ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
МАГВІТ B6
(MAGVIT B6)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: білі або майже білі овальні двоопуклітаблетки, без плям або тріщин, з гладкими краями та написом Magvit B6на одному боці;
склад: 1 таблетка містить магнію лактату дигідрату 470 мг (48 мг Mg2+),піридоксину гідрохлориду (вітаміну В6) 5 мг;
допоміжні інгредієнти: целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид,цукор білий, спирт полівініловий, тальк, магнію стеарат, еудрагіт, титанудіоксид, поліетиленгліколь, полівінілпіролідон, емульсія кремнієва, натріюгідроксид.
Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою, кишковорозчинні.
Фармакологічна група. Комплекс вітамінів групи В з мінералами. Код АТСA11ЕC .
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Терапевтичні ефекти Магвіту B6 єрезультатом синергічної дії двох його активних інгредієнтів, широка участь якиху біохімічних реакціях організму людини та тварин добре відома.
Магній – незамінний складник усіх ферментативних, АТФ-залежних реакцій;він бере участь у метаболізмі вуглеводів, білків та жирів, а такожокисно-відновних реакціях.
Магній активує гліколітичні ферменти, ферменти клітинного окислення,ферменти синтезу нуклеїнових кислот; він також відіграє важливу роль у процесахскорочення міокарда. Магній – стабілізатор тромбоцитів та фібриногену.Патогенетична роль дефіциту магнію при гіпертензії, спазмі судин, неопластичнихзахворюваннях та сечокам´яній хворобі є загальновизнаною. Магнієвіналежить провідна роль у нервово-м´язовому збудженні – у цьому процесівін є антагоністом кальцію.
Піридоксин бере участь головним чином у метаболізмі амінокислот, увигляді піридоксаль-фосфату входить до складу ферментів, що каталізуютьдекарбоксилювання і переамінування, а також вуглеводів та жирів. Сприяєтранспорту амінокислот крізь мембрану, необхідний для активації фосфорилази,утворення нейромедіаторів, гамааміномасляної кислоти, гліцину, серотоніну. Береучасть в обміні вітаміну В12, фолієвої кислоти, синтезі порфіринів,ненасичених жирних кислот. Активує метаболічні процеси в міокарді, особливо пригіпоксії, може мати нейротропну, гемопоетичну, кардіотропну та гепатотропнувластивість. Механізм взаємодії магнію та вітаміну В6 поки що точноне встановлений. Симптоми дефіциту, а також передозування обох компонентівподібні, однак явища дефіциту вітаміну В6 більш виразніші приодночасному дефіциті магнію, оскільки магній необхідний для активаціїпіридоксин-залежних ферментативних систем.
Одночасне застосування магнію та піридоксину збільшує швидкістьабсорбції магнію в кишечнику, покращує його трансмембранне проходження доклітин внаслідок утворення хелатного комплексу вітамін В6-магній-амінокислоти,збільшує концентрацію магнію в плазмі та еритроцитах, а також зменшує йогоекскрецію із сечею.
Фармакокінетика. Магній – внутрішньоклітинний катіон. Лише 1% відзагальної кількості магнію в організмі знаходиться у позаклітинному просторі.Концентрація магнію в сироватці становить 0,87 ммоль/л (1,75 мекв/л), половинацієї кількості знаходиться у зв´язаному з білками стані. Плазмовий магнійзв´язаний головним чином з альбумінами, однак біологічну активність маєлише незв´язана фракція. Магній абсорбується у тонкій кишці шляхомпасивної та прискореної дифузії – спочатку з просвіту кишечнику до клітинепітелію, а згодом з епітелію в кров. Абсорбція магнію відбувається краще упомірно кислому середовищі, при дієті, збагаченій тваринними білками тавітаміном В6. Головний орган, що регулює концентрацію магнію всироватці, – нирки. Магній піддається клубочковій фільтрації та частковійреабсорбції у канальцях. В умовах дефіциту магнію ступінь його реабсорбціїпідвищується і в організмі затримується більша його кількість.
