ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
ВІНБОРОН®
(vinboron)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: Phenicaberan,2-феніл-3-карбетокси-4-диметиламінометил-5-оксибензофурану гідрохлорид;
основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, жовтогокольору. На поперечному розрізі видні 2 шари;
склад: 1 таблетка містить 0,02 г або 0,04 г вінборону (фенікаберану);
допоміжні речовини: таблетоза-80, гідроксипропілцелюлоза, тальк,кальцію стеарат, плівкове покриття 39G22433 Opadry II Yellow.
Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при функціональнихрозладах з боку травного тракту. Код АТС А 03 А.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Вінборон® являє собою синтетичний препарат змісцевоанестезуючою, антиаритмічною та вираженою спазмолітичною дією. Вінборон®розширює вінцеві та мозкові судини, поліпшуючи коронарний та мозковийкровообіг. Під впливом препарату покращується поглинання глюкози і киснютканинами мозку. Поряд зі спазмолітичним впливом на судини мозку та серцяВінборон® при тривалому застосуванні виявляє протисклеротичнийефект, який обумовлений зменшенням кількості вільного холестерину в сироватцікрові і β-липопротеїдів. препарат покращує мікроциркуляцію та збільшуєоб’ємну швидкість вінцевого кровообігу, утворюючи при цьому в міокарді кисневийрезерв. Важливою особливістю Вінборону® є те, що вінмає антиагрегантну дію щодо тромбоцитів, та покращує реологічні показники кровів умовах гіперкоагуляції. Виявляє препарат незначну тромболітичну дію. Вінборон®виявляє місцевоанестезуючу дію. Антиаритмічна дія Вінборону®поєднується з властивістю підвищувати стійкість міокарду до виникнення аритмійта фібриляцій. У пацієнтів з початковою ступінню гіпертензії Вінборон® моженормалізувати артеріальний тиск. Препарат має незначний бронхолітичний ефект таімуностимулюючу дію, яка більш виражена при довготривалому застосуванніпрепарату.
фармакокінетика. Вінборон® швидко всмоктується у травному тракті,розподіляється в усіх органах та тканинах, більше накопичується в бронхах таорганах черевної порожнини. Метаболізм препарату відбувається в печінці, якийзабезпечується системою цихрому Р450, метаболіти секретуються як з жовчю, такіз сечею. Максимальна концентрація (Сmax) у крові спостерігаєтьсячерез 40 хвилин після перорального застосування. Період напіввиведення (Т1/2)складає 157 хвилин. Фармакотерапевтичний ефект починає розвиватись через 30-40хвилин і триває 4-6 год. Препарат добре проходить крізь гістогематологічний ігематоенцефалічний бар’єри.
Показання для застосування. Холецистити, жовчокам’яна хвороба, спастичніколіти, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки і, як допоміжний засіб, длялікування ішемічної хвороби серця, тахіаритмії, бронхообструктивного синдрому.Доцільним є застосування препарату в комплексному лікуванні порушень мозковогокровообігу.
Спосіб застосування та дози. Дорослі приймають препарат по 0,02-0,04 мг3-4 рази на добу, незалежно від прийому їжі. Термін лікування в середньомускладає 4-6 тижнів.
Побічна дія. Можливе виникнення головного болю, артеріальноїгіпотензії, кволості, що не потребує припинення лікування препаратом. Упоодиноких випадках – зменшення апетиту та алергічні реакції.
Протипоказання.Хронічний нефрит з набряками і порушеною азотовидільною функцією нирок, прикровоточивості виразок шлунку та дванадцятипалої кишки, підвищена чутливість допрепарату та його компонентів; неконтрольована гіпотензія, тяжкі порушенняфункції нирок та печінки, гіпокінезія жовчовивідних шляхів; стан, щосупроводжується порушенням венозного відтоку крові в судинах мозку, дитячийвік.
Передозування. На сьогодні не описаний жодний випадокпередозування Вінбороном®. Але при підвищеній індивідуальнійчутливості можливі висипи на шкірі, зниження артеріального тиску (АТ). Значнізниження показників АТ вимагають припинення лікування препаратом. У випадкугострого отруєння необхідно вводити етамінал-натрій в субнаркотичних дозах.
Особливості застосування. Необхідно зберігати обережність при призначенніпрепарату хворим з вираженим атеросклерозом вінцевих та мозкових судин.Лікування вінбороном® необхідно розпочинати під контролемартеріального тиску. У разі значного зниження тиску прийом препарату необхідноприпинити. Під час лікування Вінбороном® протипоказано керуваннятранспортними засобами. Застосування при вагітності та лактації можливе у разіколи очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода абодитини.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні препарат можепосилювати дію спазмолітиків, антиангінальних, гіпотензивних та антиагрегантнихзасобів.
Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Термін придатності 3роки.