ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
ТІАМІНУ ХЛОРИД(Вітаміну В1)
THIAMINE CHLORIDE (VitaminВ1)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: thiaminum;3-[(4-аміно-2-метил-5-піримідиніл)метил]-5-(2-гідроксиетил)-4-метилтіазолійгідрохлорид;
основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або злегка жовтувата рідина зі слабким характернимзапахом;
склад: 1 мл розчину містить тіаміну хлориду – 50 мг;
допоміжні речовини: унітіол, вода для ін’єкцій.
Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.
Фармакологічна група. Вітаміни та споріднені препарати. Код АТС А11D А01.
Фармакологічні властивості. В організмі тіаміну хлорид внаслідок процесівфосфорилювання перетворюється в кокарбоксилазу, що є коферментом численнихферментів і бере участь у вуглеводному, білковому та ліпідному обмінах,нервово-рефлекторній регуляції. Тіаміну хлорид, що містить четвертинний атомазоту, впливає на проведення нервового збудження в синапсах, маєгангліоблокуючий і курареподібний ефекти.
Фармакокінетика. Тіаміну хлорид при внутрішньом”язовому введеннішвидко і повністю абсорбується. Розподіляється досить рівномірно по всіхорганах і тканинах. Відносно вищий вміст тіаміну хлориду в міокарді, скелетнихм’язах, нервовій тканині та печінці пов’язаний із підвищеним споживаннямтіаміну цими структурами. Метаболізується препарат у печінці і виводитьсянирками, приблизно 8-10 % - у незміненому стані.
Показання для застосування. Тіаміну хлорид призначають длялікування гіпо- та авітамінозу В1 (у т. ч. у пацієнтів, щознаходяться на зондовому харчуванні, на гемодіалізі, які страждають на синдроммальабсорбції), при зниженому надходженні вітаміну в організм – порушеннявсмоктування у кишечнику, голодування, хронічний алкоголізм, виражені порушенняфункції печінки, тиреотоксикозі, при підвищеній потребі у вітаміні –вагітність, лактація, період інтенсивного росту; для терапії невритів,поліневритів, радикуліту, невралгій, периферичних паралічів, енцефалопатій,неврастенії, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, атоніїкишечнику, дистрофії міокарда, спазмів периферичних судин (ендартеріїт),дерматозів неврогенного походження, при свербежі шкіри, піодермії, екземі, псоріазі.
Спосіб застосування та дози. Тіаміну хлорид вводять внутрішньом’язово.Розпочинати парентеральне введення рекомендується з малих доз (не більше 0,5 мл5% розчину). Дорослим призначають по 0,025 – 0,05 г (0,5-1 мл розчину) 1 раз вдень щоденно. Для застосування у дітей використовують зазвичай 2,5% розчинтіаміну хлориду. Курс лікування – 10 - 30 ін’єкцій.
Побічна дія. Можливі алергічні реакції (шкірний свербіж,кропив’янка, набряк Квінке, анафілактичний шок). Указані реакції виникають присхильності до алергії, у жінок в клімактеричному та передклімактеричномуперіодах, у хворих на алкоголізм.
Протипоказання. Препарат протипоказаний при алергічнихзахворюваннях і лікарській несприйнятливості препарату в анамнезі.
Передозування. Призначення великих доз тіаміну супроводжуєтьсяпорушенням обміну нікотинової кислоти, піридоксину, рибофлавіну і аскорбіновоїкислоти.
Особливості застосування. Парентеральне введення препарату необхіднорозпочинати з мінімальних доз, і на великі дози переходити лише при добрійпереносимості препарату.
Підшкірні ін’єкції (як іноді і внутрішньом’язові) болючі із-за низькогорН розчину.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендується одночасне парентеральневведення препарату з вітаміном В6 (піридоксином) і вітаміном В12(ціанокобаламіном), оскільки відповідно перший гальмує перетворення його вфосфорильовану біологічно активну форму, а другий посилює алергізуючий ефекттіаміну. Тривале лікування протисудомними препаратами (фенобарбіталом, фенітоїном,карбамазепіном) може спричинити дефіцит тіаміну.
Не слід змішувати в одному шприці розчин тіаміну хлориду з пеніциліномабо стрептоміцином, а також з кислотою нікотиновою. Розчин тіамінухлориду не слід змішувати з розчинами, що містять сульфіти, оскільки в них вінповністю розпадається.
Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці, прикімнатній температурі. Термін зберігання – 3 роки. Зберігати препарат внедоступному для дітей місці.