ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
ПЕРТУСИН
Pertussine
Загальна характеристика:
Основні фізико-хімічнівластивості: коричнева рідина, солодка на смак, з ароматним запахом.
склад: 100 г препаратумістять екстракту чебрецю рідкого 12 г, калію бромід 1 г;
допоміжніречовини: сироп цукровий, спирт етиловий.
Форма випуску. Сироп.
Фармакологічна група. Відхаркувальні засоби.Код АТС: R05C A10.
Фармакологічні властивості. Пертусин стимулюєвідхаркування (секретомоторна дія), пом’якшує кашель та виявляє седативну дію.Препарат стимулює фізіологічну активність мерехтливого епітелію іперистальтичні рухи бронхіол, сприяючи пересуванню мокротиння із нижніх уверхні відділи дихальних шляхів і його виведенню.
Фармакокінетика: Не вивчалася.
Показання для застосування. Пертусин призначають при трахеїтах,бронхітах, пневмоніях, кашлюку, запальних захворюваннях верхніх дихальнихшляхів.
Спосіб застосування та дози. Пертусин призначають внутрішньо. Дітям віком до 6років: ½ - 1 чайну ложку препарату необхідно розчинити в 20 мл (2десертні ложки) охолодженої прикип´яченої води; дітям віком від 6 до 12 роківрекомендується приймати препарат від 1 десертної ложки до 1 столової ложки;дорослим - по 1 столовій ложці 3 рази на добу.
Побічна дія. При триваломузастосуванні можливі явища бромізму: шкірні висипи, риніт, кон’юктивіт,гастроентероколіт, загальна слабкість, атаксія, брадикардія та ін.
Протипоказання. Індивідуальнанепереносимість препарату, у тому числі: бромідів, декомпенсаціясерцево-судинної системи, гіпотензія, виражений атеросклероз, анемія, хворобинирок, цукровий діабет, алкоголізм.
Передозування. При триваломузастосуванні можуть виникнути явища бромізму – загальна слабкість, атаксія,брадикардія, шкірний висип, риніт, кон´юктивіт, гастро- ентероколіт.
Особливості застосування. Відсутні.
Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Не відома.
2
Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,прохолодному (8-15 °С), захищеному від світла та недоступному для дітей місці.Термін зберігання - 4 роки.