IНСТРУКЦIЯ
для медичного застосування препарату
СЕНАДЕКС
(SENADEXUM)
Загальна характеристика:
фiзико-хiмiчнi властивостi: таблетки сірувато-коричневого кольору звкрапленнями та запахом ваніліну, верхня і нижня поверхні яких опуклі. На однуз поверхонь нанесена риска для поділу;
склад: 1 таблетка містить екстракту листя сени(александрійського листя) у перерахуванні на 20% вміст сенозидів кальцію А і В– 0,07 г;
допоміжні речовини: цукормолочний (лактоза), крохмаль кукурудзяний, крохмаль прежелатинізований, натріюкроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна, ванілін, ніпагін, кальцію стеарат.
Форма випуску.Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Проносні засоби. Код АТС А06А В06.
Фармакологiчнi властивостi. Таблетки Сенадекс мають проносну дію, якапроявляється у вигляді розм’якшення або розрідження калових мас. Проноснийефект настає за 6–10 годин після приймання препарату і зумовлений переважногальмуванням абсорбції рідини із товстого кишечнику та впливом на йогоперистальтику. Препарат вибірково діє на ободову кишку, нормалізує функціонуваннякишечнику. Таблетки Сенадекс не викликають звикання, не подразнюють кишечник.
Показання для застосування. Хронічний запор, атонічний абофункціональний запор у дітей, людей похилого віку, лежачих хворих упісляопераційному періоді, запори, які пов’язані з гемороєм та тріщинами прямоїкишки. Підготовка до рентгенологічних обстежень.
Спосiб застосування та дози. Дорослим призначають по 1 таблетці на нічабо вранці натще. При необхідності дозу можна збільшити до 2–3 таблеток на одинприйом. Дітям от 1 до 3 років призначають по 1/2 таблетки(при необхідності – до 1 таблетки); дітям от 4 до 12 років – по 1 таблетці (принеобхідності – до 11/2 – 2 таблеток). Тривалістьлікування не повинна перевищувати 7 діб.
Побiчна дiя. Метеоризм, болі в животі за типом колік,нудота, блювання. При довготривалому застосуванні, особливо у високих дозах,можливі втрати електролітів, в основному калію та натрію, альбумінурія тагематурія, протеінурія, меланоз кишок, знебарвлення сечі. Рідко –втомлюваність, шкірний висип, судоми, колапс, алергічні реакції. У разівиникнення побічних ефектів слід припинити приймати препарат або знизити йогодозу вдвічі.
Протипоказання. Гіперчутливість, кишкова непрохідність,апендицит та інші запальні захворювання органів черевної порожнини, перитоніт,спастичний коліт, защемлена кила, кровотеча із шлунково-кишкового тракту,маткова кровотеча, цистит, запори нейрогенного та ендокринного походження,порушення водно-електролітного обміну. Діти до 1 року.
Передозування. Проявляється проносом та втратою великоїкількості рідини і електролітів (м’язова слабкість, судоми). У разі можливогопередозування слід проводити симптоматичне лікування (залежно від стануелектролітного балансу проводять інфузійне введення розчинів калію та натрію).
Особливості застосування. Не рекомендується приймати тривалий час(більше одного тижня), без рекомендацій лікаря, для запобігання розвиткудіареї, дегідратації та атонії товстого кишечнику. З обережністю слід призначатиСенадекс при вагітності, годуванні груддю, дитячому віці (до 6 років),печінковій, нирковій недостатності, станах після абдомінальних операцій.Сенадекс не впливає на здатність керувати транспортними засобами.
Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Неслід призначати таблетки Сенадекс протягом двох годин до чи після прийому іншихлікарських засобів, оскільки це може зменшити всмоктування та ефективністьостанніх. Знижує ефективність ретардних форм та лікарських засобів, якіповільно всмоктуються. Порушує абсорбцію тетрациклінів.
Умови та термін зберiгання. Зберігати в сухому, захищеному від світламісці при температурі не вище 25°С. Зберігати в недоступному для дітей місці.Термін придатності препарату – 2 роки.