ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
ГЕЛЬМІНТОКС
(HELMINTOX)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: Pyrantel;
основні фізико-хімічні властивості: довгаста таблетка, вкрита оболонкоюжовто-оранжевого кольору, з розподільчою рискою посередині з одного боку,практично не розчиняється в метанолі та воді, мало розчиняється вдиметилформаміді, розчиняється у диметилсульфоксиді;
склад: 1 таблетка препарату Гельмінтокс 125 мг містить: пірантелуембонат у перерахуванні на пірантел – 125,00 мг;
1 таблетка Гельмінтоксу 250 мг містить: пірантелу ембонат уперерахуванні на пірантел – 250,00 мг;
допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, натрієвий гліколят картопляногокрохмалю, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, моностеарат макрогола400, пропіленгліколь, титану діоксид (Е 171), лак алюмінію жовто-оранжевого S(Е 110).
Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.
Фармокотерапевтична група. Протипаразитарні засоби. Протигельмінтні засоби.
Код АТС Р02С С01.
Фармакологічні властивості. Активний засіб проти Enterobiusvermicularis, Ascaris lumbricoides, Ankylostoma duodenale, Necator americanus.Деполяризуючий ефект пірантелу призводить до нейромускулярного блоку, внаслідокчого м’язи гельмінта спазмуються. Наслідком спазматичного паралічу гельмінта євтрата його здатності утримання, після чого відбувається видалення паразиташляхом кишкової перистальтики. Гельмінтокс діє як на статевозрілих, так і настатевонезрілих особин паразитів.
Фармакокінетика: внутрішньокишкове всмоктуванняпрепарату дуже слабке внаслідок нерозчинності пірантелу ембонату. Плазматичніконцентрації є незначними: від 0,05 мг/мл до 0,13 мг/мл. Глобальна абсорбція,яка оцінюється показниками незміненої речовини та метаболітами сечі, нижча за3,8 %. Найвагомішим метаболітом є К-метил-1,3- пропандіамін, концентрація якогов сечі 1,2 - 4,6 %. Понад 93 % препарату видаляється з фекаліями у незміненомувигляді.
Показання для застосування. Ентеробіоз, аскаридоз, анкілостомідоз, некатороз.
Спосіб застосування та дози. Гельмінтокс завжди приймають одноразово,незалежно від прийому їжі та часу доби; немає необхідності застосовуватипроносні засоби або утримуватися від прийому їжі.
Режим дозування: при ентеробіозі, аскаридозі: дітямвіком від 6 місяців - 1 таблетка (125 мг) на 10 кг ваги тіла, дорослі тапідлітки вагою до 75 кг - 3 таблетки по 250 мг, понад 75 кг - 4 таблетки по 250мг.
При анкілостомідозі та некаторозі таке ж дозуванняабо, при тяжких формах, по 20 мг/кг на добу за 1 чи 2 прийоми протягом 2-3днів.
При лікуванні ентеробіозу з метою поліпшення ефектурекомендовано: чітко дотримуватись правил особистої гігієни, особливо дітям; атакож повторне приймання препарату через 4 тижні після попереднього.
Дітям доцільніше призначати препарат у виглядісуспензії.
Побічна дія. Нудота, блювання, біль в епігастрії, пов’язані зелімінацією паразита. В окремих випадках - головний біль, вертиго, втомленість.
Протипоказання. Застосування препарату при порушеннях функційпечінки небажане.
Передозування. У зв’язку з мінімальними кількостями пірантелу, щоадсорбується, навіть значне передозування не спричинює жодних ознакінтоксикації. Рекомендовано промивання шлунка внаслідок відсутності специфічноїпротиотрути.
Застережні заходи: спостереження за респіраторною та серцево-судинноюфункціями.
Особливості застосування. Вагітність, лактація. В експериментальнихдослідженнях тератогенних ефектів Гельмінтоксу не встановлено. Застосування підчас вагітності і лактації можливо, коли очікувана користь перевищує можливийризик.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не застосовувати препарат разом злевамізолом (потенціювання токсичності левамізолу) та з піперазином, який єантагоністом протигельмінтної дії пірантелу.
Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі (15-25˚С).
Зберігати в недоступному для дітей місці.
Термін придатності 3 роки.