ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
СТРЕПТОЦИД
(Streptocidum)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: sulfanilamidum;4-амінобензолсульфамід;
основні фізико-хімічні властивості:таблеткибілого кольору;
склад: 1 таблетка містить сульфаніламіду -0,5 г;
допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальційстеариновокислий.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Сульфаніламіди недовгоїдії. АТС J01E B06.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Препарат порушує утворенняу мікроорганізмах так званих факторів росту – фолієвої, дегідрофолієвої кислот,інших сполук, які містять у своїй молекулі параамінобензойну кислоту. Внаслідоксхожості структур останньої і Стрептоциду сульфаніламід як конкурентнийантагоніст кислоти включається в метаболічний ланцюг мікроорганізмів і порушуєв ньому процеси обміну, що приводить до бактеріостатичного ефекту. Стрептоцид –сульфаніламід недовгої дії, виявляє бактеріостатичний ефект по відношенню дострептококів, менінгококів, пневмококів, гонококів, протею та іншихмікроорганізмів.
Фармакокінетика. При прийомі всерединуСтрептоцид швидко всмоктується; найвища концентрація препарату в кровіутворюється через 1 - 2 години після прийому; через 4 години він виявляється успинномозковій рідині. Виводиться переважно (90 - 95%) нирками.
Показання для застосування. Застосовують з метоюпрофілактики та терапії ранових інфекцій (рани, виразки, пролежні), опіків; длялікування бешихи, ентероколітів, пієлітів, циститів, ангін, спричиненихчутливими до Стрептоциду збудниками.
Спосіб застосування та дози. Внутрішньо дорослим - по0,5 - 1 г 5 - 6 разів на день, всього на добу – 3 - 6 г; дітям від 3 до 5 років– по 0,2 - 0,3 г, від 6 до 12 років – по 0,3 - 0,5 г 5 - 6 разів на день.Тривалість курсу лікування – 3 - 5 днів.
Вищі дози для дорослих внутрішньо: разова - 2 г,добова - 7 г.
Побічна дія. При прийомі Стрептоцидувнутрішньо інколи відмічається головний біль, запаморочення, нудота, блювання,можливий розвиток ціанозу. Прийом великої кількості препарату може спричинитизміни в кровотворній системі (лейкопенія, агранулоцитоз), інколи - в нервовійта серцево-судинній системах, а також дерматити, пронос.
Протипоказання. Гіперчутливість, хворобикровотворної системи, нефрози, нефрити, базедова хвороба. Під час вагітності тав період лактації Стрептоцид необхідно вживати під наглядом лікаря. Враховуючилікарську форму препарату (таблетки) не рекомендується призначати його дітяммолодше 3 років.
Передозування. Припередозуванні можлива нудота, блювання, запаморочення, головний біль, ціаноз,тахікардія, парестезія, діарея, холестаз, гематурія, нирковий шок з анурією.
Лікування. Промивання шлунка 2%розчином натрію гідрокарбонату і активованого вугілля, інших ентеросорбентів.Показана велика кількість рідини (розчин натрію гідрокарбонату), форсований діурез,гемодіаліз.
Особливості застосування. При тривалому лікуванніСтрептоцидом слід періодично досліджувати склад периферичної крові. При прийоміпрепарату треба припинити годування груддю. Призначення препарату в недостатніхдозах або раннє припинення прийому може спричинити підвищення стійкостімікроорганізмів до сульфаніламідів.
Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Новокаїн, який містить залишок параамінобензойної кислоти, та деякі іншілікарські засоби такого ж хімічного характеру можуть справлятиантисульфаніламідний ефект, що необхідно враховувати при призначенністрептоциду.
Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому,захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін зберігання - 5років.