ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
АМІНАЛОН - КВ
(Aminalon - КV)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: aminobutyric acid, g - аміномасляна кислота;
основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули циліндричноїформи № 1 з корпусом білого кольору та кришечкою блакитного кольору, що містятьгранульований від крупного до дрібного порошок білого кольору;
склад: 1 капсула містить аміналону (γ- аміномасляної кислоти) 0,25 г;
допоміжні речовини: метилцелюлоза, кальцію стеарат.
Форма випуску. Капсули.
Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні засоби. Кислотагама-амінобутирова (ГАМК) та її похідні. Код АТС N06B X20**.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. g-аміномасляна кислота (ГАМК) є основним медіаторомпроцесів гальмування в центральній нервовій системі (ЦНС). Нейрометаболічнийефект препарату зумовлений переважно стимулюючим впливом на ГАМК–ергічнусистему, що забезпечує нормалізацію динаміки нервових процесів.
Під впливом ГАМК активуються також енергетичні процеси мозку,підвищується дихальна активність, покращується кровопостачання тканин мозку.
Препарат сприяє відновленню рухів, мови, інших коркових функцій післяпорушення мозкового кровообігу. Має психостимулюючу дію: покращує розумовудіяльність, пам’ять, концентрацію уваги, а також послаблює вестибулярнірозлади, порушення сну.
Фармакокінетика. Препарат швидко всмоктується зі шлунково-кишковоготракту, піддається трансформації в печінці. Продукти розпаду виводяться зорганізму переважно з сечею.
Показання для застосування. Різні захворювання ЦНС:
церебральний атеросклероз;
артеріальна гіпертензія;
хронічна недостатність мозкового кровообігу з порушенням пам’яті,уваги, мови,
запамороченнями, головним болем;
стан після перенесеного інсульту, травм головного мозку;
астенічні стани;
старече слабоумство;
алкогольна енцефалопатія;
нейросенсорна туговухість;
дитячий церебральний параліч; відставання у розумовому розвитку удітей;
вестибулярні розлади;
симптомокомплекс захитування.
Спосіб застосування та дози. Препарат приймають внутрішньо до їди.Дорослим призначають по 2–5 капсул (0,5–1,25 г) на прийом залежно від характерута тяжкості захворювання. Добова доза зазвичай становить 6–12 капсул (1,5–3,0г) на 3 прийоми.
Дітям препарат призначають, починаючи з 5 років, залежно від характеруі тяжкості захворювання по 2–12 капсул (0,5–3,0 г) на добу. Добову дозу ділятьна 3 прийоми, курс лікування від 2 тижнів до 6 місяців. При необхідностіпроводять повторні курси.
Для профілактики і лікування синдрому захитування призначають дорослимпо 2 капсули (0,5 г) та дітям з 5 років по одній капсулі (0,25 г) 3 рази надобу протягом 3–4 днів, що передують поїздці.
Побічна дія. Препарат малотоксичний, звичайно добрепереноситься, в окремих випадках можливі диспептичні явища, відчуття жару,порушення сну, коливання артеріального тиску частіше в перші дні прийому. Призменшенні дози ці явища звичайно минають.
Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату.
Передозування. При значному перевищенні терапевтичних дозпрепарату, недотриманні рекомендованих схем лікування можуть розвиватисянудота, блювання, розлади кишечнику, головний біль, підвищення температури,коливання артеріального тиску, порушення сну. Необхідно припинити прийомпрепарату. Лікування симптоматичне.
Особливості застосування. Не рекомендується призначати препарат жінкам уперіод вагітності та лактації, дітям до 5 років.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При сумісному застосуванні з препаратамибензодіазепінового ряду (транквілізатори, протисудомні засоби), а також ізседативними засобами (барбітурати) спостерігається взаємне посилення ефекту.
Піридоксину гідрохлорид (вітамін В6) також може посилюватидію Аміналону-КВ.
Умови та термін зберігання. У сухому, захищеному від світла місці притемпературі
від 15 до 25 0С. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Термін придатності 2 роки.