ІНСТРУКЦIЯ
для медичногозастосування препарату
Альфа-ТОКОФЕРОЛУАЦЕТАТ (ВІТАМІН Е)
(Alfa -TocopherolACETAT (VITAMIN E))
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: токоферол; 6-ацетокси-2-метил-2(4,8,12 -триметилтридецил)-хроман;
основні фізико-хімічні влacmuвocmi: м’які желатинові капсули сферичної форми,
червоного кольору; вміст капсули – оліїста рідинавід світло-жовтого до темно-жовтого кольору;
склад: 1 капсула містить 0,1 г a-токоферолу ацетату (уперерахунку на 100% речовину); допоміжні речовини: олія соняшникова рафінованадезодорована марки “П”;
оболонка: желатин, гліцерин, метилпарабен, кислотнийчервоний 2С.
Форма випуску. Капсули м''які.
Фармакотерапевтична група. Прості препарати вітамінів. Код АТСА11НА03.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Вітамін Е–жиророзчинний вітамін, який має високуантиоксидантну і радіопротекторну дію, бере участь у біосинтезі гема і білків,проліферації клітин та інших найважливіших процесах клітинного метаболізму.
Вітамін Е покращує споживання тканинами кисню. Виявляє ангіопротекторнудію, впливаючи на тонус і проникність судин, стимулюючи утворення новихкапілярів.
Імуномоделюючий ефект вітаміну Е зумовлений стимуляцією Т-клітинного тагуморального імунітету.
Токоферол є незамінним для нормальних репродуктивних процесів:запліднення, розвитку плоду, формування та функціонування статевої системи.
При дефіциті вітаміну Е розвиваються гіпотонія та дистрофія скелетнихм’язів, міокарда, підвищується проникність та ламкість капілярів, розвиваєтьсядегенерація фоторецепторів, яка викликає порушення зору. Розвивається зниженнястатевої функції–у чоловіків та порушення менструального циклу, схильність довикиднів–у жінок.
Дефіцит вітаміну Е може зумовити розвиток гемолітичної жовтяниці уновонароджених, а також синдром мальабсорбції, стеаторею.
Фармакокінетика. Після всмоктування в кишечнику більша частинатокоферолу потрапляє в лімфу та кров, швидко розподіляється в тканинахорганізму з переважним накопиченням у печінці, м’язах, жировій тканині. Найвищаконцентрація спостерігається в надниркових залозах, гіпофізі, статевих залозах,міокарді. Більша частина препарату виводиться з організму з сечею, частково–зжовчю.
Показання для застосування. Гіповітаміноз Е; дегенеративно-дистрофічнізміни в м’язах (міопатії), суглобах, сухожиллях, контрактура Дюпюїтрена,дерматоміозити, боковий аміотрофічний склероз, склеродермія; дерматити,псоріаз; порушення менструального циклу, загроза переривання вагітності;порушення функції чоловічої статевої системи; очні хвороби; періодреконвалесценції після травм, тяжких соматичних захворювань, фізичніперенавантаження; гіпервітаміноз А і D; інша патологія, що потребуєантиоксидантної терапії.
Cпociб застосування та дози. Вітамін Е призначають внутрішньо після їди.
При м’язових дистрофіях, захворюваннях нервово-м’язової системи,сухожильно-суглобового апарату. Вітамін Е призначають по 100 мг 1 - 2 рази надобу. Курс лікування становить 30 -60 днів, повторний курс через 2 - 3 місяці.
При порушенні сперматогенезу і потенції у чоловіків препаратпризначають по 100 - 300 мг на добу. У поєднанні з гормональною терапієюпризначають протягом 30 днів.
При загрозі переривання вагітності Вітамін Е призначають по 100 мг 1 -2 рази на добу протягом 7 - 14 днів; при порушенні внутрішньоутробного розвиткуплода призначають по 100 - 200 мг на добу в перший триместр вагітності.
При комплексній терапії серцево-судинних захворювань, очних хворобахВітамін Е призначають у дозі 100 - 200 мг 1 - 2 рази на добу в комбінації звітаміном А. Курс лікування становить 1 - 3 тижні.
При дерматологічних захворюваннях препарат призначають по 100 - 200 мг1 - 2 рази на добу. Курс лікування становить 20 - 40 днів.
В інших випадках дози та тривалість курсу лікування призначає лікар.
У педіатрії Вітамін Е у дозі 100 мг може бути призначений дітям старше12 років.
Побічна дія. Можливі алергічні реакції (свербіж, гіпереміяшкіри).
Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентівпрепарату, виражений кардіосклероз, інфаркт міокарда. Дитячий вік до 12 років.
Передозування. Диспептичні розлади - діарея, біль в епігастрію;креатинурія.
Лікування симптоматичне.
Особливості застосування. 3 обережністю призначають при атеросклерозі,підвищеному ризику розвитку тромбоемболій.
В період вагітності і лактації препарат застосовуютьза життєвими показаннями.
Немає відомостей про вплив препарату на керуванняавтотраспортом та роботу зі складними механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Вітамін Е неможна застосовувати разом із препаратами заліза, срібла, засобами, що маютьлужне середовище (натрію гідрокарбонат, трисамін тощо), антикоагулянтаминепрямої дії (дикумарин, неодикумарин тощо).
Вітамін Е посилює дію стероїдних та нестероїдних протизапальнихпрепаратів (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон тощо); знижує токсичнудію серцевих глікозидів (дигітоксин, дигоксин тощо), вітамінів А та D.
Умови та термін зберігання. 3бepiгaти у сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці, при температурі від 80С до 150С.
Термін придатності - 2 роки.