ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
АМПІСУЛЬБІН®-КМП
(AMPISULBIN®-KMP)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: порошок білого або білого з жовтуватимвідтінком кольору;
склад: 1 флакон містить стерильну суміш ампіциліну натрієвої солі уперерахуванні на ампіцилін та сульбактаму натрієвої солі у перерахуванні насульбактам у співвідношенні 2:1 – 1,5 г.
Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін''єкцій.
Фармакотерапевтическая група. Протимікробні засоби для системногозастосування. Комбінації пеніцилінів, у тому числі з інгібіторамибета-лактамаз. Код АТС J01С R01.
Застереження. Зверніть увагу на маркування способувведення препарату на упаковці. Якщо на упаковці вказано “Стерильно. Тількивнутрішньом’язово”, інші способи введення недопустимі!
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ампісульбін – комбінованийпрепарат, який має широкий спектр антибактеріальної (бактерицидної) дії.Ампіцилін – напівсинтетичний пеніцилін широкого спектра дії, є бактерициднимкомпонентом ампісульбіну, який діє на чутливі мікроорганізми у фазі активногорозмноження шляхом пригнічення біосинтезу мукопептиду клітинної стінки.Сульбактам не має вираженої антибактеріальної активності (активний тількивідносно Neisseria spp., Acinetobacter calcoacetiсus, Bacteroides spp.,Branhamella catarrhalis, Pseudomonas cepacia), є інгібітором бета-лактамаз, щозумовлюють резистентність мікроорганізмів до дії ампіциліну. Сульбактам маєсинергізм дії з пеніцилінами.
Завдяки комбінації сульбактаму натрію та ампіциліну натрію розширюєтьсяспектр і вираженість антимікробної дії компонентів препарату.
Ампісульбін активний відносно більшості грампозитивних і грамнегативнихмікроорганізмів: Staphylococcus spp. (у тому числі штамів, що продукуютьбета-лактамазу); Streptococcus spp., у тому числі S. pyogenes, S. viridans, S.Pneumoniae, S. faecalis; Haemophilus influenzae та H.parainfluenzae (у томучислі штамів, що продукують бета-лактамазу); Branhamella catarralis; Neisseriameningitidis, N. gonorrhoeae; Escherichia coli; Klebsiella spp.; Proteus spp.(індолпозитивні та індолнегативні штами); Citrobacter spp.; Enterobacter spp.;Morganella morganii; Clostridium spp.; неспороутворюючих анаеробів –Peptococcus spp. та Peptostreptococcus spp.; Bacteroides spp., у тому числіBacteroides fragilis.
Фармакокінетика. Фармакокінетичні параметри сульбактаму таампіциліну співпадають. Максимальна концентрація у крові та періоднапіввиведення ампіциліну при використанні його в сполученні із сульбактамоманалогічні відповідним показникам при введенні одного ампіциліну веквівалентній дозі.
Ампісульбіндобре розподіляється в більшості тканин і рідин організму, добре проникає ужовч, мокротиння, гній. Проникнення в рідини головного і спинного мозку низьке,однак посилюється за наявності запалення мозкових оболонок. Концентраціякомпонентів у плевральній і перитонеальній рідинах відповідає концентраціям,котрі спостерігаються у сироватці крові. В низьких концентраціях виявляється угрудному молоці. Залежно від дози і способу введення ампісульбін виявляється укрові протягом 6–8 годин. Період напіввиведення становить приблизно 1 годину.Виводиться переважно із сечею (75–80%) у незмінному вигляді.
Показання для застосування. Бактеріальні інфекції, що спричинені чутливими допрепарату мікроорганізмами: інфекції вуха, горла, носа (синусит, середній отит,епіглотит, тонзиліт, фарингіт); інфекції дихальних шляхів (бронхіт, пневмонія);інфекції сечовидільної системи (цистит, пієлонефрит); внутрішньочеревніінфекції (перитоніт, холецистит); інфекції в акушерстві та гінекології(ендометрит, параметрит, сальпінгоофорит); сепсис; інфекції шкіри і м’якихтканин; інфекції кісток і суглобів (остеомієліт, артрит); гонококові інфекції;анаеробні інфекції. Передопераційна профілактика гнійних ускладнень у хірургії,акушерстві та гінекології.
Спосіб застосування та дози. Ампісульбін®-КМП призначаютьвнутрішньовенно і внутрішньом’язово.
Внутрішньовенно: для дорослих доза звичайно становить 1,5–3 г, якавводиться за 3–4 прийоми з інтервалом 6–8 годин. При нетяжких інфекціяхпрепарат можна вводити кожні 12 годин у добовій дозі до 3 г; при інфекціяхсередньої тяжкості – у добовій дозі до 6 г кожні 6 або 8 годин. Максимальнадобова доза становить 12 г.
Новонародженимі дітям молодшого віку препарат призначають у дозі 150 мг/кг маси тіла на добу,розділивши на 3 або 4 введення з інтервалом 6–8 годин. Недоношеним дітям ідітям у перший тиждень життя препарат вводять кожні 12 годин у дозі 75 мг/кгмаси тіла на добу. Дітям інших вікових груп – 50 мг/кг маси тіла.
Тривалість лікуваннявизначається індивідуально і становить 5–14 днів, за необхідності і більше.Після нормалізації температури тіла і зникнення інших патологічних симптомівпрепарат застосовують ще протягом 48 годин.
Для профілактикихірургічних інфекцій вводять 1,5–3 г препарату під час увідного наркозу, щовважається достатнім для досягнення ефективних концентрацій у сироватці ітканинах під час операції. Введення препарату можна повторити через 6–8 годин;при більшості хірургічних втручань застосування антибіотика звичайно припиняютьчерез 24 години після операції.
