ІНСТРУКЦІЯ
для медичногозастосування препарату
НІМІД® ФОРТЕ
(NIMID® FORTE)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклі таблетки оранжево-жовтогонеоднорідного кольору;
склад: 1 таблетка містить німесуліду 100 мг, тизанідинугідрохлориду в перерахуванні на тизанідин 2 мг;
допоміжні речовини: кремнію колоїдний діоксид,натрію карбоксиметилцелюлоза, лактоза, пропілпарабен, метилпарабен, барвник,магнію стеарат, тальк очищений, крохмаль.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні засоби,комбіновані з міорелаксантом центральної дії. Код АТС М09А Х10**.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Комплексний препарат, сумарна діякомпонентів якого зумовлює його фармакологічні властивості. Німесулід чинитьаналгетичну, жарознижуючу та протизапальну дію. На відміну від іншихнестероїдних протизапальних засобів, хімічна формула німесуліду не міститькарбоксильної групи. Німесулід є високоселективним інгібіторомциклооксигенази-2. Крім порушення синтезу простагландинів, протизапальний ефектнімесуліду зумовлений здатністю інгібувати синтез лейкотрієнів, гальмувативиділення гістаміну із опасистих клітин, пригнічувати утворення фактораактивації тромбоцитів, фактора некрозу пухлин, брадикініну і цитокінів, яківпливають також на формування больового синдрому.
Тизанідин – міорелаксантцентральної дії. Вибірково пригнічує полісинаптичні рефлекси спинного мозку,бере участь у регуляції м’язового тонусу. Ефективний відносно гострих болючихм’язових спазмів і хронічних спазмів спінального і церебрального походження.
Препарат зменшує утворення аніону супероксиду,перешкоджаючи подальшому ушкодженню тканин.
Фармакокінетика. Дані профармакокінетику препарату не представлені.
Показання для застосування. Запальні та дегенеративні форми ревматичнихзахворювань суглобів і позасуглобових м’яких тканин: остеоартрити (у тому числіревматоїдний артрит), остеоартрози, анкілозуючий спондиліт, бурсити, тендиніти;больові синдроми, спричинені запальними, дегенеративно-дистрофічними ітравматичними ушкодженнями хребта; посттравматичні, а також післяопераційнібольові синдроми, виникнення яких пов’язано із запаленням і набряком тканини;болісні м’язові спазми, пов’язані зі статичними і функціональнимизахворюваннями хребта (шийний і поперековий синдроми), а також післяхірургічних втручань в ортопедії і травматології; спазм скелетних м’язів приневрологічних захворюваннях (розсіяний склероз, церебральний параліч,дегенеративні захворювання спинного мозку); гінекологічні захворювання, щопроявляються запальними змінами та наявним больовим синдромом: первиннаальгодисменорея, аднексит.
Спосіб застосування та дози. Препарат приймають внутрішньо після їди ізапивають невеликою кількістю рідини.
При лікуванні ревматичних захворювань, дегенеративно-дистрофічнихзахворювань опорно-рухової системи і неврологічних захворювань для дорослихзвичайна доза - по 1 таблетці двічі на добу (вранці та ввечері).
При лікуванні больових станів, що супроводжуються спазмом м’язів,рекомендована доза для дорослих – по 1 таблетці 3 рази на добу. Залежно відперебігу захворювання і вираженості симптомів лікар може змінювати дозу. Курслікування визначається індивідуально. Тривале застосування препаратупроводиться під наглядом лікаря.
При лікуванні больових станів, виникнення якихпов’язано із запальними процесами а також післяопераційних больових синдромівкурс лікування становить 5 діб, за відсутності ефекту необхідна корекціятерапії.
Побічна дія. Дискомфорт вепігастральній ділянці, нудота, сухість у роті, головний біль, запаморочення,сонливість, астенія, порушення функції печінки, діарея, шкірні висипання,підвищене потовиділення, виразки шкіри, свербіж.
Протипоказання. Пептична виразка шлунка або12-палої кишки, підвищена чутливість до препарату або до будь-якого йогокомпонента, періоди вагітності і лактації, діти до 15 років.
Передозування. При передозуванні препарату можливо пригніченнядихання, дихання Чейн-Стокса.
Лікування: промивання шлунка і форсований діурез іззастосуванням фуросеміду і манітолу.
Також необхідно контролювати функціональний стандихальних шляхів, проводити моніторинг серцево-судинної і дихальної систем.
Особливості застосування. Препарат слід з обережністю призначатипацієнтам з помірно вираженою або тяжкою хронічною нирковою недостатністю,пацієнтам із застійною серцевою недостатністю, хворим на цироз печінки, здегідратацією.
Під час лікування слід утримуватися від керуваннятранспортом і занять потенційно небезпечними видами діяльності, що потребуютьпідвищеної уваги і швидкості психічних і рухових реакцій.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При сумісному застосуванні з ацетамінофеномзнижується період напіввиведення останнього на 16 хв.
При одночасному вживанні алкоголю підвищується AUCтизанідину приблизно на 20%, тоді як максимальна концентрація збільшуєтьсямайже на 15%. Збільшується також пригнічуючий вплив на центральну нервовусистему при одночасному вживанні алкоголю.
Слід з обережністю призначати одночасно з препаратами, які активнозв’язуються з білками плазми крові. Препарат може витіснятися із зв’язку збілками плазми крові фенофібратом, саліциловою кислотою, антиконвульсантами ітолбутамідом.
Препарат може витісняти із ділянок зв’язку з білкамиплазми крові саліцилову кислоту, метотрексат, фуросемід.
Одночасне застосування гіпотензивних засобівпотенціює розвиток артеріальної гіпотензії і брадикардії. Седативні препарати іетанол посилюють фармакологічні ефекти препарату.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 °С всухому, захищеному від світла і недоступному для дітей місці.
Термін придатності – 3 роки.