Піридоксин швидко абсорбується із травного каналу. Він піддаєтьсябіотрансформації в печінці, окислюється до піридоксаля або перетворюється впіридоксамін, і препарат перетворюється на піридоксинфосфат, який потімвиводиться з сечею. Магній активує процес біотрансформації піридоксину до йогоактивних метаболітів піридоксаль-5-фосфат.
Показання для застосування. Магвіт B6 рекомендується до застосуванняпри дефіциті магнію (ізольованому чи поєднаному з іншими станами). Магвіт B6також застосовується з профілактичною метою за наявності наступних станів:хронічна фізична та розумова втома, дратівливість, підвищений ризик стресу,депресія, розлади сну, головний біль, міалгії, інтенсивні фізичні та розумовінавантаження, періоди інтенсивного росту у дітей, під час вагітності та лактації,а також у людей похилого віку – особливо за наявності застійної серцевоїнедостатності або гіпертензії. Магвіт B6 також застосовують пригіпомагніємії внаслідок тривалого застосування діуретиків або осмотичногодіурезу у хворих на діабет з постійною гіперглікемією.
Магвіт B6 рекомендується застосовувати у комплексномулікуванні серцево-судинних захворювань, таких як гіпертензія, застійна серцеванедостатність, аритмії серця, недавно перенесений інфаркт міокарда, підвищенийризик аритмій, стенокардія, атеросклероз та остеопороз, що прогресують.
Спосіб застосування та дози.
Дорослі: 1—2 таблетки 3 рази надобу.
Діти віком від 6 років: 1 таблетка 3 рази на добу.
Таблетку слідзапивати склянкою води.
Побічна дія.
Дуже рідко спостерігаються розлади з боку шлунково-кишкового тракту:нудота, блювання та рідкі випорожнення, алергічні реакції - висипи на шкірі
Протипоказання.
Ниркова недостатність, гіпермагніємія, атріовентрикулярна блокада,міастенія гравіс, підвищена чутливість до будь- якого з компонентів препарату.
Передозування.
Симптоми передозування включають нудоту та блювання, гіпотензію,м´язову слабкість, утруднення дихання, аритмії, дизестезію татерманестезію, біль у кінцівках, зниження сухожильних рефлексів. У разіпередозування слід вживати велику кількість рідини та негайно звернутися долікаря. У поодиноких випадках можлива зупинка дихання і серця, що потребуєпідключення апарата штучного дихання, дофамінергічних та іншихсимпатоміметиків.
Особливості застосування. При одночасному застосуванніМагвіту B6 з пероральними тетрациклінами проміжок між прийманням цихпрепаратів повинен бути не менш ніж 3 години, щоб попередити негативний впливМагвіту B6 на абсорбцію тетрациклінів із травного каналу.
При асоційованій кальцієвій недостатності до призначення препаратівкальцію необхідно насичити організи магнієм.
Вагітність та лактація. Під часвагітності та лактації можна застосовувати Магвіт B6 лише зарекомендацією лікаря.
Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами. Немає.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Магній підвищує концентрацію у сироватціамфетаміну, ефедрину, хінідину та хініну в результаті пригнічення їхелімінації. Магній зменшує концентрації в сироватці хлорпромаміду та похіднихсаліцилової кислоти, також шляхом сповільнення їх виведення. Магній зменшуєабсорбцію теофіліну, тетрацикліну, препаратів заліза, фторидів та пероральнихантикоагулянтів –похідних варфарину.
Фосфати, високі дози кальцію, надлишок ліпідів та фітатів зменшуютьвсмоктування магнію з шлунково-кишкового тракту. Аміноглікозидні антибіотики,діуретики, цисплатин, циклосерин, мінералокортикоїди збільшують виведеннямагнію з сечею.
Не рекомендується одночасний прийом з леводопою, оскільки, щопіридоксин може знизити протипаркінсонічну активність препарату.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25°С всухому, захищеному від світла місці, недоступному для дітей.
Термін зберігання - 2 роки.