І Н С Т Р У К Ц І Я
для медичного застосування препарату
ГІрчичники
(Charta Sinapisata)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: прямокутні аркуші паперу, шириною(8 ± 0,5) см, довжиною (12,5 ± 0,5) см, вкриті рівномірним шаром маси жовтогокольору з темними включеннями та специфічним запахом;
склад: один гірчичник містить порошку гірчичного медичного – 50 г;
допоміжні речовини: гель-мастило контактне (КМ).
Форма випуску. Гірчичники.
Фармакотерапевтична група. Код АТС R07A .Засоби, які стимулюють рецепторислизових оболонок, шкіри та підшкірних тканин.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка: В гірчичному порошку,нанесеному на папір, міститься глікозид синігрин і фермент мірозин, який утеплій воді розщеплює глікозид зі звільненням ефірно-гірчичної олії, якавиявляє подразнюючі властивості. Лікувальний ефект обумовлений рефлекторнимиреакціями, що виникають при подразненні нервових закінчень шкіри. При нанесенніна шкіру викликає складний ланцюг нейрогуморальних реакцій, які сприяютьусуненню застудних, запальних захворювань в легенях, зміну судинного тонусу,діяльності серця тощо.
Показання для застосування. Гірчичникипризначають у комплексному лікуванні як протизапальний (відтяжний) засіб прибагатьох захворюваннях (міозити, невралгії, бронхіти, ларинготрахеїти,пневмонії, головний біль і т.ін). Іноді можна призначати при стенокардії(залежно від вираженості останньої).
Спосіб застосування та дози. Гірчичникизастосовують шляхом аплікацій на шкіру. Перед аплікацією гірчичник рівномірнозмочують теплою водою, яка займає якусь ємність, і накладають на шкіру,прикриваючи зверху сухим рушником. Час експозиціїскладає 5 - 15 хвилин (до появи вираженого почервоніння шкіри, сильногопечіння). Кількість аплікацій і їх частота залежать від форми і вираженості захворювання, ефективності гірчичниківсамих по собі або при застосуванні останніх у комплексній терапії.
Побічна дія. При підвищенійіндивідуальній чутливості до гірчиці або тривалій експозиції можливе виникненняопіків, везикульозного висипу і некрозів на тій ділянці шкіри, дезастосовувались гірчичники. Можливі загальні алергічні реакції типу набрякуКвінке, що виникають внаслідок дії ефірної пари гірчиці.
Протипоказання. Підвищена індивідуальначутливість, ушкодження шкіри у місці накладання гірчичників (гнійничковізахворювання, нейродерміти, псоріаз, мокра екзема, травматичні порушенняцілісності шкірного покриву).
Взаємодія з лікарськимизасобами
В клінічній практиці взаємодії з іншими лікарськими засобами неспостерігалось.
Передозування. При тривалій аплікації можливе посилення описанихпобічних ефектів. Лікування ускладнень – симптоматичне.
Особливості застосування. Не можна накладати гірчичники на ділянку серця,хребет. При частому прикладанні гірчичників на одне й те саме місце утворюєтьсяпігментація шкіри.
У дітей раннього віку прикладати гірчичники на шкіру доцільно зворотноюстороною або через полотняну тканину. Після закінчення процедури шкіруобмивають, видаляють залишки гірчиці і витирають насухо.
Умови та термін зберігання. Зберігають гірчичники у сухому, прохолодному,темному місці, недоступному для дітей.
Термін зберігання – 1 рік.