ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
Аміновен інфант 10%(Aminoven infant 10%)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний або жовтуватий розчин;
загальний вміст амінокислот: 10 г на 100 мл
загальний вміст азоту: 1,49 г на 100 мл
кислотність (титрування): 27-40 ммоль NaOH/л
рН: 5,5-6,0
теоретична осмолярність: 885 мОсм/л
склад: 1000 мл розчину містять:
L-аргініну 7,500 г
L-лейцину 13,000 г
L-ізолейцину 8,000 г
L-метіоніну 3,120 г
L-фенілаланіну 3,750 г
L-аланіну 9,300 г
L-проліну 9,710 г
L-валіну 9,000 г
L-треоніну 4,400 г
L-лізину ацетату (моноацетату) 12,000 г (що еквівалентно L-лізину 8,51г)
гліцину 4,150 г
L-гістидину 4,760 г
L-серину 7,670 г
N-ацетил-L-тирозину 5,176 г (що еквівалентно L-тирозину 4,20 г)
L-триптофану 2,010 г
N-ацетил-L-цистеїну 0,770 г (що еквівалентно L-цистеїну 0,52 г)
L-яблучної кислоти 2,620 г
таурину 0,400 г
допоміжні речовини: вода для ін''єкцій, азот.
Форма випуску. Розчин для інфузій.
Фармакотерапевтична група. Кровозамінники та перфузійні розчини. Розчини дляпарентерального харчування. Амінокислоти. Код АТС B05B A01.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Амінокислоти, які входять до складу препаратуАміновен інфант 10%, є фізіологічними компонентами. Після парентеральногоуведення вони включаються в пул вільних амінокислот організму і беруть участь вусіх метаболічних процесах, зокрема, використовуються для синтезу білків.
Фармакокінетика. Біодоступність препарату Аміновен інфант 10% привнутрішньовенному введенні становить 100%. Амінокислоти включаються в загальнийпул вільних амінокислот організму і розподіляються в інтерстиціальній рідині іміжклітинному просторі органів і тканин. Концентрація вільних амінокислот уплазмі крові і цитоплазмі клітин регулюється у вузьких межах залежно від віку,стану харчування і загального стану хворого. При правильному введенні (повільноі з постійною швидкістю) Аміновен інфант 10% не порушує баланс амінокислот. Притяжких порушеннях функції печінки і нирок регуляція балансу амінокислотпорушується. У таких випадках необхідно використовувати інший склад розчинівамінокислот для парентерального харчування. Лише невелика частина амінокислотелімінується нирками. Період напіввиведення амінокислот з плазми значною міроюзалежить від віку.
Показання для застосування.
Аміновен інфант 10% призначений для часткового парентеральногохарчування недоношених, немовлят та дітей раннього віку. Разом з розчинамивуглеводів, жировими емульсіями, а також препаратами вітамінів, електролітів імікроелементів забезпечує повне парентеральне харчування.
Спосіб застосування та дози.
Аміновен інфант 10% призначений для тривалого краплинноговнутрішньовенного введення, переважно в центральні вени.
Максимальна швидкість уведення: до 0,1 г амінокислот на 1 кг маси тіла на годину, що дорівнює 1 мл/кгмаси тіла на годину.
Максимальна добова доза:
– діти до 1 року – 1,5-2,5 г амінокислот на 1 кг маси тіла на добу, або15-25 мл розчину для інфузій Аміновен інфант 10% на 1 кг маси тіла на добу;
– діти віком 2-5 років – 1,5 г амінокислот на 1 кг маси тіла на добу,або 15 мл/кг маси тіла на добу;
– діти віком 6-14 років – 1,0 г амінокислот на 1 кг маси тіла на добу,або 10 мл/кг маси тіла на добу.
Аміновен інфант 10%застосовується доти, доки зберігається необхідність у парентеральномухарчуванні.
Побічна дія.
При правильномузастосуванні не виявлена. При вливанні препарату Аміновен інфант 10% упериферичні вени можуть спостерігатися місцеві реакції: почервоніння, флебіти,тромбози. Рекомендується щоденний контроль ділянки пункції.
Протипоказання.
Аміновен інфант 10% не слід вводити при порушеннях обміну амінокислот,при метаболічному ацидозі, гіпергідратації, гіпокаліємії. При печінковій і нирковійнедостатності потрібно індивідуальне дозування.
Передозування.
При перевищенні дозування або швидкості введення препарату Аміновенінфант 10%, як і при передозуванні інших розчинів амінокислот, виникають озноб,нудота, блювання, нирковий аміноацидоз. Також можуть відмічатися гостріпорушення кровообігу. У такому випадку введення препарату необхідно негайноприпинити. При появі гіперкаліємії уводять від 200 до 500 мл 5% розчину глюкозиз додаванням 1-3 МЕ інсуліну на кожні 3-5 г глюкози.
Особливості застосування.
При парентеральномухарчуванні дітей раннього віку необхідно враховувати такі показники: азот сечі,вміст аміаку, глюкози, електролітів, тригліцеридів (при додатковому введенніжирових емульсій), печінкові ферменти, осмолярність сироватки, кислотно-лужнийбаланс і водно-сольовий обмін.
Занадто швидкаінфузія може призвести до втрати амінокислот через нирки, і внаслідок цього додисбалансу амінокислот.
Розчини амінокислотчерез підвищений ризик мікробної контамінації не слід змішувати з іншимилікарськими препаратами. Відкритий флакон з препаратом Аміновен інфант 10% неможна зберігати в холодильнику більше 24 год.
Варто уникатидодавання інших лікарських засобів до препарату Аміновен інфант 10%, оскількице може спричинити токсичні реакції. У будь-якому випадку необхіднопереконатися в сумісності препаратів, збереженні стерильності і ретельномузмішуванні. Розчини з додаванням інших медикаментів не підлягає зберіганню.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
Дотепер випадки взаємодії Аміновену інфанту 10% з іншими лікарськимизасобами невідомі.
Умови та термін зберігання.
Зберігати у захищеному від світла та недоступному для дітей місці, притемпературі не вище 25°С. Не заморожувати.
Термін придатності – 2 роки.
Використовувати відразу ж після відкриття флакона.
Не використовувати Аміновен інфант 10% після закінчення термінупридатності.
Використовувати, якщо розчин прозорий, а упаковка не пошкоджена.