ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
РИБОКСИН-Фармак®
(Riboxin-Farmak)
Загальнахарактеристика:
міжнародната хімічна назви: іnosine; 9-β -D-рибофуранозилгіпоксантин;
основніфізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина;
склад: 1 мл розчину міститьінозину 20 мг;
допоміжніречовини: гексаметилентетрамін, 1М розчин натрію гидроксиду, вода для ін’єкцій.
Формавипуску.Розчин для ін’єкцій.
Фармакотерапевтичнагрупа.Кардіологічні засоби. Код АТС С01Е В14.
Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка.Рибоксин-Фармак® належить до групи лікарських засобів - анаболічнихречовин, що стимулюють метаболічні процеси. Похідне пурину (нуклеозид),попередник аденозинтрифосфату (АТФ). Стимулює синтез нуклеотидів, посилюєактивність деяких ензимів циклу Кребса. Бере участь у процесі метаболізмуглюкози, сприяє активізації обмінних процесів в умовах гіпоксії та завідсутності АТФ. Активує окислення піровиноградної кислоти, забезпечуючинормальний процес тканинного дихання. Може проникати в клітини, підвищуючиенергетичний рівень міокарда, що позитивно впливає на процеси обміну востанньому; покращує коронарний кровообіг.
Фармакокінетика.Після внутрішньовенного введення з током крові потрапляє в клітини, деперетворюється в різні нуклеотиди; бере участь в енергетичному обміні і синтезібілків. Частина препарату метаболізується у печінці з утворенням глюкуроновоїкислоти та подальшим її окисленням. В незначній кількості виділяється із сечею.
Показаннядля застосування. Препарат призначають для комплексного лікування ішемічної хвороби серця,перенесеного інфаркту міокарда, вроджених і набутих вад серця, міокардитів,міокардіодистрофії, при порушеннях серцевого ритму, зумовлених застосуваннямсерцевих глікозидів. Використання препарату також показано для лікуванняурокопропорфірії, гепатитів, жирової дистрофії та цирозів печінки. Покращуєзорові функції при відкритокутовій формі глаукоми з нормалізованим (шляхомлікування гіпотензивними засобами) внутрішньоочним тиском. Препарат можепризначатися з метою профілактики лейкопенії після радіоактивного опромінення.
Cnocібзастосування та дози. Внутрішньовенно вводять повільно (40 - 60 капель за 1хвилину) краплинно або струминно. Спочатку вводять 200 мг (10 мл 2 % розчину) 1раз на день, у подальшому при добрій переносимості - до 400 мг (20 мл 2 %розчину) 1 - 2 рази на день. Курс лікування - 10 - 15 днів.
Струминневведення можливо при гострих порушеннях ритму серця у разовій дозі 200 - 400 мг(10 - 20 мл 2 % розчину). При краплинному введенні у вену 2 % розчин препаратурозводять у 5 % розчині глюкози або ізотонічному розчині натрію хлориду (до 250мл).
Побічнадія.Можливий розвиток індивідуальної непереносимості, що виявляється свербежем,гіперемією шкіри. Рідко при лікуванні препаратом підвищується концентраціясечової кислоти в крові (при тривалому застосуванні).
Протипоказання.Індивідуальнанепереносимість препарату, подагра. Не рекомендується призначати препарат угострий період інфаркту міокарда. Оскільки даних щодо застосування препарату вданій лікарській формі в періоди вагітності, лактації, а також у дітейнедостатньо, не рекомендується застосовувати його у цієї категорії пацієнтів.
Передозування. При введенні високих дозабо при тривалому застосуванні препарату може підвищуватися рівень сечовоїкислоти в крові, що у хворих на подагру може призвести до загостреннязахворювання.
Взаємодіяз іншими лікарськими засобами. Препарат не рекомендується змішувати в одному шприці зіншими лікарськими засобами, щоб запобігти хімічній несумісності препаратів.
Умовита термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла та недоступному длядітей місці при температурі від 15 ˚С до 25 ˚С. Термін придатності -2 роки.