ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
ОРОФЕР
(OROFER)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули №2 з корпусом ікришечкою червоного кольору зі штампом “OROFER”, наповнені порошкомтемно-коричневого кольору, що містить частинки світлого кольору;
склад: 1 капсула містить полімальтозний комплекс гідроксиду заліза (ІІІ) укількості, еквівалентній 100 мг елементарного заліза та кислоту фолієву 100%(550мкг);
допоміжні речовини: лактоза, магнію стеарат, натрію лаурилсульфат,масло вазелінове.
Форма випуску. Капсули.
Фармакотерапевтична група. Антианемічні засоби. Комплексні препарати, якімістять залізо і фолієву кислоту. Код АТС В03А D.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Орофер – це комбінований протианемічний лікарськийзасіб, що містить залізо у вигляді комплексної сполуки гідроксиду заліза (ІІІ)з полімальтозою і кислоту фолієву.
Залізо підтримує і відбудовує нормальну концентрацію заліза у крові.Кількість заліза, що засвоюється, залежить від ступеня його дефіциту істановить 5 - 35%. У сироватці залізо зв’язується з трансферинами і залучаєтьсядо утворення гемоглобіну, міоглобіну, цитохромоксидази, каталази і пероксидазиабо запасається в органах ретикулоендотеліальної системи.
Фолієва кислота в організмі відбудовується до тетрагідрофолієвої кислоти,яка є коензимом, що бере участь у різних метаболічних процесах. Стимулюєеритропоез, бере участь у синтезі амінокислот, нуклеїнових кислот, пуринів,піримідинів, в обміні холіну.
Фармакокінетика. Не вивчалась.
Показання для застосування. Лікування і профілактика залізодефіцитноїанемії з дефіцитом фолієвої кислоти (у тому числі на фоні вагітності ілактації), пов’язаної з порушенням всмоктування заліза із шлунково-кишковоготракту, тривалими кровотечами, неправильним харчуванням.
Спосіб застосування та дози. Дозування та тривалість лікування визначаєлікар залежно від ступеня вираженості захворювання. Капсули приймати натще,запиваючи великою кількістю води. Звичайна доза для дорослих становить 1капсула 1 - 2 рази на добу за годину до вживання їжі. Дітям старше 10 роківпризначають по 1 капсулі на добу. Підтримуюче лікування – 4 тижні післядосягнення нормальної концентрації заліза і гемоглобіну у сироватці крові. Дляжінок у періоди вагітності і лактації дози такі самі, як для дорослих.
Тривалість лікування може становити до 2 місяців.
У випадку клінічно вираженого дефіциту заліза нормалізаціярівня гемоглобіну досягається лише через 2 - 3 місяці після початку лікування.
Для профілактики нестачі заліза і фолієвої кислоти призначають по 1капсулі щодня.
Побічна дія. Алергічні реакції, нудота, блювання, запори,гастралгія, забарвлення калу в темний колір (клінічного значення не має).
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гемохроматоз,гемосидероз, таласемія, сидербластна анемія, хронічний гемоліз, анемія,спричинена свинцем; часті переливання крові. Діти до 10 років.
Передозування. Можливо посилення побічної дії. Великі дози солейзаліза мають подразнювальну дію на слизову оболонку і можуть призвести до їїнекрозу та перфорації.
Лікування. Видалення препарату, що не всмоктався із шлунково-кишковоготракту із застосуванням розчину натрію гідрокарбонату, причому частину розчинунеобхідно залишити в шлунку. Поповнення водного балансу можливо за рахуноквнутрішньовенного введення розчину натрію лактату або натрію хлориду ідекстрози. Терапія – симптоматична.
Особливості застосування. Препарат містить лактозу, тому його слід зобережністю призначати хворим на цукровий діабет.
Терапія повинна проводитись до нормалізації картини крові. Бензидиновапроба дає хибно позитивний результат.
Вагітність і лактація.
Застосуванняпрепарату можливо лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищуєпотенційний ризик для плода або дитини.
Вплив на здатність керувати автомобілем та механізмами.
Препарат не має негативної дії на здатність керувати автомобілем тамеханізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Знижує абсорбцію тетрацикліновихантибіотиків.
Пеніцилінамін і несистемні антациди знижують абсорбцію (інтервал міжприйманням цих лікарських засобів повинен бути не менше 3 год).
Антациди, холестирамін, фенітоїн, фенобарбітал, карбамазепін,сульфасалазин, гормональні контрацептиви, антагоністи фолієвої кислоти,триметоприм, триамтерен, тверда їжа, хліб, сирі злаки, молочні продукти, яйця,чай знижують абсорбцію заліза.
При одночасному застосуванні глюкокортикостероїдів можливо посиленнястимуляції еритропоезу.
Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності –2 роки.