ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
СПИРТЕТИЛОВИЙ 96%
(SPIRITUSAETHYLICUS 96% )
Загальна характеристика:
хімічна назва: етанол, спирт етиловий;
основні фізико-хімічнівластивості: прозора,безбарвна, рухома летка рідина з
характерним спиртовим запахом,легкозаймиста;
склад: не менше 96% і не більше 96,6%спирту етилового за об’ємом.
Форма випуску. Розчин для зовнішньогозастосування.
Фармакотерапевтична група. Антисептичні тадезінфекційні засоби. АТС D08А Х07.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. При зовнішньомузастосуванні має антисептичну, дезінфікуючу, місцеву подразнювальну дію. Спиртетиловий коагулює білки, активний відносно грампозитивних і грамнегативнихбактерій та вірусів. Проявляє “дубильну” дію на шкіру та слизові оболонки.
При прийомі внутрішньо спирт етиловий,впливаючи на клітини центральної нервової системи (особливо кори великогомозку), викликає характерне алкогольне збудження, обумовлене ослабленнямпроцесів гальмування. Після цього спостерігається ослаблення процесів збудженняу корі, пригнічення спинного та продовгуватого мозку, функції дихальногоцентру.
Показання для застосування.Спиртетиловий застосовують як зовнішній місцево-подразнювальний та антисептичнийзасіб, для дезінфекцій шкіри, у тому числі рук, для примочок.
Використовують для знезаражуваннярук хірургів (особливо при алергії на інші миючі й антисепчтині засоби), дляобробки операційного поля.
Призначають при альвеолярномунабряку легень будь-якої етіології у вигляді інгаляцій як протипінний засіб.Використовують при отруєнні метиловим спиртом.
Спосіб застосування тадози. Зовнішньо- наносять на шкіру за допомогою ватних тампонів, серветок. Особливостізастосування визначаються лікарем у кожному конкретному випадку.
Як піногасних при альвеолярномунабряку застосовують 70 - 96% розчину у вигляді інгаляцій або вводять черезносовий катетер; при масковому способі подання застосовують 40 - 50% розчини(комбінують із вдиханням кисню).
При отруєнні метиловим спиртомвнутрішньо призначають 30% розчин спирту етилового або вводять внутрішньовенно5% розчин.
Побічна дія. Пригнічення центральноїнервової системи. Можливі подразнення шкіри або слизових оболонок.
Протипоказання. Не можна застосовувати пригострих запальних процесах шкіри. Не рекомендовано застосовувати дітям до 14років.
Передозування. У великих дозах призастосуванні внутрішньо зумовлює пригнічення діяльності дихального центру. Приотруєнні внаслідок прийому спирту етилового внутрішньо викликають блювання,промивають шлунок.
Особливості застосування. Для компресів (длязапобігання опіку) етанол слід розвести водою у співвідношенні 1:1.
Умови та термін зберігання.Зберігатиу щільно закритий тарі, недоступному для дітей місці, подалі від вогню. Термінпридатності - необмежений.