ІНСТРУКЦІЯ
для медичногозастосування препарату
ФУРАМАГ®
(FURAMAGUM)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули, циліндричноїформи із закругленими краями, що складаються з двох частин, містять порошок відпомаранчево-коричневого до червонувато-коричневого кольору; допускаєтьсянаявність часток білого, жовтого, помаранчевого і помаранчево-коричневогокольору;
склад: 1 капсула містить фурагіну розчинного 50 мг;
допоміжні речовини: магнію карбонат основний, каліюкарбонат, тальк.
Форма випуску. Капсули.
Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування.Похідні нітрофурану. Код АТС J01X E03.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Фурамаг – комплексна сполукафурагіну розчинного (солафуру) та магнію карбонату основного у співвідношенні 1: 1, яка має принципово інші фармакологічні властивості, ніж фурагін розчинний– у кислому середовищі шлунка не відбувається її перетворення на фурагін, а їїбіологічна доступність у 3 рази вища. Фурамаг не змінює рН сечі і в високихконцентраціях циркулює в нирках; не викликає резистентності мікроорганизмів допрепарату. Фурамаг має широкий спектр антибактеріальної дії. Препарат активнийвідносно грамнегативних та грампозитивних мікроорганізмів: стафілакоків,Enterobacter aerogenes, Сitrobacter, Proteus mirabilis, Morganella morganii, анайбільшу активність проявляє щодо E.Coli.
Він ефективний під час тяжких інфекцій, колизастосування інших антибактеріальних засобів не ефективне.
Фармакокінетика. Після приймання капсули Фурамагу у кисломусередовищі шлунка не відбувається перетворення фурагіну розчинного у фурагін,тому значно збільшується бактеріостатичний ефект. Після всмоктування ізтравного тракту у систему воротної вени печінки утворюється бактеріостатичнаконцентрація препарату, зникає бактеріємія та поліпшується імунологічний станорганізму. Концентрація у крові та тканинах порівняно невелика, що пов’язано зішвидким виділенням. Максимальна концентрація у крові зберігається від 3 до 8год, у сечі виявляється за 3 - 4 год. Виділення нирками відбувається шляхомсекреції через канальці (85%), меншою мірою здійснюється біотрансформація(менше 10%), що відбувається у печінці та нирках. У разі зменшення видільноїфункції нирок біотрансформується більша частина введеної дози.
Клінічно важливим виявився високий вміст препарату влімфі, внаслідок чого затримується розповсюдження інфекції лімфатичнимишляхами. Концентрація в жовчі вища, ніж у сироватці, а в лікворі нижча, ніж усироватці. За 4 год після приймання Фурамагу концентрація його у сечі вища, ніжпісля прийняття такої самої дози фурагіну. Всмоктування Фурамагу помітнопокращиться, якщо вживати його після їди. Метаболізується в печінці.
Показання для застосування. Тяжкі захворювання інфекційно-запального характеру,спричинені чутливими до розчинного фурагіну збудниками. Неускладнені інфекціїсечовивідної системи (гострі та хронічні цистити, уретрити, пієлонефрити,простатити), дихальних шляхів (бронхіти, пневмонії, хронічні обструктивнізахворювання легенів), шкіри та м’яких тканин, тяжкі інфіковані опіки,гінекологічні інфекції, холецистит, сепсис.
Запобігання інфекціям при урологічних операціях,цистоскопії, катетеризації тощо.
Спосіб застосування та дози. Препарат приймають після їди, запиваючивеликою кількістю рідини. Дорослим призначають Фурамаг по 50 - 100 мг (1 - 2капсули) 3 рази на день. Курс лікування триває 7 - 10 днів. У разі необхідностіза 10 - 15 днів курс можна повторити. Максимальна добова доза – 600 мг.
Дітям з масою тіла 30 кг і більше призначають по 50мг 3 рази на добу.
Якщо один чи декілька разів своєчасно не булоприйнято чергової дози, курс лікування слід продовжувати у раніше призначенихдозах.
Для запобігання інфекцій при урологічних операціях,цистоскопії, катетеризації тощо препарат призначають у вищезазначених дозах.
Побічна дія. Рідко спостерігалися: головний біль, нудота,блювання, втрата апетиту, алергічні реакції, неврит, поліневрит, порушенняфункції печінки.
Протипоказання. Підвищена чутливість до препаратів групинітрофуранів та інших складових препарату; полінейропатія, поліневрит;токсичний гепатит; вагітність і лактація; гостра та хронічна ниркованедостатність, в тому числі у хворих, які перебувають на гемодіалізі абоперитоніальному діалізі. Лікарська форма Фурамагу (капсули по 50 мг) незастосовується для лікування дітей з масою тіла до 30 кг.
Передозування.
Симптоми: головний біль, нудота, шум у вухах, втратаапетиту, алергічні реакції.
Лікування: промивання шлунка, застосування ентеросорбентів,приймання внутрішньо великої кількості рідини. Для купірування гострихсимптомів застосовують антигістамінні препарати.
Особливості застосування. Для профілактики невритів одночасно бажано прийматиантигістамінні препарати та вітаміни групи В (нікотинамід, тіамін).
З обережність призначати препарат хворим з дефіцитомглюкозо-6-фосфатогідрогенази (можливий ризик розвитку гемолізу).
Лактація.
Під час лікування Фурамагом годування груддюприпиняють.
Вплив на здатність керувати транспортними засобамине спостерігався.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не слід застосовувати Фурамаг одночасно зристоміцином, левоміцетином, сульфаніламідами, оскільки можливий ризикпригнічення кровотворної системи. Не можна одночасно вживати налідиксову кислоту(зазвичай спостерігають антагонізм). При одночасному застосуванні з іншимиуроантисептиками дія останніх послаблюється.
Не рекомендується одночасне призначення кислот (втому числі аскорбінову кислоту та інші препарати, які підкислюють сечу, наприклад,хлорид кальцію), внаслідок зменшення виділення з сечею підвищується ризиктоксичних явищ.
Умови та термін зберігання. Зберігати недоступному для дітей, в сухому,захищеному від світла місці при температурі від 15оС до 25оС.
Термін придатності – 3 роки.