ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
ГЛУТАРСОЛ
(GLUTARSOLUM)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: прозора стерильна, апірогена рідина, злегкажовтуватого кольору; іонний склад, мг/мл: Na+ - 3,391; К+- 0,467; СI- - 5,52. рН 6,0-6,6; осмолярність – 900 мосм/л;
склад: 100 мл розчину містять глутамінової кислоти – 2,29 г, аргінінугідрохлориду (у перерахунку на аргінін) – 2,71 г, натрію гідроксиду – 0,59 г,калію гідроксиду – 0,067 г, D-сорбіту – 5,0 г;
допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.
Форма випуску. Розчин для інфузій.
Фармакотерапевтична група. Гепатотропні засоби. Код АТС: А05В А50**.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Препарат виявляє дезінтоксикаційну дію при підвищеннірівня вільного аміаку в крові (гіперамоніємії). Гіпоамоніємічні властивостіпрепарату зумовлені аміакзнешкоджувальною дією глутамінової кислоти і аргініну,завдяки активації знешкодження аміаку в циклі синтезу сечовини, зв''язуваннюаміаку у нетоксичний глутамін, а також за рахунок посилення виведення аміаку ізцентральної нервової системи та його екскреції із організму.
Препарат чинить також гепатопротекторну дію завдяки аргініну таглутаміновій кислоті, які мають антиоксидантні, антигіпоксичні тамембраностабілізуючі ефекти, позитивно впливають на метаболізм та процесиенергозабезпечення у гепатоцитах.
Сорбітвитрачається на екстренні енергетичні потреби і частково депонується у печінціу вигляді глікогену. Сорбіт має також дезагрегантний ефект і, таким чином, поліпшуємікроциркуляцію та перфузію тканин.
Препарат містить суміш основних іонів (Na+, К+,Сl-) крові, завдяки чому сприяє відновленню електролітного балансукрові. Нормалізація рівня електролітів крові, головним чином, іонів К+,сприяє перетворенню токсичного вільного аміаку в його нетоксичну іонізовануформу, і, як наслідок цього, зменшує нейроцеребральну симптоматику аміачноїінтоксикації.
Фармакокінетика. Не досліджена.
Показання для застосування. Гострий і хронічний гепатит різноїетіології, отруєння гепатотропними отрутами (отрутою блідої поганки, хімічнимиречовинами і лікарськими засобами), цироз печінки, ураження печінки прилептоспірозі, печінкова енцефалопатія, прекома і кома, викликанігіперамоніємією.
Спосіб застосування та дози. Препарат призначають внутрішньовенно.Дорослим вводять краплинно 1-2 рази на добу по 500 мл зі швидкістю 60-120крапель на хвилину. При терапії печінкової коми добова доза препарату удорослих підвищується до 1000-1500 мл, і розподіляється на 2-3 введення. Після зниженняцеребральних явищ дозу зменшують до 500-1000 мл на добу. Для профілактикипечінкової коми дорослим вводять по 500-1000 мл на добу.
Побічна дія. Не встановлена.
Протипоказання. Пропасниця, підвищена збудливість, гострий психоз,тяжке порушення азотвидільної функції нирок, індивідуальнанесприйнятливість сорбіту та фруктози, гіперкаліємія, гіпернатріємія,гіперхлоремія, стани, при яких обмежено введення рідини (інсульт,тромбоемболія, гіпертонічна хвороба III стадії).
Препарат протипоказаний у I та II триместрах вагітності (у зв’язку звідсутністю необхідної інформації).
Передозування.
Симптоми: біль у грудях, атріовентрикулярна блокада, артеріальнагіпотензія, гіпергідратація, гіперхлоремія, гіпернатріємія.
У цих випадках введення препарату припиняють та проводять відповіднусимптоматичну терапію.
Особливості застосування. Глутарсол не слід змішувати з іншими інфузійнимирозчинами. Препарат помірно стимулює секрецію інсуліну та гормону росту, на щослід зважати при призначенні пацієнтам з порушеннями функцій ендокринних залоз.Препарат активує зв''язування аміаку у сечовину, що закономірно призводить докороткочасного підвищення її рівня в крові і не повинно розглядатися якпорушення азотвидільної функції нирок. З обережністю призначають пацієнтам зцирозом печінки з огляду на схильність цієї категорії хворих до асциту.
Призначення Глутарсолу дітям можливе лише за життєвимипоказаннями, що пов’язано з недостатністю клінічних спостережень.
Вплив на здатністькерувати транспортними засобами та працювати зі складними механізмами невстановлений.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ефект Глутарсолу на секрецію інсулінузростає при одночасному призначенні амінофіліну. Препарат може потенціюватиефект антиагрегаційних засобів (діпиридамолу та ін.). Запобігає і послаблюєнейротоксичні явища, які можуть виникнути при застосуванні ізоніазиду. Ослабляєефект вінбластину.
Умови та термін зберігання. Слід зберігати в захищеному від світла місціпри температурі від +15ºС до +25ºС. Термін придатності - 2 роки.