ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
АМІАКУ РОЗЧИН 10%
(Ammоnium caustici 10%)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: аміак;
основні фізико-хімічні властивості: прозорабезбарвна летка рідина з гострим запахом і сильною лужною реакцією.Допускається наявність блискіток, легкої каламуті або дрібного кристалічногоосаду. Змішується з водою і спиртом у всіх співвідношеннях;
склад: 1 мл розчину містить аміаку 0,1 г;
допоміжнаречовина: вода очищена.
Формавипуску. Розчин для зовнішнього застосування, водний.
Фармакотерапевтична група. Засоби, якістимулюють рецептори слизових оболонок, шкіри та підшкірних тканин. АТС R07AX.
Фармакологічні властивості. Механізм діїпрепарату при вдиханні полягає у рефлекторному збудженні дихального центручерез рецептори верхніх дихальних шляхів – закінчення трійчастого нерва. Крімтого препарат виявляє антимікробну та місцеву подразнювальну дію, добре очищаєшкіру.
Фармакокінетика. Препарат ненадходить до кров’яного русла.
Показання для застосування. Непритомнийстан, зовнішньо – у хірургії для миття рук за методом Спасокукоцького іКочергіна, при укусах комах.
Спосіб застосування та дози. Аміаку розчин 10 % використовують інгаляційнота зовнішньо. При інгаляційному застосуванні, як засіб швидкої допомоги,невеликий шматочок марлі або вати, змочений розчином аміаку, обережно підносятьдо носових отворів на 0,5 - 1 сек.
При укусах комах розчин аміаку застосовуютьзовнішньо у вигляді примочок.
Для миття рук хірурга – 25 мл розчину аміаку додаютьдо 5 л води.
Побічна дія. При тривалій експозиції(інгаляційне застосування) аміаку розчин може викликати рефлекторну зупинкудихання.
Протипоказання. Місцевезастосування протипоказане при дерматитах, екземах, інших шкірнихзахворюваннях, а також при відкритих травматичних ушкодженнях шкірних покривів.
Передозування. При інгаляційному застосуванні –рефлекторна зупинка дихання, при місцевому застосуванні – подразнення, дерматити,екземи у місці аплікації.
Особливості застосування. Місцевезастосування можливе тільки на неушкоджену шкіру.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Неустановлена.
Умови та термін зберігання. Зберігають при кімнатнійтемпературі в щільно закупорених флаконах. Термін придатності – 2 роки.