ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
ПРЕПІДИЛ
(PREPIDIL)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: dinoprostone;
основні фізико-хімічні властивості: напівпрозорий м’який гель;
склад: 1 шприць з 3 г (2,5 мл) гелю містить динопростону 0,5 мг;
допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний, триацетин.
Форма випуску. Гель для ендоцервікального введення.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що підвищують тонус і скорочувальнуактивність міометрія. Простагландини. Код ATC G02A D02.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Динопростон, або простагландин Е2(ПГЕ2), є одним із представників синтезованих у фізіологічних умовахненасичених жирних кислот. Простагландини мають широкий спектр фармакологічноїактивності, у т. ч. виявляють стимулювальний вплив на органи, що маютьгладком’язові клітини, а також модулюють реакцію внутрішніх органів на різнийгормональний вплив.
Динопростон приендоцервікальному застосуванні сприяє преіндукційному розм’якшенню шийки матки(дозріванню) у пацієнток із несприятливими параметрами індукції. Специфічниймеханізм дії до кінця не з’ясований. У клінічних дослідженнях було показано, щодинопростон збільшує кровопостачання шийки матки подібно до того, як цевідбувається у початковий період спонтанних пологів. Ці дані дають серйозніпідстави вважати, що ендоцервікальне введення динопростону впливає нагемодинаміку у шийці матки, що приводить до її дозрівання.
Фармакокінетика. В організмі простагландини швидко утворюються звідповідних вільних поліненасичених жирних кислот. Ці сполуки мають вираженудію навіть у мінімальній кількості, а потім швидко трансформуються в неактивніметаболіти. Після ендоцервікального введення у дозі 0,5 мг (гель) концентраціядинопростону у плазмі крові досягає максимуму через 30 – 45 хвилин, після чогошвидко знижується до початкового рівня, незалежно від рівня активностіміометрія.
Показання для застосування. Препарат призначається для застосування лишев умовах стаціонару!
Препаратзастосовується у жінок із доношеною або майже доношеною вагітністю.Цервікальний гель призначається для розм’якшення (дозрівання) шийки матки принеобхідності індукції родової діяльності за медичними чи акушерськимипоказаннями.
Спосіб застосування та дози. Увесь вміст шприца (0,5 мг динопростону = 3г гелю Препідил) за допомогою катетера, що додається, ввести в цервікальнийканал зразу нижче рівня внутрішнього зіва. Слід запобігати введенню гелю вищерівня внутрішнього зіва (екстраамніотично). Після введення препарату пацієнткаповинна 10 – 15 хвилин лежати на спині, щоб звести до мінімуму витікання гелю.Якщо досягається бажаний результат від застосування Препідилу, торекомендований інтервал до внутрішньовенного застосування окситоцину становить6 – 12 годин. Якщо відповідь на початкову дозу Препідилу не досягається, томожна призначити його повторно. Рекомендована повторна доза – 0,5 мг, аінтервал від попереднього введення – 6 годин. Необхідність додатковогопризначення й інтервал повинен визначати лікар, виходячи з клінічної ситуації.Максимальна рекомендована доза за 24-годинний період становить 1,5 мгПрепідилу.
Інструкції щодо підготовки шприца до використання:
Дістати стерильний шприц і катетер з упаковки.
Зірвати захисне покриття.
Зняти з кінчика шприца захисний ковпачок (щоб використати його якштовхач).
Вставити захисний ковпачок у шприц.
Щільно надіти канюлю катетера на конус шприца і ввести пацієнтці вмістшприца.
Побічна дія. Зрідка спостерігалися такі побічні ефекти:
зі сторони матері: аномальні скорочення матки (збільшення частоти,тонусу чи тривалості), розрив матки, нудота, блювання, діарея, підвищеннятемператури тіла, біль у спині, відчуття тепла у піхві, реакції підвищеноїчутливості;
зі сторони плоду: дистрес-синдром плоду та порушення частоти серцевихскорочень плоду; мертвонароджуваність.
Протипоказання. Застосування Препідилу протипоказано:
При підвищеній чутливості до динопростону або інших речовин, що входятьдо складу гелю.
Пацієнткам, яким протипоказані засоби, що стимулюють родову діяльність,наприклад:
при багатоплідній вагітності;
жінкам, які мали 6 або більше вагітностей;
при невставленні голівки плоду в родові шляхи;
є кесарів розтин або інші хірургічні втручання на матці в анамнезі;
при невідповідності розмірів голівки плода тазу матері;
при зміні частоти серцевих скорочень плоду, що свідчить про початокнесприятливих змін стану плоду;
якщо є акушерські умови, за яких співвідношення користі та ризику дляматері та плоду свідчать на користь хірургічного втручання;
при наявності патологічних (в тому числі - кров’яних) виділень ізстатевих шляхів нез’ясованої етіології під час вагітності;
при нетім’яному передлежанні плоду.
Передозування. Оскільки Препідил випускається у шприці, що міститьразову дозу, симптоми передозування можливі лише при підвищеній індивідуальнійчутливості до препарату.
Передозування може спричинити гіпертонус матки, посилення і прискоренняскорочень матки, а також зміну частоти серцевих скорочень плода під часпологів.
Оскільки дотепер дані клінічних досліджень антагоністів простагландинівпоки що не дають будь-яких рекомендацій, терапія передозування повинна бутисимптоматичною. Якщо простої відміни препарату недостатньо для припиненняматкової гіперстимуляції (і/або дистресу плода), може бути показано внутрішньовенневведення b-адреноміметиків.
При недостатній ефективності цієї терапії показано швидке розродження.
Особливостізастосування. Препідил слідз обережністю призначати хворим з кардіоваскулярними порушеннями, порушенням функціїпечінки та нирок, хворим на астму (або астму в анамнезі), глаукому або зпідвищеним внутрішньоочним тиском, з розривом хоріоамніотичної мембрани.
Слід дотримуватись обережності, щоб не ввести гель Препідил вище рівнявнутрішнього зіва (введення гелю в екстраамніотичний простір призводило догіперстимуляції матки).
Пацієнтки з важкою нирковою або печінковою патологією, щосупроводжується метаболічними розладами, а також пацієнтки, які страждають насерцево-судинні захворювання, потребують особливо пильного спостереження.
У період застосування препарату з метою виявлення можливих ознакпобічних ефектів, наприклад гіпертонусу, затяжних маткових скорочень абодистресу плода, необхідно пильне спостереження за матковою активністю, станомплода і шийки матки (розкриття, розм’якшення і згладжування шийки; частотасерцевих скорочень плоду). Якщо у пацієнтки з’являються ознаки гіпертонусуматки, затяжні надмірні маткові скорочення, або стан серцебиття плодувідхиляється від норми, слід обрати таку лікувальну тактику, що сприяє і плоду,і матері.
Якщо високотонічні скорочення матки тривають протягом тривалого часу,слід взяти до уваги можливість розриву матки.
За наявності в анамнезі гіпертонічних або тетанічних маткових скороченьрекомендується здійснювати безперервний моніторинг маткової активності і стануплода. До призначення Препідилу необхідно пильно оцінити співвідношеннярозмірів плода і таза.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Простагландини потенціюють дію окситоцину наматку. Ці препарати не слід застосовувати одночасно (існує ризик розривуматки), а при послідовному введенні стан пацієнтки потребує суворого контролю.Рекомендується послідовне використання окситоцину після введення цервікальногогелю з динопростом, з інтервалом, мінімум, 6 годин.
Умови татермін зберігання. Зберігатиу холодильнику при температурі від +2 до +8 °С.
Термін придатності - 2 роки.