ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
Калію йодид
(potassium iodide)
Загальна характеристика:
міжнародна і хімічна назви: potassium iodide; калію йодид;
основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина;
склад: 1 мл містить калію йодиду 20 мг;
допоміжні речовини: натрію хлорид, натрію тіосульфат, динатрію едетат(трилон Б), хлоргексидину діацетат, вода очищена.
Форма випуску. Краплі очні.
Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовують в офтальмології. Каліюйодид.
Код АТС S01X A04.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Йодовмісний препарат. Має протимікробні іантиатеросклеротичні ефекти.
Фармакокінетика.Не описана.
Показання для застосування. Помутніння рогівки, кришталика ісклоподібного тіла, крововилив в оболонки ока; атеросклеротичні зміни судинсітківки та судинної оболонки очного яблука; як допоміжний засіб при грибковихураженнях кон’юнктиви, рогівки і повік.
Спосіб застосування і дози. Інстиляційно в кон''юнктивальний мішок ока по 1 - 2краплі 2 - 4 рази на день. Тривалість лікування визначається лікарем.
Побічна дія. Можливе тимчасове легке печіння відразу післязакапування. Неконтрольоване довготривале застосування препарату може привестиу чутливих до йоду пацієнтів до так званого “йодизму”, проявами якого єподразнення та почервоніння кон’юнктиви, підвищена сльозоточивість, можливийтакож набряк повік та набряк сльозової залози, також може виникнути еритема,акне, дерматит і пурпура.
Протипоказання. Підвищена чутливість до йоду або будь-якихкомпонентів препарату. Хронічна піодермія шкіри обличчя. Геморагічний діатез.Порушення функції щитовидної залози. Вагітність і лактація.
Передозування. Передозування препарату при дотриманні призначеноїдози практично неможливе.
Особливості застосування. Пацієнтам, які користуються контактними лінзами,необхідно вийняти лінзи перед застосуванням препарату. Користуватися ними зновуможна лише через 30 хвилин після закапування препарату.
Під час лікування очними краплями для запобігання їх мікробногозабруднення не слід торкатися крапельницею до ока і повік.
Відразу післязакапування препарату може виникнути короткотривала нечіткість зору, що можеускладнювати керування автомобілем, тому закапування рекомендується здійснюватине пізніше, ніж за 15 хвилин до цього.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ефект послаблюють (взаємно) антитиреоїдніпрепарати. Тіреотропний гормон активує акумуляцію йоду щитовидної залозою,тіоционат і перхлорат – гальмують.
Умови і терміни зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному відсвітла місці при температурі від 15°С до 25°С. Термін придатності препарату – 1рік, після першого розкриття флакону – 28 діб.