ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
НЕЙРОМІДИН®
Склад:
діюча речовина: іpidakrin; 9-аміно-2, 3, 5,6, 7, 8-гексагідро-1Н-циклопентану (b) хіноліну гідрохлориду моногідрат;
1 таблетка містить іпідакрину 20мг;
допоміжні речовини: лактоза, крохмалькартопляний, кальцію стеарат.
Лікарська форма. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Парасимпатоміметики.Антихолінестеразні засоби.
Код АТС N07А А.
Клінічні характеристики.
Показання.
- Ураженняпериферичної нервової системи – нейропатії, неврити, поліневрити і полінейропатії,мієлополірадикулоневрити, бульбарні паралічі і парези;
- порушенняпам’яті різного генезу (хвороба Альцгеймера та інші форми старечого порушеннярозумової діяльності), при затримці розумового розвитку у дітей;
- ураження центральноїнервової системи травматичної, судинної та іншої природи з порушенням пам’яті,праксису, уваги;
- міастенія іміастенічні синдроми;
- комплекснатерапія розсіяного склерозу та інших форм демієлінізуючих захворювань нервовоїсистеми;
- слабкістьпологової діяльності;
- атоніякишечнику.
Протипоказання. Застосування Нейромідину®протипоказане при епілепсії, екстрапірамідних захворюваннях згіперкінезами, стенокардії, вираженій брадикардії, бронхіальній астмі, схильностідо вестибулярних розладів, обструкції кишечнику і сечовивідних шляхів,при підвищеній чутливості до препарату, у періоди вагітності і лактації.
Спосіб застосування тадози. Нейромідин® застосовують внутрішньо.
При невритах – по 1 таблетці 2 - 3 разина добу. Курс лікування – від 10 - 15 днів при гострих невритах до 20 - 30 днівпри хронічних невритах. За необхідності курси лікування повторюють 2 - 3 рази зінтервалом у 2 - 4 тижні до досягнення максимального ефекту.
При мієлополірадикулоневритахз парезами всіх кінцівок і довготривалим больовим синдромом – по 1таблетці 2 - 3 рази на добу протягом 30 - 40 днів. Курси лікування повторюютьбагаторазово з перервою 1 - 2 місяці. Курси лікування повторюють до досягненнятерапевтичного ефекту.
При міастенії іміастеничних синдромах – по 1 - 2 таблетці 2 - 3 рази на добу. При тяжких формахдоза може бути підвищена до 200 мг на добу (по 2 таблетки 5 разів на добу через2 - 3 години). Лікування курсове, по черзі з класичними антихолінестеразнимипрепаратами.
При розсіяному склерозі,боковому аміотрофічному склерозі, сирингомієлії та інших захворюваннях руховихнейронів (прогресуюча м’язова слабкість, прогресуючий бульбарнийпараліч) – по 1 таблетці 3 - 5 разів на добу протягом 60 днів 2 - 3 рази нарік.
При хворобі Альцгеймера таінших формах старечого порушення розумової діяльності починають з ½ таблетки 2 рази на добу з поступовим підвищенням дози на 2таблетки на тиждень до 6 - 10 таблеток на добу (2 таблетки 3 - 5 разів надобу).
Тривалість лікування – від 4 місяців до 1 року.Можлива курсова терапія – по 4 - 5 місяців з перервою в 1 - 2 міс.
Дітям із затримкоюрозумового розвитку та захворюваннями периферичної нервової системиНейромідин® призначають: від 1 до 2 років –по 5 мг (¼таблетки) 1 раз на добу, від 2 до 5 років – по 5 мг (¼ таблетки) 2 разина добу, від 5 до 12 років – по 10 мг (½ таблетки) 2 - 3 рази на добу,старше 12 років – по 20 мг (1 таблетка) 2 - 3 рази на добу.
Курс лікування становить 1 - 2 місяці, залежно від клінічноїкартини.
При черепно-мозковихтравмах –1 таблетка 2 - 3 рази на день, при необхідності дозу можна збільшувати до 120 -160 мг на добу. Тривалість курсу – 30 - 40 днів, по 4 курси за рік з інтервалому 2 міс.
При первинній та вторинній пологовій слабкості – по 1 - 2 таблетки за прийом з повтором через 1 год.
Для лікування атоніїкишечнику– від ½ таблетки до 1 таблетки 3 рази на добу. Курс лікування становить1 - 3 тижні.
Побічні реакції. Побічні реакції пов’язані зістимуляцією М-холінорецепторів. При застосуванні Нейромідину®можливі гіперсалівація, брадикардія, запаморочення, нудота, блювання,шкірно-алергічні реакції (свербіж, висипання). У цих випадках зменшують дозуабо роблять коротку перерву (1 - 2 дні) в лікуванні. Гіперсалівацію табрадикардію можна зменшити холінолітиками. Перераховані побічні дії виникаютьне часто, легко виражені і не потребують відміни препарату.
