ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
ШАВЛІЇ ЛИСТЯ
(SALVIAEFOLIA)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: Salvia officinalis;
основні фізико-хімічні властивості: подрібнена сировина:шматочки листя різної форми з домішками стебел і квіток, що проходять крізьсито з отворами діаметром 7 мм. Колір зелений, сірувато-зелений абосріблясто-білий. Запах ароматний. Смак гіркувато-пряний, злегка в’яжучий;
порошок крупний: шматочки листя різної форми здомішками стебел і квіток, що проходять крізь сито з отворами діаметром 2 мм.Колір зелений, сірувато-зелений або сріблясто-білий. Запах ароматний. Смакгіркувато-пряний, злегка в’яжучий;
склад: шавлії листя.
Форма випуску. Листя.
Фармакотерапевтична група. Засоби для застосування встоматології.
Код АТС А01А D11.
Фармакологічні властивості. Листя шавлії містять оліюефірну, речовини дубильні конденсовані, кислоти тритерпенові (урсолова іолеанолова), дитерпени, речовини смолисті і гіркі, флавоноїди, кумаринескулетин та інші речовини. Цей комплекс біологічно активних речовин маєв’яжучу, протизапальну, дезинфікуючу, відхаркувальну, гіпоглікемічну дію.Препарати із листя шавлії ущільнюють епітеліальні тканини, знижують проникністьклітин-них мембран, діють кровоспинно за рахунок зміцнення стінок ушкодженихкровоносних судин, мають антисептичну дію, зменшують потовиділення, підвищуютьсекреторну функцію шлунково-кишкового тракту.
Показання для застосування. Зовнішньо застосовують призахворюваннях ротової порожнини і верхніх дихальних шляхів (стоматити,гінгівіти, парадонтози, ларингіти, фарингіти, трахеїти).
Спосіб застосування та дози. 5 г (1 столову ложку)листя вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячоїкип’яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв.Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають допроцідженого настою. Об’єм настою доводять кип’яченою водою до 200 мл.Зовнішньо використовують для інгаляцій та полоскань 3-4 рази на день.
3 фільтр-пакети вміщують в скляний абоемальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють15 хв. Зовнішньо використовують для інгаляцій та полоскань 3-4 рази на день.
Тривалість курсулікування визначає лікар з урахуванням характеру, ступеня тяжкості таособливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичногоефекту і переносимості препарату.
Побічна дія. При індивідуальнійпідвищеній чутливості до препарату можливий розвиток алергічних реакцій.
Протипоказання. Індивідуальна чутливість добіологічно активних речовин, що містяться в лікарському засобі.
Передозування. Повідомлень щодопередозування препарату не надходило.
Особливості застосування. Перед вживанням настійрекомендується збовтувати.
Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Невідома.
Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготований настій – упрохолодному (8-15 оС ) місці, не більше 2 діб.
Термін придатності – 1,5 року.