І Н С Т РУ К Ц І Я
длямедичного застосування препарату
Мараславін®
(MARASLAVIN®)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічнівластивості: мутна рідина червоно-коричневого кольору з в’яжучокислим смакомта специфічним запахом, при зберіганні випадає осад;
склад: кількість вихідноїречовини, взятої для приготування відвару, необхідного для одержання 100 мл кінцевогопродукту: трави полину понтійського 4,196 г, трави чабру 0,728 г, бутонівгвоздичного дерева 3,646 г, плодів чорного перцю 1,199 г, кореневищаімбиру 4,196 г;
допоміжні речовини: амонію хлорид, оцетвинний, вода очищена.
Форма випуску. Розчин дляполоскання ротової порожнини.
Фармакотерапевтична група. Засоби для місцевогозастосування в стоматології. Код АТС А01АD11.
Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Комбінований рослинний препарат длямісцевого застосування в стоматології. Має антисептичну, дезінфекційну,протизапальну, антиалергічну, в’яжучу, місцеву анестезуючу і стимулюючурегенерацію дію. При місцевому застосуванні препарату спочатку спостерігаєтьсягіперемія м’яких тканин і підвищена ексудація. Наявність у складі хлоридуамонію у гіпертонічній концентрації призводить до зниження ексудації,нейтралізації токсичних речовин у пародонтальних кишенях, стимулюєвідновлювальні процеси. Внаслідок виявлення своєї фіброзуючої дії наприкінцікурсу лікування спостерігається збільшення колагенових фібрил та їхнєущільнення, значне зменшення набряку і кровоточивості. Регулярне застосуванняМараславіну® після повного видалення зубного каменя і обробкиповерхні кореня усуває неприємний запах з рота. Препарат призводить до зниженняпідвищеної чутливості при оголенні шийок зубів і зсуває рН у кислий бік, діючитаким чином бактеріостатично на існуючу у ротовій порожнині фузоспірильознумікрофлору (спірохети, фузиформні бактерії, липтотрипси). Ясенні сосочки щільноприлягають до шийок зубів. Глибина пародонтальних кишень, вимірянаспеціалізованими пародонтальними зондами, значно зменшується.
Полин понтійський, який входить доскладу препарату, містить активні діючі компоненти – ефірні олії, серед якихсиньо-зелена ефірна олія має найвищу активність. Містить також спирттуйол, кетон туйон, терпени, оцтову та ізовалеріанову кислоту.
Основними фармакологічнимивластивостями полину при системному застосуванні є стимулюванняслюновиділення (слина має бактерицидну дію); стимулювання смакових рецепторів.При місцевому застосуванні прискорює процеси регенерації і загоєння ран,виразок.
Чабер садовий містить ефірну оліюкарвакрол і парацимол, таніни, слизові речовини. Має в’яжучу, бактерицидну, спазмолітичнудію.
Гвоздика містить ефірні олії:евгенол, ацетоевгенол, ванілін і каріофілен. Ефірні олії гвоздикивикористовують у стоматологічній практиці як антисептичні засоби, також вонимають болезаспокійливу дію.
Чорний перець містить приблизно 1,2- 2,6% ефірних олій, які обумовлюють його протимікробний та терапевтичнийефекти при пародонтозі.
Стимулює рецептори смакових нервіві сприяє посиленню секреції шлунка і слини. Також має інсектицидну дію.
До складу лікарського засобувходить також імбир. Він містить до 3% ефірних олій, арилалкани, гінгердіоли ікрохмаль. Ці основні компоненти зумовлюють такі фармакологічні ефекти:стимулювання слинової, шлункової і жовчної секреції, протиблювотну,антиоксидантну, антиагрегатну, антиліпідемічну і протизапальну дії.
Різні за складом ефірні оліїокремих видів лікарських рослин у препараті зумовлюють виражену протизапальну іантисептичну дію комбінації. Наявність у складі розчину танінів, кислот ібарвників сприяє антиексудативній, антигеморагічній і місцевій анестетичній діїкомбінації.
Фармакокінетика. Немає даних профармакокінетику окремих складових частин та їх комбінації при місцевомузастосуванні на яснах або ясенних кишенях.
Показання для застосування.
- Усі формидоведеного хронічного пародонтиту;
- комплекснелікування парадентальних захворювань;
- постопераційнийперіод після проведення хірургічного лікування пародонтиту.
Спосіб застосування тадози.
Лікування здійснює стоматолог.
Дорослі: для місцевого застосування,при цьому перед початком лікування стоматолог проводить повну механічнукаузальну терапію всього зубного ряду, яка включає видалення над- іпід’ясенного зубного каменя і зубної бляшки, полірування і кюретаж без ламбопри глибині пародонтальних кишень до 5,5 мм. Коригуються і наявні ятрогенніфактори, за показаннями проводять і вибіркове обпилювання для видаленняіснуючої травматичної оклюзії. Рекомендується видалити зуби, які не підлягаютьлікуванню. Мараславін® застосовується за допомогою змочених у препаратідренажних тампонів, які поміщають до альвеолярних і кісткових кишень. Розміщеніу кишенях дренажі залишають на 5 - 6 хв. Цю процедуру повторюють 5 - 6 разів засеанс. Останні дренажі можуть залишатися до 24 год., але не більше.
Препарат дозують по 10 - 15 мл дляполоскання ротової порожнини протягом 2 - 3 місяців з інтервалами. Необхіднопровести не менше 17 - 20 сеансів на місяць. Після завершення активноголікування проводиться підтримуюча терапія з контрольним обстеженням кожні 5-6міс. Останній огляд відбувається через 12 міс. після початку лікування.
Побічна дія. Можливі алергічні реакції.При щільному накладанні тампонів можливий субфебрилітет, обумовлений гнійноюексудацією. Ці явища минають після зняття тампонів.
Протипоказання. Призначення препаратупротипоказане за наявності підвищеної чутливості до окремих компонентівпрепарату.
Не рекомендується застосуванняпрепарату пацієнтами з активним абсцесом і наявністю гнійної ексудації.
Діти віком до 14 років.
Передозування. Ускладнення, спричиненіпередозуванням препарату, поки не встановлені
Особливості застосування. Треба взяти до уваги, щочерез вміст великої кількості органічних кислот розчин виявляє слабкудемінералізуючу дію на тверді зубні тканини, і не слід рекомендувати його прикарієсі і порушеннях зубного ряду (скупчення зубів, неправильний прикус).
Якщо лікар вважає за необхідне,проводиться загальна санація зубів ортопедичними методами. Хворомурекомендується збагачена вітамінами їжа і додаткове приймання вітамінів А і С.Під час лікування заборонене вживання гострої і подразнюючої їжі (часник,цибуля, горішки та ін.), не слід чистити зуби зубною щіткою з пастою абовикористовувати для полоскання ротової порожнини дезінфекційні рідини. Ротпрополіскують прохолодною водою вранці і ввечері. Слід уникати тривалогоперебування на сонці.
Систематичних дослідженьвпливу препарату на плід під час вагітності і годування груддю немає, тому уперіод вагітності та лактації препарат слід застосовувати під наглядом лікаря ілише після ретельної оцінки співвідношення користь/ризик.
Через недостатній клінічнийдосвід застосування препарату у дитячому віці не рекомендується.
Немає даних про порушення здатностікерувати автомобілем і працювати з механізмами, які вимагають підвищеної уваги.
Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Поки що невідома.
Умови та термін зберігання. Зберігати в оригінальнійупаковці, у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, притемпературі не вище 25°Смісцях. Не заморожувати! Термін придатності – 3 роки.