ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ЗВІРОБОЮ ТРАВА
(HERBA HYPERICI)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: Hypericum Perforatum/Quadrangulum;
основні фізико-хімічні властивості: шматочки стебел, листя (сірувато-зеленогокольору), квіток (жовтого кольору) різної форми і недозрілих плодів. Запахслабкий, своєрідний;
склад: 1 пачка містить 50 г звіробою трави.
Форма випуску. Трава.
Фармакотерапевтична група. Засоби для місцевого застосування в стоматології.
Код АТС А01А D11
Фармакологічні властивості. Препарати із трави звіробою виявляють в,яжучу,протизапальну і деяку протимікробну дію, що сприяє регенерації тканин, помірновпливають на жовчовиділення, збуджують шлункову секрецію і т.ін.
Показання для застосування:
захворювання печінки іжовчовивідних шляхів (дискінезії жовчних шляхів, гепатити, застої жовчі вжовчному міхурі, холецистити);
захворювання шлунково-кишкового тракту (гострі і хронічні коліти,проноси, метеоризм, гіпоацидний гастрит;
запальні процеси в стоматологічній практиці (гінгівіти, стоматити).
Спосіб застосування та дози. 10 г трави (1,5 столової ложки) вміщують вемальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) перевареної води кімнатноїтемператури, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 30 хвилин.Охолоджують при кімнатній температурі 10 хвилин, проціджують, залишоквіджимають до процідженого відвару. Відвар доводять перевареною водою до 200мл. Дорослі приймають у теплому вигляді, по 1/3 склянки 3 рази на день за 30хвилин до їди. Використовують також для полоскання порожнини рота. Дітям дозанастою визначається відповідно віковій групи.
Побічна дія. Можливі алергічні реакції.
Протипоказання. Підвищена чутливість до речовин, що містяться втраві.
Передозування. Не виявлено.
Особливості застосування. Перед вживанням відвар рекомендується збовтувати.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчалась.
Умови та термін зберігання. Траву звіробою зберігають у сухому,прохолодному (при температурі 8-150С, вологості 30-40%), захищеномувід світла та недоступному для дітей місці приготовлений відвар – упрохолодному місці, не більше 2 діб. Термін придатності – 3 роки.