Інструкцiя для медичногозастосування препарату КлемастИн (Clemastinum)
Загальна характеристика:
мiжнародна та хімічна назви: clemastine;1-метил-2[2-(a-метил-пара-хлорбензгідрилокси)-етил]-піролідин фумарат;
основні фізико-хімічні властивості: таблетки безбарвнi або блідо-жовтогокольору, практично без запаху;
склад: 1 таблетка містить клемастину фумарату 0,001 г;
допоміжнi речовини: крохмаль картопляний, целюлоза мікрокристалічна.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Антигістамінний засіб для системного застосуваннягрупи етаноламінів. Код АТС R06A A04.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Блокатор Н1-рецепторів гістаміну. Маєпротиалергійну, протисвербіжну й антиексудативну дії, знижує проникністькапілярів. Тривалість дії – до 12 год. Має антихолінергічну активність, виявляєседативний ефект.
Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо Клемастин майже цілкомвсмоктується в травному каналі. Максимальна концентрація в плазмі кровіреєструється через 2 - 4 години. Антигістамінний ефект Клемастину розвиваєтьсячерез 15 - 30 хв, максимальний ефект – через 5 - 7 годин і триває протягом 10 -12 годин, іноді до 24 годин. Зв''язування Клемастину з білками плазми кровістановить приблизно 95%. Препарат проникає через плаценту і екскретується згрудним молоком. Виведення з плазми крові має двофазний характер, термінальнафаза напіввиведення – 4 - 6 годин. Метаболізується в печінці. Основний шляхвиведення метаболітів – з сечею (45 - 65%).
Показання для застосування. Клемастин призначений для лікування алергійногориніту, шкірного свербежу, алергійного і контактного дерматитів, кропив’янки,гострої і хронічної екземи.
Спосіб застосування і дози. Внутрішньо дорослим і дітям старше 12 років по 1 мг2 рази на добу (ранком і ввечері). За необхідності добову дозу підвищують до 6мг. Дітям 6 - 12 років призначають по 0,5 - 1 мг 2 рази на добу.
Побічна дія. Біль у ділянці живота, запор, нудота, блювання,діарея, артеріальна гіпертензія або артеріальна гіпотензія, серцебиття, синусоватахікардія, загальна слабкість, седативна дія, іноді збудження (особливо удітей), безсоння, головний біль, запаморочення, нечіткість зору, ксеростомія,шкірні висипання.
Протипоказання. Підвищена чутливість до Клемастину; ілеус. Вік до 6років.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Клемастин виявляє аддитивну дію приодночасному застосуванні з М‑холінолітиками. Як і інші антигістаміннізасоби, Клемастин потенціює дію на центральну нервову систему седативних існодійних препаратів, анксіолітиків, інгібіторів МАО, опіатів і етанолу.
Передозування. Результатом передозування Клемастину можуть бутипорушення з боку центральної нервової системи. Можливі також антихолінергічнісимптоми (відчуття сухості у роті, мідріаз, припливи крові, реакції з бокутравного тракту). Для купірування явищ передозування промивають шлунок,призначають активоване вугілля, проводять симптоматичне лікування.
Особливості застосування. Застосовувати з обережністю при закритокутовійглаукомі, бронхіальній астмі, пілоростенозі, обструкції жовчних проток,захворюваннях печінки, гіпертрофії передміхурової залози з порушеннямиуродинаміки, тяжких захворюваннях серцево-судинної системи. ЗастосуванняКлемастину може супроводжуватися сухістю очей, що варто враховувати при носінніконтактних лінз. Під час лікування Клемастином необхідно утримуватися відвживання алкоголю. У період вагітності і годування груддю Клемастин призначаютьтільки за суворими показаннями. Під час лікування слід дотримуватисяобережності при керуванні транспортом або при виконанні інших видів діяльності,що вимагають підвищеної уваги і швидкості психічних і рухових реакцій.
Умови та терміни зберігання. Зберігати у недоступному для дітей,захищеному від світла місці, при кімнатній температурі. Термін зберігання – 2роки.