ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
СПИРТ ЕТИЛОВИЙ 70%
(SPIRITUS AETHYLICUS 70%)
Загальна характеристика:
хімічна назва: етанол, спирт етиловий;
основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна, рухома летка рідина зхарактерним спиртовим запахом і пекучим смаком, легкозаймиста;
склад: 70% спирту етилового за об’ємом.
Форма випуску. Розчин для зовнішнього застосування.
Фармакологічна група. Антисептичні та дезінфекційні засоби. АТС D08A X09.
Фармакологічні властивості. При зовнішньому застосуванні маєантисептичну, дезінфікуючу, місцеву подразнювальну дію. Спирт етиловий коагулюєбілки, активний відносно грампозитивних і грамнегативних бактерій та вірусів.Проявляє “дубильну” дію на шкіру та слизові оболонки.
При прийомі внутрішньо спирт етиловий, впливаючи на клітини центральноїнервової системи (особливо кори великого мозку), викликає характерне алкогольнезбудження, обумовлене ослабленням процесів гальмування. Після цьогоспостерігається ослаблення процесів збудження у корі, пригнічення спинного тапродовгуватого мозку, функції дихального центру.
Фармакокінетика. При місцевому застосуванні не всмоктується черезшкіру. При інгаляційному застосуванні можливі системні ефекти дії спирту. Йоготерапевтична дія як піногасника розпочинається через 10 – 15 хв, а повнатерапевтична дія – через 1 годину.
Показання для застосування. Спирт етиловий застосовують переважно якзовнішній місцевоподразнювальний та антисептичний засіб в терапії на початковихстадіях фурункулів, панариціїв, інфільтратів, маститів. Застосовують длязнезаражування як антисептик для хірургічної обробки рук хірургів, а також дляобробки невеликого операційного інструментарію. Використовують для виготовленнянастоянок та екстрактів та як піногасник при альвеолярному набряку легень. Якподразнювальний засіб застосовують для обтирання та компресів.
Спосіб застосування та дози. Зовнішньо – для обтирання, компресів,дезінфекції шкіри, у тому числі рук, у вигляді примочок. При альвеолярномунабряку легень призначають інгаляції парів 70% спирту в умовах стаціонару черезносовий катетер.
Побічна дія. Пригнічення центральної нервової системи. Можливіподразнення шкіри або слизових оболонок. При інгаляційному застосуванні можливеподразнення дихальних шляхів.
Протипоказання. Не можна застосовувати при гострих запальнихпроцесах шкіри. При лікуванні набряку легень відносними протипоказаннями єпсихомоторне збудження і некупірований больовий синдром при інфаркті міокарда(через малу ефективність і погану переносимість) цієї терапії хворим звищеозначеними синдромами. Застосування в дитячому віці до 1 4 років.
Передозування. У великих дозах при застосуванні внутрішньо зумовлюєпригнічення діяльності дихального центру. При отруєнні внаслідок прийому спиртуетилового внутрішньо викликають блювання, промивають шлунок. При необхідностівживають реанімаційні заходи.
Особливості застосування. Під час інгаляційного застосування спирту етиловогодля попередження інтенсивного його всмоктування та появи збудження кожні 30 –35 хв. необхідно вдихати кисень або киснево-повітряну суміш.
Умови та термін зберігання. Зберігати у щільно закритий тарі,недоступному для дітей місці, подалі від вогню. Термін придатності –необмежений.