ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
тіотриазолін
(Thiotriazolinum)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: морфоліній-3-метил-1,2,4-триазолін-5-тіоацетат;
основні фізико-хімічні властивості: супозиторії білого або білого з кремуватимвідтінком кольору, сигароподібної форми;
склад: один супозиторіймістить тіотриазоліну – 0,2 г;
допоміжна речовина: твердий жир.
Форма випуску. Супозиторії.
Фармакотерапевтична група. Гепатотропні засоби. Тіотриазолін. АТС А05ВА09.
Фармакологічні властивості. Тіотриазолін виявляє гепатозахистну дію при гепатитахі цирозах печінки різного походження. Його фармакотерапевтичний ефектпроявляється в нормалізації білкового, вуглеводного, ліпідного та пігментногообмінів, зниженні активності маркерних ферментів (Ас, АлТ, ЛДГ), зменшенніконцентрації продуктів вільнорадикального окислення ліпідів та активацієюферментів антирадикального захисту.
При ректальному та піхвовому введеннітіотриазолін діє місцево при контакті зі слизовими оболонками прямої кишки тасечостатевих органів жінок при вагінальному застосуванні, виявляючипротизапальну дію, прискорює загоювання ран та виразок слизових оболоноксечостатевої системи. При всмоктуванні та прояві резорбтивного ефектуаналогічну дію він проявляє по відношенню до слизової шлунково-кишковоготракту.
Препарат має протизапальну дію, прискорюєзагоювання ран шкіри, слизових оболонок сечостатевої системи ішлунково-кишкового тракту.
Фармакокінетика. При ректальному введенні біологічна доступністьпрепарату досягає 60 %. Крім місцевих ефектів, він досить швидко всмоктуєтьсяслизовими і його максимальна концентрація в плазмі крові реєструється через 1,5години. Період напівелімінації препарату становить 2,9 години.
Показання для застосування. Місцево препарат застосовують ректальнопри запально-ерозивних ураженнях слизової оболонки прямої і сигмовидної кишок,тріщинах та ерозіях в ділянці анального отвору та прямої кишки.
Місцево препарат застосовують вагінальнопри запально-ерозивних процесах піхви та шийки матки, вірусних та атрофічнихкольпітах, а також з метою прискорення епітелізації при порушенні цілісностіслизової оболонки після діатермо- та кріогенотерапії, а також після хірургічнихвтручань.
З метою резорбтивного впливу препаратзастосовують при захворювання печінки, зокрема при хронічному персистуючомугепатиті, хронічному активному гепатиті, цирозі печінки, вірусному татоксичному гепатитах.
Спосіб застосування та дози. Препарат призначають дорослим.
При гострих та хронічних гепатитах і цирозіпечінки призначають ректально по 1 супозиторію 2 рази на добу (вранці таввечері) протягом 2-4 тижнів.
При запальних процесах прямої, сигмоподібноїкишок призначають ректально по 1 супозиторію 2 рази на добу (вранці та ввечері)протягом 1-2 тижнів.
При запально-ерозивних ураженнях піхви ішийки матки призначають вагінально по 1 супозиторію на добу (краще ввечері)протягом 1-2 тижнів або по одному супозиторію на добу (краще ввечері) протягом1-2 тижнів або по 1 супозиторію 2 рази на добу (вранці і ввечері) протягом 7-10днів.
Побічна дія. У надчутливих хворих можливі алергічні реакції якпрояви індивідуальної несприйнятливості тіотриазоліну.
Протипоказання. При застосуванні у вказаних дозах побічних явищ невиявлено. Однак досвіду застосування у вагітних та матеріалів фармакокінетикищодо проникнення тіотриазоліну в молоко матерів, що годують грудьми та дітейнедостатньо, тому рекомендовано не застосовувати препарат у цих категорійпацієнтів.
Передозування. При передозуванні в сечі можуть підвищитисяконцентрації натрію та калію. Після зменшення дози препарату побічні явищаусуваються самостійно без спеціального лікування.
Особливості застосування. Вводити супозиторій необхідно у положеннілежачи.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату з іншими засобамиспеціально не вивчалась.
Умови та термін зберігання. У сухому, захищеному від світла місці, притемпературі від +8оС до +15оС. У недоступному для дітеймісці. Термін зберігання – 2 роки.