Передозування. При тяжкому передозуванніможе розвинутись «холінергічний криз» з симптомами: бронхоспазм,сльозоточивість очей, посилене потовиділення, звуження зіниць, ністагм,спонтанна дефекація і сечовипускання, блювання, брадикардія, блокада серця,аритмії, артеріальна гіпотензія, неспокій, тривога, збудження, відчуття страху,атаксія, судоми, кома, нерозбірливість мови, сонливість і слабкість. Симтомиможуть бути слабко виражені.
При отруєнні Нейромідином®або його відносному передозуванні застосовують М-холіноблокатори (атропінусульфат, циклодол, метацин та ін.).
Застосування у періодвагітності або годування груддю. Нейромідин® збільшує м’язовий тонус маткиі може спричинити передчасну пологову діяльність, тому не рекомендуєтьсязастостосовувати препарат під час вагітності. Нейромідин® можназастосовувати при слабкій пологовій діяльності.
У період годування груддю протипоказаний.
Особливі заходи безпеки. Застосування Нейромідину®збільшує м’язовий тонус матки і може спричинити передчасні пологи, загострюватиперебіг бронхіальної астми, епілепсії, тиреотоксикозу, виразкової хвороби шлунка.Слід з обережністю приймати препарат при захворюваннях серцево-судинноїсистеми.
Особливості застосування.
Здатність впливати нашвидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Нейромідин® може проявлятиседативну дію, тому слід бути обережними під час керування транспортнимизасобами.
Взаємодія з іншимилікарськими засобами та інші види взаємодії. Дія препарату і побічні ефектипосилюються при одночасному застосуванні з іншими інгібіторами холінестерази іМ-холіноміметичними засобами. У хворих на міастенію зростає ризикхолінергічного кризу, якщо застосовувати Нейромідин® одночасно зіншими холінергічними засобами. Зростає ризик розвитку брадикардії, якщоβ-адреноблокатори застосовувались до початку лікування препаратомНейромідин®. При одночасному застосуванні з алкоголем можливепосилення побічних дій.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Нейромідин® – цепрепарат, що має біологічно вигідну комбінацію двох молекулярних ефектів –блокади калієвої проникності мембрани та інгібування холінестерази. При цьомублокада калієвої проникності мембрани відіграє вирішальну роль.
Блокада калієвої проникностімембрани призводить перш за все до продовження реполяризаційної фази потенціалудії збудженої мембрани і підвищення активності пресинаптичного аксону. Цепризводить до збільшення входу іонів кальцію в пресинаптичну терміналь, що, всвою чергу, веде до збільшення викиду медіатору в пресинаптичну щілину у всіхсинапсах. Підвищення концентрації медіатору в синаптичній щілині сприяєсильнішій стимуляції постсинаптичної клітини внаслідок медіатор-рецепторноївзаємодії. У холінергичних синапсах інгібування холінестерази стає причиною щебільшого накопичення нейромедіатору в синаптичній щілині і посиленняфункціональної активності постсинаптичної клітини (скорочення, проведеннязбудження).
Нейромідин® посилюєвплив ацетилхоліну, адреналіну, серотоніну, гістаміну, окситоцину на гладкім’язи.
Нейромідин® має такіфармакологічні ефекти:
- стимуляція івідновлення нервово-м’язової передачі;
- відновленняпроведення імпульсу в периферічній нервовій системі після її блокади різнимиагентами (травма, запалення, дія місцевих анестетиків, деяких антибіотиків,калію хлориду, токсинів та інших факторів);
- підсиленняскорочуваності гладком’язових органів;
- специфічнопомірна стимуляція центральної нервової системи з окремими проявами седативногоефекту;
- покращанняпам’яті та здатності до навчання;
- аналгетичнийефект;
- антиаритмічнийефект.
Препарат не має тератогенної,ембріотоксичної, мутагенної і канцерогенної, а також алергізуючої таімунотоксичної дії. Препарат не впливає на ендокринну систему.
Фармакокінетика. Після прийому внутрішньоНейромідин® швидко всмоктується. Максимальна концентрація в кровівідзначається через годину після прийому. Із крові Нейромідин® швидконадходить у тканини, і в стадії стабілізації у сироватці крові виявляєтьсятільки 2% препарату, період напівелімінації у фазі розподілу – 40 хв. Приблизно40 - 50% іпідакрину зв’язується з білками крові. Нейромідин®абсорбується переважно із дванадцятипалої кишки, трохи менше із тонкої іклубової кишок, тільки 3% дози всмоктується в шлунку. Елімінація Нейромідину®із організму здійснюється за рахунок поєднання ниркових і позаниркових механізмів (біотрансформація, секреція з
жовчю), при цьому переважаєсекреція з сечею. Тільки 3,7% Нейромідину® виділяється з сечею унезміненому вигляді, що свідчить про швидкий метаболізм Нейромідину®в організмі.
Фармацевтичніхарактеристики.
Основні фізико-хімічнівластивості. Таблеткибілого або майже білого кольору
Несумісність. Невідома.
Термін придатності. 3 роки.
Умови зберігання.
Зберігати в недоступному для дітей,сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15°С до 25°С.