ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
КОКАРБОКСИЛАЗИ ГІДРОХЛОРИД
(COCARBOXYLASIHYDROCHLORIDUM)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: сocarboxylasum;3-[(4-аміно-2-метил-5-піримідиніл)-метил]-4-метил-5-(4,6,6-тригідрокси-3,5-діокси-4,6-діфосфагекс-1-іл)тіазолій хлорид Р1Р’ – діоксид);
основні фізико-хімічні властивості: пориста маса білого кольору зі слабкимспецифічним запахом, гігроскопічна, легкорозчинна у воді;
склад: : 1 ампула містить кокарбоксилази гідрохлориду 0,05 г;
допоміжні речовини: динатрію карбонат.
Форма випуску. Порошок ліофілізований.
Фармакотерапевтична група. Прості препарати вітаміну В1.
Код АТС А11Д А03**.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Кокарбоксилаза – кофермент ензимів, які беруть участьу вуглеводному обміні. У комплексі з протеїном та іонами магнію є складовоюкарбоксилази, яка каталізує декарбоксилювання і карбоксилюванняальфа-кетокислот. Екзогенний вітамін В1 (тіамін) для участі в цихпроцесах повинен шляхом фосфорилювання метаболізуватися в кокарбоксилазу –готову форму коферменту, яка утворюється із тіаміну при його обміні ворганізмі. Слід враховувати, що властивості кокарбоксилази лише частковоадекватні властивостям тіаміну: кокарбоксилазу не застосовують для лікування гіпо-та авітамінозу В1.
Фармакокінетика. Після парентерального введення препарат добревсмоктується, виводиться нирками з сечею.
Показання для застосування. Кокарбоксилазу призначають при печінковій танирковій недостатності, печінковій та діабетичній комі, передкоматозних станах,ацидозі при цукровому діабеті та дихальному ацидозі при хронічнійлегенево-серцевій недостатності, недостатності коронарного кровообігу,захворюваннях серця, що супроводжуються екстрасистолією, пароксизмальноютахікардією, миготливою аритмією, легких формах розсіяного склерозу,передклампсичних станах і еклампсії, периферичних невритах.
Спосіб застосування та дози. Вводять внутрішньом’язово (інодівнутрішньовенно) після розчинення водою для ін’єкцій (1 ампулу кокарбоксилазигідрохлориду розчиняють 2 мл води) в асептичних умовах. Як правило,кокарбоксилази гідрохлорид призначають у схемах комплексного лікування.Дорослим внутрішньом’язово вводять по 0,05 – 0,1 г 1 раз на добу. Курслікування становить 15-30 днів. При необхідності (діабетична кома) препаратможна ввести у тій самій дозі повторно через 1-2 години. У подальшомупереходять на підтримуючу дозу – 50 мг 1 раз на добу. Дітям до 3-го місяцяжиття – 25 мг (0,025 г) 1 раз на добу; від 4 місяців до 7 років – 0,025 – 0,05г 1 раз на добу; 8–18 років – 0,05 - 0,1 г 1 раз на добу. При необхідностізазначена добова доза може бути поділена на 2 введення.
Побічна дія. Алергічні реакції. При внутрішньом´язовомувведенні – гіперемія, свербіж, набряк у місці ін´єкції.
Протипоказання. Індивідуальна непереносимість.
Передозування.Алергічні реакції, гіперемія. Симптоматичне лікування, відмінапрепарату.
Особливостізастосування. Необхідно враховувати можливість посилення кардіотонічної діїсерцевих глікозидів при призначенні дози останніх. При захворюваннях серця, щосупроводжуються миготливою аритмією, небажане внутрішньовенне введенняпрепарату.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Кокарбоксилаза посилює кардіотонічну діюсерцевих глікозидів та покращує їх переносимість.
Умови та термін зберігання. Зберігають у захищеному від світла місці.
Термін придатності - 3 роки.