І Н С Т Р У К Ц І Я
для медичного застосуванняпрепарату
ГІрчичники
(Charta Sinapis)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічнівластивості:прямокутні аркуші паперу, шириною 8±0,5 см, довжиною 12,5±0,5 см, вкриті рівним шаром маси знежиреного порошку гірчиці, якийодержують із насіння та макухи гірчиці. Покриття має жовтуватий колір ізтемними вкрапленнями і слабкий специфічний запах. При змочуванні теплою водоювиражено відчувається запах ефірної гірчичної олії. При згинанні аркушагірчична маса не повинна відвалюватися.
склад: один гірчичник міститьпорошку гірчичного – 1 г;
допоміжні речовини: гель-мастило контактне(КМ).
Форма випуску. Гірчичники.
Фармакотерапевтична група. Засоби, які стимулюютьрецептори слизових оболонок, шкіри та підшкірних тканин. Код АТС R07A.
Фармакологічні властивості.
Вгірчичному порошку, нанесеному на папір, міститься глікозид синігрин і ферментмірозин, який у теплій воді розщеплює глікозид зі звільненням ефірно-гірчичноїолії, яка виявляє подразнювальні властивості. Лікувальний ефект зумовленийрефлекторними реакціями, що виникають при подразненні нервових закінчень шкіри.При нанесенні на шкіру викликає складний ланцюг нейрогуморальних реакцій, якісприяють усуненню застудних, запальних захворювань в легенях, зміну судинноготонусу, діяльності серця тощо.
Показання для застосування. Гірчичники призначають у комплексному лікуванні як протизапальний(відтяжний) засіб при багатьох захворюваннях (міозити, невралгії, бронхіти,ларинготрахеїти, пневмонії, головний біль і т.ін). Іноді можна призначати пристенокардії (залежно від вираженості останньої).
Спосіб застосування тадози. Гірчичники застосовують шляхом аплікацій нашкіру. Перед аплікацією гірчичник рівномірно змочують теплою водою, яка займаєякусь ємність, і накладають на шкіру, прикриваючи зверху сухим рушником. Час експозиції становить 5 - 15 хв (до появивираженого почервоніння шкіри, сильного печіння). Кількість аплікацій і їхчастота залежать від форми і вираженостізахворювання, ефективності гірчичників самих по собі або при застосуванніостанніх у комплексній терапії.
Побічна дія. При підвищенійіндивідуальній чутливості до гірчиці або тривалій експозиції можливе виникненняопіків, везикульозного висипу і некрозів на тій ділянці шкіри, дезастосовувались гірчичники. Можливі загальні алергічні реакції типу набряку Квінке,що виникають внаслідок дії ефірної пари гірчиці.
Протипоказання. Підвищена індивідуальначутливість, ушкодження шкіри у місці накладання гірчичників (гнійничковізахворювання, нейродерміти, псоріаз, мокра екзема, травматичні порушенняцілісності шкірного покриву).
Взаємодія з лікарськими засобами.
У клінічній практиці взаємодії зіншими лікарськими засобами не спостерігалось.
Передозування. При тривалій аплікаціїможливе посилення описаних побічних ефектів. Лікування ускладнень –симптоматичне.
Особливості застосування. Не можна накладатигірчичники на ділянку серця, хребет. При частому прикладанні гірчичників наодне й те саме місце утворюється пігментація шкіри.
У дітей раннього віку прикладатигірчичники на шкіру доцільно зворотною стороною або через полотняну тканину.Після закінчення процедури шкіру обмивають, видаляють залишки гірчиці івитирають насухо.
Умови та термін зберігання. Зберігають гірчичники усухому, прохолодному, захищеному від світла місці, недоступному для дітей.
Термін придатності – 1,5 року.