ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
ЛІВІАН
(LIVIAN)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: опалесцентна рідина від світло-жовтого досвітло-коричневого кольору, яка знаходиться у балоні з клапаном безперервноїдії;
склад: 1 балон містить: лінетолу 10,4175 г або 17,3625 г, жиру риб,ячого3,0000 г або 5,0000 г, α-токоферолу ацетату 0,0015 г або 0,0025 г,анестезину 0,30000 г або 0,5000 г, циміналю 0,0075 г або 0,0125 г;
допоміжні речовини: олія лавандова, олія соняшникова, спирт етиловий,хладон 12 або хладон 134а.
Форма випуску. Аерозоль.
Фармакотерапевтична група. Протиопікові засоби. Код АТС D03 А Х50.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Лівіан належить до препаратів, що регулюютьметаболічні процеси. Терапевтична дія зумовлена діючими компонентами, щовходять до складу аерозолю. Лінетол – суміш етилових ефірів ненасичених жирнихкислот (олеїнової, лінолевої та ліноленової), які відіграють суттєву роль унормалізації порушених при опіках жирових складових клітинних оболонок шкіри.Жир риб,ячий вміщує високу концентрацію вітаміну Д таα-токоферол ацетат (вітамін Е), які є природними антиоксидантами, вонизупиняють дегенеративні процеси, що мають місце в післяопіковому осередку,запобігають подальшому накопиченню продуктів розпаду тканин та їх всмоктуваннюв кров. Анестезин забазпечує знеболювальний ефект, запобігаючи посиланню зпісляопікової зони ноцицептивних сигналів у ЦНС і розвитку больового синдрому.Включені до складу циміналь і спирт етиловий забезпечують антисептичну діюпроти більшості широко розповсюджених у післяопіковому детриті збудниківінфекційного процесу. Олія соняшникова та олія лаванди виконують пом,якшувальну,захисну, антисептичну та дезодораційну роль у післяопіковому осередку, щосприяє швидкому зогоєнню рани.
Фармакокінетика. При нанесенні на післяопікову рану препарат завдякивеликій кількості серозної рідини, що виділяється, практично позбавленийпроцесу всмоктування та вияву резорбтивної дії. Невеликі кількості препарату,що може всмоктуватись, при дії на організм у цілому можуть відіграти тількипозитивну роль, оскільки всі вони широко застосовуються у медичній практиці длявживання внутрішньо або парентерально. Тривалість терапевтичного ефектуаерозолю залежить від рівня та швидкості серозної рідини, що виділяється, яка можезмивати нанесений шар препарату. В середньому термін одноразового нанесеннявиявляє терапевтичний ефект протягом 6-12 годин, а в окремих випадках – до 1доби.
Показання для застосування. Післяопікові та інші рани, які потребуютьзнеболення та прискорення процесу загоєння, розвитку грануляцій.
Спосіб застосування та дози. Перед застосуванням Лівіану з балона знятизапобіжний ковпачок, натиснути на розпилювач, направивши вихідний отвіррозпилювача на уражене місце. Препаратом покривають всю післяопікову поверхню.При гранулюючих ранах із сильними гнійними виділеннями після нанесенняпрепарату слід накладати асептичну пов,язку, попередньо зросивши їїаерозолем. Обробку ран необхідно здійснювати не менше одного разу щоденно абочерез день, протягом 2-10 днів, залежно від стану хворого.
Побічна дія. Не встановлена.
Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентіваерозолю.
Передозування. Неможливе.
Особливості застосування. Слід пам,ятати, що рідина в балонізнаходиться під тиском і вогненебезпечна!
Не робити спроби відкрити балон навіть після повного використання.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Сумісний з іншими лікарськими засобами,клінічно значущої взаємодії не виявлено.
Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці, притемпературі від +12°С до +15°С. Оберігати від ударів,падінь і впливу прямих сонячних променів.
Термін придатності 1 рік.