ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
АР Т О К С И Б
(A R T O XI B)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: Celecoxib;4-[5-(4-метилфеніл)-3 (трифторметил)піразол-1-іл] бензенсульфонамід;
основні фізико-хімічні властивості: світло-жовтікапсули із твердого желатину розміром “2”, які містять порошок від білого домайже білого кольору;
склад: 1 капсула містить целекоксибу 200мг;
допоміжні речовини: лактоза, тальк очищений.
Форма випуску. Капсули.
Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальніі протиревматичні засоби.
Код АТС М01 АН01.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Целекоксиб – це нестероїднийпротизапальний препарат, який має протизапальну, аналгетичну і жарознижувальнудію. Селективно інгібує циклооксигеназу-2 (ЦОГ-2) і блокує утворенняпростагландинів. Незначно, на відміну від інших нестероїдних протизапальнихзасобів, впливає на активність ЦОГ-1 (в шлунково-кишковому тракті, нирках ітромбоцитах).
Фармакокінетика. При введенні внутрішньо швидковсмоктується. Максимальна концентрація целекоксибу в плазмі досягаєтьсяприблизно через 3 години після прийому дози внутрішньо. Максимальна концентраціяі площа під кривою пропорційні дозі в зоні досліджуваних клінічних доз 100-200мг. Целекоксиб має високий ступінь зв’язування з білками плазми (приблизно 97%) в межах клінічних доз. In vitro дослідження показали, що целекоксибзв’язується в основному з альбуміном і меншою мірою з a1-кислотнимглікопротеїном. Метаболізм целекоксибу в основному проходить за участюцитохрому Р450 2С9. Метаболіти є неактивними як інгібітори ЦОГ-1 і ЦОГ-2.Целекоксиб виводиться переважно шляхом печінкового метаболізму, невеликікількості (<3 %) незміненого препарату знаходяться в сечі і в калі. Післяразової пероральної дози радіоміченого препарату приблизно 57 % дози виводилосяз калом і 27 % - із сечею. Ефективний період напіввиведення становить приблизно11 годин після прийому натще.
Показання для застосування. Артоксиб показаний дляполегшення ознак і симптомів остеоартритів і ревматоїдних артритів у дорослих.
Спосіб застосування та дози. Остеоартрити: дляполегшення ознак і симптомів остеоартритів, рекомендована доза для дорослих 200мг на добу внутрішньо, яку слід приймати 1 раз на добу, після їди. Принеобхідності можна застосовувати дозу по 200 мг 2 рази на добу.
Ревматоїдні артрити: для полегшення ознак абосимптомів артритів препарат призначають дорослим у добовій дозі 200-400 мг,розподіленій на 2 прийоми.
Побічна дія. Біль в животі,диспептичні явища (метеоризм, нудота, відрижка, запор, діарея), загостреннявиразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, езофагіт і виразкоутворення,шлунково-кишкова кровотеча, перфорація кишечнику, підвищення рівня трансаміназ,запаморочення, головний біль, слабкість, порушення сну, нечіткість зору, дзвіну вухах, парестезії, підвищена стурбованість, депресія, зниження стійкості верхніхдихальних шляхів до запальних уражень (виникають риніт, фарингіт, синусит),кашель, задишка, підвищення артеріального тиску, набряки, судоми в ногах,порушення функції нирок, анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія, алопеція,фотосенсибілізація, шкірний свербіж, висип, кропив’янка. Анафілактичні реакції.
Протипоказання. Артоксиб протипоказанийпацієнтам з гіперчутливістю до целекоксибу. Його не слід приймати пацієнтам залергічними реакціями на сульфонаміди, аспірин або інші нестероїдніпротизапальні засоби. Препарат не слід приймати пацієнтам, хворим набронхіальну астму. Препарат протипоказаний жінкам у ІІІ триместрі вагітності тау період лактації, хворим із пептичною виразкою шлунка і дванадцятипалої кишкив стадії загострення. Препарат протипоказаний дітям та підліткам віком до 18років
Передозування. Симптоми гострогопередозування обмежені сонливістю, нудотою, блюванням та епігастральним болем.Вони оборотні при відповідному лікуванні. Можуть виникати шлунково-кишковікровотечі. Анафілактичні реакції відзначалися при прийомі внутрішньо втерапевтичних дозах і при передозуванні. Лікування симптоматичне. Специфічнихантидотів не існує.
Особливостізастосування. Матерям,які годують груддю, під час лікування рекомендовано переривати груднегодування. Пацієнтам похилого віку, які мають знижену масу тіла, у випадкахпечінкової і серцевої недостатності лікування необхідно починати з малихтерапевтичних доз. З обережністю слід застосовувати препарат під час керуванняавтомобілем, механізмами, при виконанні інших робіт, що потребують підвищеноїуваги, через можливість виникнення побічних реакцій (головний біль,запаморочення). Оцінка впливу Артоксибу на закриття боталової протоки у людинине встановлена, тому його не слід призначати жінкам у ІІІ триместрі вагітності.
Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Флуконазол підвищує концентрацію целекоксибу в плазмі, антациди знижуютьвсмоктування в травному тракті, варфарин збільшує ризик геморагічнихускладнень. Целекоксиб знижує натрійуретичну дію фуросеміду і тіазидів,підвищує концентрацію літію в плазмі. Артоксиб може призначатися з низькоюдозою аспірину. Проте одночасне застосування аспірину з Артоксибом можепідвищити ризик утворення виразки травного тракту.
Умови та термін зберігання. Зберігати притемпературі до +25 °С, в захищеному від світла та недоступному для дітей місці.Термін придатності - 2 роки.