, повідомляють британські фахівці в своєму дослідженні, опублікованому в журналі BMJ.

Дослідники з Університету Бірмінгема під керівництвом Аманди Парсонс (Amanda Parsons) проаналізували понад 200 існуючих досліджень тривалості життя пацієнтів, у яких рак легенів виявили на ранній стадії.

"Ми розглянули результати 10 оглядових досліджень, і всі вони показали, що для людей, що продовжують палити після діагностування раку легень на ранній стадії, ризик рецидиву, додаткового вогнища пухлини, а також загальний рівень смертності вищий, ніж для тих, хто відмовляється від тютюну" , - пишуть вчені.

Побудувавши таблиці смертності для гіпотетичної групи з 100 пацієнтів у віці 65 років (на людей старше 60 припадає 80% всіх діагнозів цього захворювання), вчені підрахували, що приблизно двоє з трьох чоловік, які продовжують палити після діагнозу, не доживають до 70 років. Ті ж, хто відмовляється від шкідливої звички, збільшують свої шанси жити довше до 63-70%.

Курець хворіє в 20 разів частіше

У всьому світі рак легень - така форма раку, яку виявляють найчастіше. Вірогідність захворіти для завзятого курця в 20 разів вище, ніж для того, хто ніколи не курив. За даними вчених Російського онкологічного наукового центру, що опубліковано восени 2009 року, в Росії на рак легень припадає 28,2% смертей від раку у чоловіків і 6,4% у жінок.

Раніше група тайванських вчених в статті в журналі Journal of Clinical Investigation довела, що канцероген NNK, що міститься в тютюновому димі, призводить до порушення функцій генів, що відповідають за придушення пухлин в легенях. Однак вплив куріння на розвиток захворювання ще належить вивчити.

Чоловіки попереду

У Росії ця патологія становить 14% від всіх онкологічних захворювань і є найпоширенішою пухлиною в нашій країні. Першість, звичайно сумнівна. Чоловіки схильні до цієї патології в більшій мірі, ніж жінки. Середня захворюваність на рак легень у Росії становить 40-45 випадків на 100 000 населення на рік. При цьому середня захворюваність у чоловіків становить 65-70 випадків на 100000 населення, а серед жінок цей показник значно нижчий: всього 8-12.

Симптоми: кашель і "малинове желе"

Симптоми раку легень безпосередньо залежать від локалізації пухлини. Якщо пухлина виникає у великому бронху (центральний рак легені), то симптоматика більш виражена і виявляється раніше. Ознаками такого раку є спочатку сухий кашель, який у міру росту пухлини перетворюється у вологий, що супроводжується відходженням слизисто-гнійного мокротиння, нерідко з прожилками крові. Мокротиння таких хворих порівнюють з малиновим желе. Коли пухлина починає істотно перешкоджати проходженню повітря по бронхах, з`являється задишка. Болі в грудній клітці виникають, як правило, на пізніх стадіях раку, і викликані вони тиском пухлини на оточуючі органи.

Периферичний рак легень, при якому пухлина розташовується у дрібних бронхах, часто перебігає безсимптомно і виявляється випадково, при рентгенографії. Деякі пацієнти з такою формою раку скаржаться на задишку і біль у відповідній половині грудної клітини. Кашель і кровохаркання можуть приєднуватися на пізніх стадіях раку.

Рак легень, як і будь-яка форма раку, супроводжується загальними симптомами інтоксикації: слабкість стомлюваність, втрата апетиту, зниження маси тіла, блідість шкірних покривів.

Стадії

Стадія "О": виявляється скупчення атипових (пухлинних) клітин.

Стадія I: Пухлина розміром до 30 мм, локалізована, ураження лімфатичних вузлів іметастази - відсутні.

Стадія II: Пухлина може бути малого (до3 см) розміру, з ураженням регіонарних лімфовузлів, або пухлина розміром більше 3 см.

Стадія III: Пухлина, що проросла у плевру і у сусідні органи: стравохід, хребет, судини, серце, з метастазами у регіонарні лімфовузли.

Стадія IV: Пухлина будь-якого розміру з наявністю віддалених метастазів.

Діагностика: методів багато

Діагностувати рак легені можна, вдавшись до рентгенологічного методу дослідження, провівши стандартну рентгенографію в прямій і боковій проекціях. Ще один важливий метод діагностики: бронхоскопія: процедура, при якій в просвіт бронха вводять гнучку трубку зі світловодом і об`єктивом на кінці. Цей метод дозволяє не тільки візуально оцінити стан бронхіального дерева зсередини, але і взяти зішкріб або шматочок слизової на біопсію.

Важливі відомості для діагностики раку легень може дати комп`ютерна томографія грудної порожнини. Можливе проведення медіаскопіі, у процесі якої в грудну порожнину через маленький розріз вводять мініатюрну камеру для дослідження стану лімфовузлів.

Якщо пухлина розташована в периферичних відділах легень, близько до грудної стінки, можливе проведення черезшкірної пункції пухлини, щоб взяти матеріал для гістологічного дослідження.

Лікування: важке

У лікуванні раку легень застосовують усі методи, що використовують у сучасній онкології: хіміотерапія, променева терапія, хірургічне втручання. Успіх лікування багато в чому залежить від стадії розвитку пухлини.

Смертність від раку легені найвища порівняно з іншими онкологічними захворюваннями. П`ятирічний індекс виживаності у хворих з I-II стадією раку - близько 50%, а при III стадії - не більше 25%.  

http://vidgolos.com

 
 
Если вы обнаружили ошибку — выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом администратору сайта
 
Все права защищены © 2007-2021 PNN - главная  |   контакты  |   о проекте  |   партнеры  |   рекламодателям Version 0.5.1.1