ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
ВЕНОРУТИНОЛ
(Venorutinol)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: Troxerutin;
основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули жовтого кольору;вміст капсул – порошок від жовтого до коричнювато-жовтого кольору, без запаху;
склад: 1 капсула містить 300 мг троксерутину (венорутинолу);
допоміжні речовини: макрогол 6000, лактоза моногідрат, кальцію стеарат.
Форма випуску. Капсули.
Фармакотерапевтична група. Капіляростабілізуючі засоби. Код АТС С05С А04.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Троксерутин – засіб з Р-вітамінною активністю тавираженими ангіопротекторними властивостями. Препарат знижує судинно-тканиннупроникність і ламкість капілярів, сприяє нормалізації і покращанню трофікитканин, зменшує застійні явища у венах і навколовенозних ділянках, маєпротинабрякову і протизапальну дію, тонізує гладенькі м’язи венознихкровоносних судин. Бере участь в окислювально-відновних процесах; пригнічуючиактивність гіалуронідази, стабілізує активність гіалуронової кислоти воболонках клітин. Збільшує щільність судинної стінки, зменшує ексудацію рідкоїчастини плазми і діапедез формених елементів крові. Завдяки зменшенню проявівексудативного запалення в судинах, троксерутин обмежує налипання тромбоцитів наповерхні судинної стінки.
Фармакокінетика. Після прийому всередину препарат добре абсорбується зішлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація активної речовини в плазмівідзначається в середньому через 2 години після прийому всередину. Добрепроникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. Метаболізується в печінці зутворенням декількох неактивних метаболітів. Частково виводиться в незмінномувигляді із сечею і жовчю.
Показання для застосування. Хронічна венозна недостатність; варикознерозширення вен, у т. ч. при вагітності; поверхневий тромбофлебіт, перифлебіт;геморагічні діатези з підвищеною проникністю капілярів; капіляротоксикоз (у т.ч. кір, скарлатина, грип). Діабетична мікроангіопатія; геморой; парестезія тасудоми нижніх кінцівок у нічний час і при пробудженні; побічні судинні ефектипроменевої терапії; після операційних втручань з приводу варикозного розширеннявен.
Спосіб застосування та дози. Венорутинол приймають внутрішньо під часїди по 1 капсулі 2 рази на день (ранком і ввечері); для підтримуючої терапії –по 1 капсулі на день. Курс лікування становить 3–4 тижні та довше. У більшважких проявах хронічної венозної недостатності (виразки та трофічні ушкодженняшкіри гомілки), при діабетичній мікроангіопатії, капіляротоксикозі необхідноприймати по 1–2 капсули 3 рази на добу (для підтримуючої терапії – по 1 капсулі2 рази на добу). При парестезії (онімінні ніг) і при нічних тонічних судомахВенорутинол приймають по 1 капсулі на ніч (перед сном) і вранці.
Побічна дія. У поодиноких випадках спостерігаються алергічніреакції на шкірі: кропивниця, екзема, дерматит; можливі ерозивно-виразковіпошкодження шлунково-кишкового тракту, головний біль.
Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату; виразковахвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, хронічний гастрит (у фазі загострення).
Передозування. Випадки передозування Венорутинолом не відомі.
Особливості застосування. Пацієнтам з вираженими порушеннями функції нирок нерекомендується тривале використання Венорутинолу. Досвіду застосуванняпрепарату для лікування дітей та дозування для різних вікових груп немає. У I триместрівагітності застосування капіляростабілізуючих препаратів обмежені тому, щонебезпечність препарату для плоду не вивчена; у II та в III триместрі препаратпризначають тільки тоді, коли необхідність прийому препарату для матеріперевищує ризик для плоду (при наявності абсолютних показань). Під час лактаціївикористання препарату не бажане.
Взаємодія з лікарськими засобами. Препарат потенціює дію аскорбінової кислотина проникність капілярів.
Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі не вище 25° С. Термін придатності –3 роки.