І Н С Т Р У К Ц І Я
для медичногозастосування препарату
беталгон
(betalgon)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: мазь білого кольору або білого з відтінкомвід світло-жовтого до світло-коричневого кольору;
склад: один грам мазі містить b-бутоксіетиловогоефіру нікотинової кислоти-25,0 мг, ваніліламіду пеларгонової кислоти – 4,0 мг;
допоміжні речовини: цитраль, вода очищена, віск бджолиний, вазелін.
Форма випуску. Мазь.
Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовують місцево при болю усуглобах та м’язах. АТС: М02А Х10.
Фармакологічні властивості. Мазь беталгонмає виражену місцевоподразнювальну, болезаспокійливу та протизапальну дію.Препарат зумовлює гіперемію шкіри, аналгезивний та зігрівальний ефекти, протизапальну дію та посилює кровотік у шкірі в ділянках нанесення мазі.
Фармакокінетика. Мазь беталгон– комбінація двох активних судинорозширювальних компонентів для місцевогозастосування. Іх комбінація зумовлює більш виражений та довготривалий ефект,тому що кожна з цих речовин окремо зумовлює розвиток різних шкірних реакцій. Умісці нанесення мазі температура підвищується на 5-8°С.Теплова дія зумовлює розвиток цілого ряду фізіологічних процесів: підвищуєтьсяшвидкість ферментативних реакцій та активується обмін речовин, розширюютьсякровоносні судини, розвивається гіперемія. При посиленні кровотоку покращуєтьсяпостачання киснем уражених тканин. Тепло діє на м’язи, розслаблюючи їх.Підвищується розтяжимість сполучної тканин та м’язів. Теплове подразненняпригнічує біль через утворення ендогенних речовин з болезаспокійливою дією – енкефалінівта ендорфінів. Ваніліламід пеларгонової кислоти зумовлює інтенсивну стимуляціючуттєвих рецепторів через надмірне попадання іонів кальцію у клітину, внаслідокчого розвивається її стійка деполяризація. В результаті больовий рецепторвтрачає здатність сприймати нову больову інформацію, що сприймається яканалгетичний ефект. b-бутоксіетиловий ефір никотинової кислотизумовлює розширення капілярів. В результаті суттєво посилюється кровотік івиникає відчуття тепла у місці нанесення мазі. Цей ефект розвивається раніше,ніж ефект дії ваніліламіду пеларгонової кислоти, завдяки цьомустворюються сприятливіші умови для швидкого проникнення ваніліламідупеларгонової кислоти у мембрани больового рецептора. Препарат прискорює процесрезорбції набряків м’яких тканин травматичного походження. Стимуляціяшкірно-вісцерального реактивного поля зумовлює посилення кровотоку,спазмолітичний та болезаспокійливий ефекти у глибині тканин і сегментарноспіввіднесених органах. Швидкість кровотоку у м”язах, які відповідають шкірним ділянкамнервових сегментів, значно підвищується. Завдяки цьому усувається гіпоксія таконтрактура поперечно-смугастих м”язів, зумовлена дегенеративнимизахворюваннями хребта, зникає біль, покращується рухливість в ушкодженомусегменті. Дія препарату – гіперемія та знеболення – розвивається практичновідразу після нанесення мазі і триває протягом декількох годин.
Показання для застосування. Мазь застосовують при хронічнихзахворюваннях суглобів, бурситі, тендовагініті, травматичних ушкодженнях м’якихтканин, розтягненнях м’язово-зв’язкового апарату, остеохондрозі хребта зкорінцевим синдромом, невралгії, люмбаго, ішіасі, інших захворюванняхопорно-рухового апарату травматичного, ревматичного та неврологічногохарактеру.
Спосіб застосування та дози. Мазь призначено для зовнішньогозастосування. Лікування починають з дуже невеликих кількостей. Стовпчик мазідовжиною максимум 0,5 см (розміром з горошину) нанести на ділянку шкірирозміром з долоню і легко втерти за допомогою пластинки, яка додається, серветкиабо тампона з вати. Після нанесення мазі тепловий ефект можна посилити,використовуючи пов’язку (рушник, ковдру). При нанесенні занадто великоїкількості мазі її дію можна послабити, протираючи шкіру серветкою, змоченою волії або жирному кремі. Курс лікування не повинен перевищувати 10 днів безконсультації лікаря.
Побічна дія. У процесі лікування можливе почервоніння тавідчуття швидко минаючого слабкого печіння шкіри у місці нанесення мазі.
Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до компонентівпрепарату, підвищена чутливість шкіри, опіки (термічні, хімічні, електричнимструмом), відмороження, ушкоджені шкірні покриви, запальні та інші захворюванняшкіри.
Передозування. Зовнішнє застосування препарату у вказаних дозах непризводить до передозування. При тривалому та частому застосуванні мазі можливевиникнення подразнення шкіри у місцях її застосування. Для лікування слідпротерти шкіру серветкою, змоченою в олії або жирному кремі. Подальшелікування симптоматичне.
Особливості застосування. Не рекомендується застосовувати препаратпри вагітності та лактації, а також у дитячому віці без консультації лікаря.Мазь не можна наносити на ушкоджені шкірні покриви, шию, низ живота тавнутрішню поверхню стегон. Уникати попадання мазі на слизові оболонки (очей,носа, рота). Мазь не можна змивати водою.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не досліджена.
Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла,недоступному для дітей місці при температурі не вище 20о С.
Термін придатності - 2 роки.