ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
ОКСИПРОГЕСТЕРОНУКАПРОНАТ
(Oxyprogesteronicaproas)
Загальна характеристика:
хімічна назва: 17-гідроксипрегн-4-ен-3,20-діон гексаноат;
основні фізико-хімічні властивості: маслянистарідина світло-зеленого або світло-жовтого кольору, зі специфічним запахом;
склад: 1 мл розчину містить гідроксипрогестеронукапронату 0,125 г;
допоміжні речовини – етилолеат, бензилбензоат.
Форма випуску. Розчин для ін''єкцій, в етилолеаті .
Фармакотерапевтична група. Гестагени. ATCG03D A03.
Фармакологічні властивості. Оксипрогестерону капронат -синтетичний аналог гормону жовтого тіла. Препарат викликає трансформацію слизової оболонки матки з фази проліферації в секреторну фазу, що необхідно длянормальної імплантації заплідненого яйця, а після запліднення сприяє їїпереходу в стан, необхідний для розвиткузаплідненої яйцеклітини. Оксипрогестерону капронат також зменшує збудливість і скоротливістьмускулатури матки і маткових труб, щозабезпечує зберігання вагітності; стимулюєрозвиток кінцевих елементів молочних залоз. У малих дозах стимулює, а у великих пригнічує секрецію гонадотропнихгормонів. Гальмує дію альдостерону, що призводить до посиленнясекреції натрію і хлору із сечею. Чинить катаболічнута імунодепресивну дію.
Оксипрогестерону капронат більшстійкий в організмі, ніж прогестерон, дієповільніше і проявляє пролонгований гестагенний ефект. Після однократної внутрішньом''язової ін''єкції Оксипрогестеронукапронату його дія триває від 8 до 14 днів.
Фармакокінетика. Після внутрішньом''язової ін''єкціїповільно абсорбується з місця введення.Терапевтична концентрація зберігається протягом 7 - 14 днів.
Показання для застосування. Первинна і вториннааменорея, неплідність, невиношування вагітності, альгоменореяна грунті гіпогеніталізму; гіперпластичні процеси в ендометрії,рак ендометрія, рак молочної залози.
Спосіб застосування та дози. Препарат вводять внутрішньом’язово.З метою профілактики і лікування загрозливого викидня вводять по 0,125-0,25 г (1-2 мл 12,5% розчину) 1 раз на тиждень. Оксипрогестерону капронатзастосовують тільки в першій половині вагітності.
При аменореї(первинній і вторинній) препарат призначаютьбезпосередньо після припинення застосування естрогеннихпрепаратів. Вводять 0,25 г Оксипрогестерону капронату однократно або в два прийоми.
З метою нормалізації менструального циклу Оксипрогестерону капронатвводять в дозі 0,0625-0,125 г (0,5-1,0 мл 12,5% розчину) на 20 - 22-й день циклу.
Для лікування хворих на рак матки, молочної залозипрепарат вводять по 3-4 мл 12,5 % розчину внутрішньом''язово щодня або через день протягом 1-10місяців. У період передопераційної підготовки і після операції призначають по0,125-0,25 г на добу протягом 4-5 місяців.
У жінок із гіперплазієюендометрію(при відсутності гормонально активних пухлин яєчників) у віці до 45років у 1 фазі менструального циклу призначають естрогени(етинілестрадіол 0,05 мг на день із 5 по 25-й день циклу) і Оксипрогестеронукапронат по 1 мл12,5 % розчину 1 раз на тиждень на 5, 12 і 19-йдень циклу протягом 4 - 5 циклів. Жінкам віком понад 45 років вводять тільки Оксипрогестерону капронатпо 2 мл 12,5 % розчину 1 раз на тижденьпротягом 6 - 8 менструальних циклів.
Побічна дія. Препаратзвичайно добре переноситься. Можливе підвищення артеріального тиску, набряки, альбумінурія, головний біль, зниження лібідо, акне,депресія, нагрубання молочних залоз, ациклічнікров''янисті виділення, олігоменорея.
Протипоказання. Недостатність функціїпечінки і нирок, гепатит, схильність до тромбозів, нервові розлади з явищамидепресії, грудне вигодовування.
Передозування. При використанніпідвищених доз препарату частіше виникають побічні ефекти, описані увідповідному розділі. При появігестагензалежних побічних ефектів лікування препаратом необхідно припинити, апісля їх зникнення продовжити в зменшених дозах. У разі необхідності проводятьсимптоматичне лікування.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Оксипрогестерону капронат ослаблюєдію препаратів, що стимулюють скорочення міометрію(окситоцин, пітуїтрин),анаболічних стероїдів (ретаболіл, неробол), гонадотропних гормонів гіпофіза. При взаємодії з окситоцином зменшується лактогеннийефект. Посилює дію діуретиків, гіпотензивних препаратів, імунодепресантів,бромкриптину і системних коагулянтів. Знижує ефективність антикоагулянтів.
Умови та терміни зберігання. Зберігатив захищеному від світла та недоступному для дітеймісці при температурі від 15 °С до 25 °С. У разі застигання препарату ампулуперед застосуванням необхідно нагріти до температури 20 °С.
Термінзберігання 2 роки.