ІНСТРУКЦІЯ
для медичногозастосуванняпрепарату
ГАСТАЛ
(GASTAL)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, круглої форми, зрівною і гладкою поверхнею і скошеними краями;
склад: 1 таблетка містить: 450 мг алюмініюгідроокису - магнію карбонату гелю, 300 мг магнію гідроокису;
допоміжні речовини: маніт, лактоза, крохмаль прежелатинізований,кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію кроскармелоза, аспартам, магнію стеарат,аромат м’яти (або аромат м’яти перцевої, або аромат вишні).
Форма випуску. Таблетки длясмоктання.
Фармакотерапевтична група. В’яжучі, обволікаючі та антацидні засоби.
Код АТС: A02AА01.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Гастал – буферний антацид, що знижує кислотністьшлункового соку та усуває викликані нею небажані шлункові реакції (біль, печіютощо). Оптимальний антацидний ефект Гасталу, що полягає в ступені зниженнякислотності, а також в швидкій і тривалій дії (протягом 2 годин),забезпечується відповідним складом препарату і співвідношенням двох йогоактивних компонентів.
Алюмінію гідроокис - магнію карбонату гель є буферною антацидною речовиною, що знижуєпідвищену кислотність шлункового соку до меж фізіологічних значень (рН 3-5) ізабезпечує таким чином нормальний процес травлення без подальшої гіперсекреції.Алюмінію гідроокис адсорбує і преципітує пепсин у шлунковому соку і таким чиномоборотно інактивує його.
Магнію гідроокис - небуферний антацидний засіб, що не всмоктується. Маєвиражену швидку і тривалу нейтралізуючу дію, окрім того, виявляє послаблюючийефект. У сполученні з гідроокисом алюмінію антацидний ефект посилюється іможливість запору зменшується.
Фармакокінетика. Алюмінію гідроокис після реакції з хлористоводневоюкислотою шлункового соку в лужному середовищі реагує з фосфатами і карбонатами.У вигляді нерозчинних солей виділяється з калом.
Магнію гідроокис після хімічної реакції виділяєтьсяз організму з калом також у вигляді нерозчинних солей.
У хворих з нормальною нирковою функцією Гастал несправляє системного впливу, тому що тільки незначна кількість всмоктується зтравного каналу і швидко виділяється з сечею.
Показання для застосування.
Підвищена кислотність шлункового соку при:
- пептичній виразці шлунка ідванадцятипалої кишки;
- рефлюкс-езофагіті;
- гострому і хронічному гастриті;
- диспепсії;
- подразненні слизової оболонки шлунка,спричиненому курінням, зловживанням кавою, алкоголем, солодощами тощо;
- печії, тобто підвищеній кислотності увагітних, у осіб похилого віку і всіх хворих, які потребують ефективногоантацидного засобу, що не спричиняє запору та інших небажаних ефектів;
- Гастал рекомендується для усунення печії,тобто гіперацидності в осіб похилого віку та інших хворих, яким необхіднозастосувати ефективний антацидний засіб, безпечний від запору та інших можливихнебажаних ефектів.
Спосіб застосування та дози.
Дорослі:
По 1-2-таблетки, 4 - 6разів на день, приблизно через 1 годину після їди, а також увечері перед сном.
При печії застосовується в такому ж дозуваннінезалежно від часу прийому їди.
Діти 6-12 років:
Рекомендується половина дорослого дозування.
Таблетки Гасталу належить повільно смоктати іні в якому разі не ковтати цілими.
Побічна дія. Великідози препарату можуть викликати нудоту, блювання, пронос і запор. Призастосуванні рекомендованих доз ці побічні явища виникають дуже рідко.Винятково рідко спостерігаються алергічні побічні реакції (кропив’янка,прурит, дерматит, коліт).
Протипоказання. Тяжканиркова недостатність (гостра та хронічна), хвороба Алцгеймера, гіпофосфатемія,дитячий вік до 6 років. Гіперчутливість до солей магнію та алюмінію.
Передозування. Високі дози можуть спричинити нудоту , блювання,зниження апетиту, діарею, запор. При тривалому застосуванні високих доз можутьспостерігатися гіпофосфатемія, гіпокальціємія, гіперкальціурія, м’язеваслабкість, зниження сухожильних рефлексів, підвищена втомлюваність, серцевіаритмії, остеомаляція, остеопороз, гіпермагніємія, гіпералюмініємія,енцефалопатія, нефрокальциноз.
При появі симптомів передозування слід зробитипромивання шлунка і звернутися до лікаря.
Особливості застосування. Хворим з пониженою масою тіла, зкахексією, матерів що годують груддю, а також у дітей належить зобережністю визначати дозу і тривалість лікування.
Вагітним приймати препарат слід після консультації злікарем.
Хворим на порушення функції нирок треба уникатитривалого застосування великих доз препарату.
Не застосовувати препарат понад два тижні безрекомендації лікаря.
Гастал належить завжди приймати через 1 годину післяїди, тому що в цьому випадку тривалість його дії значно збільшується.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Гастал, як і інші антацидні засоби, впливаєна всмоктування деяких медикаментів. Так, він підсилює ефект ліводопи,ацетилсаліцилової кислоти і налідиксової кислоти. З іншого боку, він пригнічуєдію тетрациклінових антибіотиків, ізониазиду, пропранололу, напроксену,хінидину, дигоксину і препаратів заліза. Тому вказані засоби належить прийматине раніше ніж через 2 години після прийому Гасталу або за однугодину до їди.
Умови та термін зберігання.
Зберігають у недоступному для дітей місці притемпературі не више 25° С.
Термін зберігання: 3 роки.