ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
АЛЬМА-ГАЛ
(ALMA-GAL)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: в’язка суспензія білого чи сірувато-білогокольору із запахом м''яти, при стоянні повільно осідає, з утворенням у верхнійчастині прозорого шару рідини; при енергійному струшуванні знов утворюєтьсясуспензія;
склад: 100 г суспензіїмістять:
алюмініюгідроксид- 4 г,
(у перерахунку на алюмінію окис),
отриманого за прописом
магнію гідроксид - 1,38г,
(у перерахунку на магнію окис),
отриманого за прописом
допоміжніречовини: сорбіт, ніпагін, ніпазол, спирт етиловий 96 %,хлороформ, водню перекис медичний, олія м''яти перцевої, натріюкарбоксиметилцелюлоза, вода.
Форма випуску. Суспензія.
Фармакотерапевтична група. Антацидні препарати, комбінації простих солей.
АТС А02А D01.
Фармакологічні властивості. Антацидний препарат. Забезпечує тривалумісцеву нейтралізацію шлункового соку, знижує високий вміст у ньому соляноїкислоти до оптимальних меж. Має вітрогонну, жовчогонну дію, справляє легкийпроносний ефект.
Алюмініюгідроксид пригнічує секрецію пепсину, нейтралізує соляну кислоту, утворюючиалюмінію хлорид, що у лужному середовищі перетворюється у лужні солі алюмінію.Магнію гідроксид також нейтралізує соляну кислоту, перетворюючись у магніюхлорид, що має невеликий проносний ефект. Сорбіт, що входить до складупрепарату чинить вітрогонну дію, сприяє посиленню виділення жовчі і виявляєлегкий проносний ефект, доповнюючи дію магнію гідроксиду.
Препарат характеризується рівномірною і тривалоюантацидною дією, без подальшого утворення вуглекислого газу, що, в свою чергу,є причиною метеоризму, відчуття тяжкості в області епігастрію і вторинногопосилення секреції соляної кислоти.
Застосування препарату не призводить до порушення електролітногобалансу, не викликає алкалозу й утворення конкрементів у сечовидільних шляхах.Завдяки гелевій структурі препарат утворює захисний шар, забезпечуючирівномірне поширення на слизовій оболонці шлунка активних речовин.Терапевтичний ефект після прийому разової дози настає швидко (через 3-5 хв) і продовжуєтьсяблизько 70 хв.
Фармакокінетика. Активні речовини препарату практично невсмоктуються зі шлунково-кишкового тракту.
Показання для застосування. Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки уфазі загострення, гострий гіперацидний гастрит, хронічний гастрит з підвищеноюі нормальною секреторною функцією шлунка у фазі загострення, езофагіт, грижастравохідного отвору діафрагми, дискомфорт і болі в епігастрії післяпогрішностей у дієті чи надлишкового вживання алкоголю, нікотину, кави, прийомулікарських засобів, профілактика виникнення ерозивно-виразкових уражень ШКТ притривалому лікуванні глюкокортикостероїдами і нестероїдними протизапальнимилікарськими засобами.
Спосіб застосування та дози. Дози для дорослих: по 1-2 чайні ложці 3-4рази на добу, за 30 хв до їди і ввечері перед сном. При необхідності разовудозу можна збільшити до 3 чайних ложок. При досягненні оптимальноготерапевтичного ефекту рекомендується проводити підтримуюче лікування: по 1чайній ложці 3-4 рази на добу протягом 2-3 місяців. Альма-Гал можна призначатиі профілактично при тривалому прийомі медикаментів (спиртові настоянки,нестероїдні протизапальні засоби, антибіотики), що чинять подразнювальний впливна слизову оболонку шлунка у дозі 1-2 чайні ложки перед кожним прийомом лікарськихзасобів протягом 10-12 днів.
Дітям від 6 до 10 років призначають 1/3дози для дорослих, а дітям від 10 до 15 років – по 1/2 дози для дорослих.
Перед застосуванням препарат добрезбовтати.
Побічна дія. З боку системи травлення: в окремих випадках - змінасмакових відчуттів, нудота, блювання, спастичні болі в епігастральній ділянці,запор.
З боку ЦНС: при застосуванні високих доз можливе виявлення сонливості.
З боку обміну речовин: тривалезастосування препарату у високих дозах одночасно з їжею, в якій мало фосфору,може призвести до розвитку остеомаляції у пацієнтів, які схильні до порушеннякальцієво-фосфорного балансу.
Протипоказання. Виражені порушення функції нирок,хвороба Альцгеймера, вагітність і лактація, підвищена чутливість до компонентівпрепарату.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Альма-Галзменшує абсорбцію антибіотиків групи тетрациклінів, блокаторів гістамінових Н1-рецепторів,серцевих глікозидів, солей заліза, похідних фенотіазіну, ізоніазиду,циметидину, ранитидину і кетоконазолу, утворюючи з ними нерозчинні комплекси.
При одночасному прийомі з Альма-Галом зменшується всмоктування ізнижується рівень ципрофлоксацину у плазмі.
На фоні застосування Альма-Галу, зменшується абсорбція фосфатів у ШКТ,а також підвищується виведення кальцію із сечею, що призводить до порушенняфосфорно-кальцієвого балансу і створює умови для розвитку остеомаляції.
Передозування. В даний час даних про передозування препарату Альма-Галнемає.
Особливості застосування. При тривалому застосуванні препарату Альма-Гал слідзабезпечити достатнє надходження з їжею фосфору. У хворих з нирковоюнедостатністю, на фоні тривалого застосування Альма-Гал, можуть спостерігатисянабряки кінцівок, деменція, гіпермагніємія.
При застосуванні одночасно з Альма-Галом препаратів, які маютькишковорозчинну оболонку, слід враховувати, що підвищення рН шлунка призводитьдо більш швидкого руйнування кишковорозчинної оболонки і може спричинити подразненняшлунка і дванадцятипалої кишки.
При необхідності застосування препарату в період лактації требавирішити питання про припинення грудного вигодовування.
Умови та термін зберігання. Зберігати у прохолодному,сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Заморожування недопускається. Перед застосуванням добре збовтати.
Післярозкриття зберігати протягом 14 діб. Термін зберігання 3 роки.