ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
ГЛІАТИЛІН
(Gliatilin)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: choline alfoscerate;
основні фізико-хімічнівластивості: прозорий безбарвний розчин без запаху;
склад: 1 мл розчину містить 250 мг холіну альфосцерату;
допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.
Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Парасимпатоміметики. Код АТС N07А X02.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Гліатилін є новим засобом, який відноситься до групицентральних холіноміметиків з переважним впливом на ЦНС. До складу препаратувходить 40.5% метаболічно захищеного холіну. Метаболічний захист забезпечуєвивільнення холіну в головному мозку. Гліатилін позитивно впливає на функціїпам’яті та пізнавальні здібності, а також на показники емоційного стану іповедінки, погіршення яких було викликано розвитком інволюційної патологіїмозку.
Механізм дії оснований на тому, що при потраплянні в організм холінуальфосцерат розщеплюється під дією ферментів на холін і гліцерофосфат: холінбере учать у біосинтезі ацетилхоліну – одного з основних медіаторів нервовогозбудження; гліцерофосфат є попередником фосфоліпідів (фосфатидилхоліну)нейронної мембрани. Таким чином Гліатилін покращує передачу нервових імпульсіву холінергічних нейронах; позитивно впливає на пластичність нейрональнихмембран і функцію рецепторів. Гліатилін покращує церебральний кровоток, посилюєметаболічні процеси в головному мозку, активує структури ретикулярної формаціїголовного мозку і відновлює свідомість при травматичному ушкодженні головногомозку.
Фармакокінетика. При введенні Гліатиліну в середньому абсорбуєтьсямайже 88% введеної дози. Препарат накопичується переважно в мозку (45% відконцентрації препарату в крові), легенях та печінці. Елімінація препаратувідбувається головним чином через легені, у вигляді двоокису вуглецю (СО2).Лише 15% препарату виводиться через нирки та кишечник.
Показання до застосування.
Гострий періодтяжкої черепно-мозкової травми з переважно стовбуровим рівнем ушкодження(порушення свідомості, коматозний стан, вогнищева півкульна симптоматика,симптоми ушкодження стовбура мозку).
Спосіб застосування та дози. При гострих станах Гліатилін вводятьвнутрішньом''язово або внутрішньовенно (повільно) по 1 г (1 ампула) на добупротягом 15 – 20 днів. Потім, після стабілізації стану хворого, переходять налікарську форму препарату у капсулах.
Побічна дія. Як правило, препарат добре переноситься навіть притривалому застосуванні. В окремих випадках можлива поява алергічних реакцій,нудоти (головним чином як наслідок допамінергічної активації ). У цьому разізнижують дозу препарату.
Протипоказання. Гіперчутливість до компонентів препарату,вагітність, період лактації.
Передозування. При передозуванні Гліатиліну, яке може проявлятисянудотою, слід знизити дозу препарату. Терапія симптоматична.
Особливості застосування.
Досвід застосуванняГліатиліну у дітей відсутній.
Вплив на здатність керування автотранспортом та роботу зі складнимимеханізмами.
Не впливає на здатність керувати автомобілем та складними механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія з іншими лікарськими засобами нене встановлена.
Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі не вище 25 °С умісці, недоступному для дітей. Термін придатності – 5 років.