Для лікування неускладненоїгонореї препарат вводять одноразово у дозі 1,5 г.
При виражених порушеннях функції нирок (при кліренсі креатиніну менше30 мл/хв) слід збільшити інтервали між кожним введенням: при кліренсікреатиніну від 15 до 29 мл/хв інтервал становить 12 годин, при кліренсікреатиніну від 5 до 14 мл/хв – відповідно 24 години. Пацієнтам, які знаходятьсяна гемодіалізі, Ампісульбін®-КМП вводять відразу після сеансудіалізу, а при тривалому артеріовенозному гемодіалізі – через 6–12 годин.
Розчин Ампісульбіну®-КМП готують безпосередньо перед йогозастосуванням. При приготуванні розчину слід дати йому відстоятися післядодавання розчинника до повного зникнення піни, яка утворюється, щоб оцінитивізуально повноту розчинення.
Для внутрішньовенного введення препарат розчиняють в стерильній водідля ін’єкцій або 0,9% розчині натрію хлориду, або 5% розчині глюкози. У флакон,який містить 0,75 г препарату, додають 5 мл розчинника; у флакон, який містить1,5 г – 10 мл. Вводять повільно, протягом 5–10 хвилин.
Внутрішньом’язово: для дорослих добова доза становить 1,5–3 г, якавводиться за 3–4 прийома з інтервалом 6–8 годин. При нетяжких інфекціяхпрепарат можна вводити кожні 12 годин в добовій дозі до 3 г; при інфекціяхсередньої тяжкості – в добовій дозі до 6 г кожні 6 або 8 годин. Максимальнадобова доза становить 12 г. Новонародженим і дітям молодшого віку препаратназначають в дозі 150 мг/кг маси тіла на добу, розділивши на 3 або 4 введення зінтервалом 6–8 годин. Недоношеним дітям і дітям в перший тиждень життя препаратвводять кожні 12 годин в дозі 75 мг/кг маси тіла на добу. Дітям інших віковихгруп – 50 мг/кг маси тіла. Тривалість лікування визначається індивідуально істановить 5–14 днів, при необхідності і більше. Після нормалізації температуритіла і зникнення інших патологічних симтомів препарат застосовують ще протягом48 годин.
Для внутрішньом’язового введення Ампісульбін®-КМП розчиняютьу стерильній воді для ін’єкцій або 0,5–1% розчині лідокаїну гідрохлориду (післяпопереднього визначення чутливості пацієнта до лідокаїну). У флакон здозуванням 0,75 г або 1,5 г препарату додають 1,6 мл або 3,2 мл розчинникавідповідно. Розчин вводять глибоко у верхній зовнiшній квадрант сідниці.
Побічна дія. Можливі нудота, блювання, діарея; висип, свербіж таінші шкірні реакції; у виняткових випадках – анемія, тромбоцитопенія,еозинофілія та лейкопенія, підвищення аланінамінотрансферази (АЛТ) іаспартатамінотрансферази (АСТ), гіпербілірубінемія, псевдомембранозний коліт.Можливі місцеві реакції – біль у місці ін’єкції, при внутрішньовенному введенні– флебіт. Дуже рідко – анафілактичний шок.
Протипоказання. Препарат протипоказаний у випадку алергії на один зйого компонентів і бета-лактамні антибіотики; при лактації (на період лікуванняслід припинити годування груддю), інфекційному мононуклеозі, тяжкихзахворюваннях печінки.
Передозування. У дуже високих дозах препарат може спричинитисудоми. У таких випадках препарат відміняють і призначають симптоматичнелікування.
Особливості застосування. Препарат не рекомендується застосовувати длялікування інфекційного мононуклеозу; при лікуванні хворих, яким показанообмежене введення натрію (необхідно враховувати, що препарат містить натрій).
Перед призначенням препарату слід визначити наявність в анамнезіалергічних реакцій на пеніциліни, цефалоспорини та інші алергени. У випадкупояви алергічної реакції треба припинити застосування препарату і призначитивідповідне лікування.
При розвитку суперінфекції, яка спричинена стійкими мікроорганізмами,необхідно відмінити препарат і призначити адекватну терапію. При триваломулікуванні рекомендується періодично контролювати функцію нирок, печінки,кровотворної системи, особливо у новонароджених, недоношених і грудних дітей.
Під час лікування препаратом можуть виявлятися псевдопозитивні результатиглюкозуричних тестів.
Препарат не впливає на здатність керувати автомобілем.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Несумісний з аміноглікозидами,тетрациклінами, амфотерицином, кліндоміцином, лінкоміцином, еритроміцином,метронідазолом, поліміксину В сульфатом.
Аміноглікозиди інактивуються при змішуванні з ампіциліном, тому не слідзмішувати їх в одному шприці.
Ухворих на подагру при одночасному прийомі Ампісульбіну®-КМП іалопуринолу підвищується ризик розвитку шкірних реакцій.
Одночасний прийом пробенециду призводить до підвищення концентраціїампіциліну та сульбактаму у крові та подовжує періоди напіввиведення цихпрепаратів внаслідок пригнічення ниркової (канальцевої) секреції.
Ампісульбін®-КМП нестійкий у розчинах, які містять декстрозуабо інші вуглеводи, його не слід змішувати з препаратами крові та білковимигідролізатами.
Ампісульбiн®-КМП подовжує протромбіновий час і підвищуєефект кумаринових антикоагулянтів; може знижувати ефективність естрогенів,знижує ефект оральних контрацептивів, підвищує – антикоагулянтів.
Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці притемпературі від 8 °С до 15 °С. Термін придатності – 1 рік 6 міс.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
Не слід застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеногона упаковці.