ІНСТРУКЦІЯ
для медичногозастосування препарату
ПІЛОКАРПІНУ ГІДРОХЛОРИД
(PILOCARPINI HYDROCHLORIDUM)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічнаназви: pilocarpinе; (3S, 4R)-3-етил-4-[(1-метил-1Н-імідазол-5-іл)метил]дигідро-3Н-фуран-2-онугідрохлорид;
основні фізико-хімічнівластивості: прозора, безбарвна рідина;
склад: 1 мл розчину містить пілокарпінугідрохлориду 0,01г;
допоміжні речовини: кислота борна ,вода для ін’єкцій.
Форма випуску. Краплі очні 1 %.
Фармакотерапевтична група. Протиглаукомні засоби. КодATC S01E B01.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Пілокарпіну гідрохлорид належить до М-холіноміметичних засобів. Механізм діїзумовлений збудженням периферичних М-холінорецепторів, що викликає рядспецифічних ефектів, у тому числі звуження зіниці з одночасним зменшеннямвнутрішньоочного тиску і поліпшенням трофічних процесів у тканинах ока.
Фармакокінетика. При інстиляції након’юнктиву пілокарпін проникає в середовища ока, де і чинить свій специфічнийвплив. При застосуванні в терапевтичних дозах препарат практично невсмоктується в системний кровотік. Інактивація пілокарпіну відбуваєтьсяорієнтовно шляхом виділення зі сльозовою рідиною та в нервових синапсах.
Показання для застосування. Пілокарпіну гідрохлоридзастосовують для зняття гострого нападу глаукоми, при вторинній глаукомі (врезультаті тромбозу центральної вени сітківки, гострої непрохідності артеріїсітківки, атрофії зорового нерва, пігментної дегенерації сітківки, крововиливув склоподібне тіло), при хронічній відкритокутовій глаукомі, абсцесі рогівки.Препарат використовують також для припинення мідріатичної дії післязастосування атропіну та інших холінолітиків, що використовуються длярозширення зіниці при офтальмологічному обстеженні.
Спосіб застосування та дози. Пілокарпіну гідрохлорид закапують в кожнеоко по 1–2 краплі 2–4 рази на день. Часові інтервали між закапуванням такількість останніх, а також тривалість курсу лікування визначає лікар.
Побічна дія. Під час застосуванняПілокарпіну гідрохлориду може розвинутися стійкий спазм циліарного м’яза, більв оці, короткочасне порушення зору. Рідко може спостерігатися головний біль,фолікулярний кон’юнктивіт, контактний дерматит повік (при триваломузастосуванні). Їх поява птребує зменшення дози.
Протипоказання. Ірит, іридоцикліт та іншізахворювання очей, при яких небажаний міоз; закритокутова глаукома, гострізапальні захворювання тканин ока; бронхіальна астма, періоди вагітності ілактації, гіперчутливість до компонентів препарату.
Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Атропін та інші М-холінолітичні засоби є антагоністами Пілокарпінугідрохлориду. При одночасному застосуванні з іншими парасимпатоміметиками йогофармакологічна дія підсилюється.
Передозування. При передозуванні препаратурозвивається стійкий міоз, біль в оці, порушення зору, головний біль. З появоюданих симптомів препарат відміняють, закапують препарати-антагоністи -тропікамід, атропін або інші його похідні.
Особливості застосування. Безпосередньо передзастосуванням треба потримати флакон з препаратом у долоні, щоб підігрітиостанній до температури тіла. Кришечку відгвинчують, знімають, і, злегканатискаючи на корпус флакона, закапують розчин в око. Після закапуваннякришечку щільно загвинчують і зберігають препарат згідно з рекомендаціями,наведеними в Інструкції.
У хворих зпочатковою формою катаракти міотичний ефект може спричинити минуще порушеннязору. Лікування препаратом необхідно проводити при регулярному контролі внутрішньоочноготиску.
Вплив наздатність керувати автотранспортом і механізмами: при сильному звуженні зіницівиникає відчуття короткозорості, тому не рекомендується застосування препаратуводіям транспорту у вечірній і нічний час.
Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному відсвітла місці, при температурі від 8 °С до 15 °С. Зберігати в недоступному длядітей місці.
Термін зберігання - 3 роки. Післявідкриття флакона препарат придатний 28 діб.