ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
ПІРОКСИКАМ-В
Рiroxicam-V
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: Рiroxicamum;(4-гідрокси-2-метил-N-2-піридил-2Н-бензотіазин-3-карбоксамід-1,1- діоксид);
основні фізико-хімічні властивості: порошок білого кольору у твердих желатиновихкапсулах з кришечкою темно-червоного та корпусом рожевого кольору;
склад: 1 капсула містить піроксикаму 0,01 г;
допоміжні речовини: цукор молочний, кальцію стеарат або магнію стеарат.
Форма випуску. Капсули.
Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.
Код АТС МО1А СО1.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Піроксикам – похідне єноловихкислот, які належать до оксикамів. Має протизапальну, знеболювальну тажарознижувальну дії. Піроксикам є оборотним інгібітором ферментуциклооксигенази, яка бере участь у перетворенні арахідонової кислоти впростагландини. Знижує накопичення продуктів перекисного окислення ліпідів іміграцію нейтрофілів до запального осередку. Збільшує виведення сечової кислотиз організму.
Фармакокінетика. Добре всмоктується з кишечника. Найвищаконцентрація препарату в крові виявляється протягом 3–5 годин після прийому.Період напіввиведення має значні індивідуальні коливання від 30 до 86 годин (усередньому 50 годин). Близько 90% препарату метаболізується в печінці,виводиться з сечею, жовчю, калом, 5% препарату виводиться у незмінному стані.
Показання для застосування. Ревматоїдний артрит, анкілозуючийспондилоартрит, постревматичні та запальні стани суглобів, тендовагініт ібурсит, загострення і напади подагри, ішіас, невралгії, радикуліти, біль успині і плечах, міозит і міалгії, постопераційний і посттравматичний біль,хвороба Бехтерєва.
Спосіб застосування та дози. Препарат слід застосовувати тільки запризначенням лікаря. Дорослим при ревматоїдному артриті та анкілозуючомуспондиліті призначають у початковій дозі 20 мг (2 капсули) один раз на добу.Підтримуюча доза – також 20 мг один раз на добу. При загостренні подагриспочатку призначають 40 мг (4 капсули) один раз на добу, унаступні 4–6 днів по 40 мг в один або декілька прийомів, а потім у наступні7–14 днів – по 20 мг на добу.
При гострих м’язово-скелетних захворюваннях препарат призначаютьпротягом 4–6 днів по 40 мг/добу в один або декілька прийомів. Потім переходятьна 20 мг/добу протягом наступних 7–14 днів.
Рекомендована початкова доза при післяопераційному і посттравматичномуболю становить 20 мг/добу в один прийом. Якщо необхідний більш швидкий початокдії, то у перші 2 дні препарат застосовують по 40 мг/добу в один або декількаприйомів. Потім дозу знижують до 20 мг/добу.
Дітям і підліткам бажано застосовувати інші форми випуску препарату.
Капсули необхідно проковтнути цілими, запиваючи великою кількістю води.Якщо неможливо проковтнути капсулу цілою, можна розчинити вміст капсули мінімуму 50 мл води.
Побічна дія. При застосуванні Піроксикаму-В можливі стоматити,анорексія, відчуття дискомфорту в епігастральній ділянці, нудота, запор,метеоризм, діарея, біль у животі, порушення функції печінки, гепатит, блювання,шлунково-кишкова кровотеча, утворення виразок, перфорація, сухість у роті,тромбоцитопенія, анемія, лейкопенія, петехіальні висипи, екхімози,мієлосупресія, у тому числі з розвитком апластичної анемії, еозинофілія,набряки, пригніченість, дратівливість, запаморочення, сонливість, головнийбіль, нездужання, дзвін у вухах, прогресування застійної серцевоїнедостатності, напади стенокардії, бронхоспазм, кропив’янка, ангіоневротичнийнабряк, васкуліт, сироваткова хвороба, анафілаксія, шкірні висипання тасвербіж, десквамація, ексфоліативний дерматит, мультиформна еритема, токсичнийепідермальний некроліз, синдром Стівенса-Джонсона, фотосенсибілізація,гематурія, протеїнурія, інтерстиціальний нефрит, ниркова недостатність,гіперкаліємія, гломерулонефрит, папілярний некроз, нефротичний синдром,підвищення рівня залишкового азоту і креатиніну, пропасниця, екзофтальм,порушення зору, гіпоглікемія, гіперглікемія, збільшення або зменшення маситіла. Дуже рідко (менше ніж у 1% випадків) відмічається панкреатит, оніхоліз,випадіння волосся, акатизія, галюцинації, зміна настрою, порушення сну,сплутаність свідомості, парестезії, дизурія, тахікардія, диспное, глухота,гемолітична анемія.
Протипоказання. Індивідуальна чутливість до компонентів препарату(алергія), виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, захворюванняпечінки, нирок, серцево-судинна недостатність, бронхіальна астма, періодвагітності та лактації.
Передозування. Порушення функцій з боку шлунково-кишкового тракту,центральної нервової системи та нирок. При лікуванні передозування слідвраховувати тривалий період напіввиведення піроксикаму. Показане промиванняшлунка, призначення активо-ваного вугілля, проведення підтримуючої тасимптоматичної терапії.
Особливості застосування. З обережністю призначають Піроксикам-В хворим зішлунково-кишковими кровотечами в анамнезі, з ерозивно-виразковимизахворюваннями шлунково-кишкового тракту в анамнезі, хворим з диспепсичнимипорушеннями, хронічною серцевою недостатністю, порушеннями функції печінки інирок, порушеннями зсідання крові. Необхідна обережність при призначенніПіроксикаму-В пацієнтам похилого віку та ослабленим хворим, особливо зпорушеннями функцій серцево-судинної системи, нирок, печінки. З обережністюслід призначати препарат дітям і підліткам до 15 років.
У процесі лікування Піроксикамом-В необхідний контроль функціональногостану печінки і картини периферичної крові.
Не рекомендується призначати Піроксикам-В одночасно з ацетилсаліциловоюкислотою та іншими нестероїдними протизапальними засобами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Піроксикам збільшує силу дії пероральнихпротизсідальних лікарських засобів, збільшує концентрацію солей літію у крові.Одночасне застосування алкоголю може посилювати побічну дію піроксикаму, атакож знижувати здатність до концентрації уваги і швидкість психомоторнихреакцій.
Одночасне застосування похідних саліцилової кислоти зменшуєконцентрацію піроксикаму у крові.
Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла та недоступномудля дітей місці при температурі від +15°С до +25°С. Термін придатності – 2роки.