ІНСТРУКЦІЯ
для медичногозастосування препарату
МУЛЬТИМАКС®
(MULTIMAX®)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклі таблетки, вкритіоболонкою від світло-оранжевого до темно-оранжевого кольору;
склад: 1 таблетка містить вітаміну А (ретинолу ацетат)2900 МО (1 мг); вітаміну Е (dl-альфа токоферолу ацетат) 10 МО (10 мг); вітамінуD3 (колекальциферол) 200 МО (5 мкг); вітаміну С (аскорбіновакислота) 60 мг; вітаміну В1 (тіаміну мононітрат) 1,5 мг; вітаміну В2(рибофлавін) 1,7 мг; пантотенової кислоти 10 мг; вітаміну В6(піридоксину гідрохлорид) 2 мг; фолієвої кислоти 400 мкг; вітаміну В12(ціанокобаламін) 6 мкг; нікотинаміду 20 мг; біотину 10 мкг; кальцію 35,5 мг;магнію 10 мг; фосфору 22 мг; заліза 9 мг; калію 20 мг; хлоридів 20 мг; міді 1мг; молібдену 12,5 мкг; цинку 15 мг; марганцю 2,5 мг; йоду 150 мкг; хрому 12,5мкг; олова 5 мкг; нікелю 2,5 мкг; кремнію 5 мкг; ванадію 5 мкг; лютеїну 125мкг; селену 12,5 мкг;
допомiжнi речовини: магнiю стеарат, натрiюкроскармелоза, целюлоза мiкрокристалiчна, стеаринова кислота, кремнію діоксидколоїдний, гiдроксипропілметилцелюлоза (Е 464), титану діоксид (Е171),пропіленгліколь, триацетин, барвник FD&C жовтий № 6 (Е110).
Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Полівітамінні препарати з різнимидобавками.
Код АТС А11А В.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Властивості препарату визначаютьсясинергічним впливом вітамінів та мінералів на різні ланки обміну речовин.Поєднання компонентів сприяє корекції метаболічних процесів в організмі,збільшує енергетичні ресурси при розумових і фізичних навантаженнях, підвищуєопірність несприятливим факторам зовнішнього середовища, поліпшує загальнийстан.
Антиоксидантний комплекс, що складається з вітамінівА, С, Е, цинку, селену, міді та марганцю, захищає організм на рівні клітин відушкоджуючої дії вільних радикалів.
Вітаміни групи В підвищують ефективність ферментнихсистем вуглеводного, ліпідного і білкового обміну, тканинного дихання. Входячидо складу флавінових ферментів, вони беруть участь у транспорті водню(тканинному диханні) і утворенні АТФ у мітохондріях, численних окисно-відновнихпроцесах. Забезпечують нормальне функціонування нервової системи, серцевоїдіяльності та ендокринних залоз. Відіграють важливу роль у процесах регенераціїендотелію і метаболізму жирних кислот. Вітамін D, кальцій, магній, цинк, мідь,марганець і кремній запобігають розвитку та ускладненням остеопорозу,забезпечують функцію кістково-м’язового апарату, серцево-судинної системи. Бездостатнього споживання йоду порушується синтез гормонів щитоподібної залози ірегуляція ними багатьох метаболічних процесів, а надто синтез протеїнів іензиматичної активності. Залізо входить до складу численних ферментів, щовідповідають за транспорт кисню до тканин (гемоглобіну, міоглобіну, цитохромівта ін.). Достатнє надходження заліза забезпечує доставку кисню до тканин іфункціонування дихального ланцюга, підвищує енергетичні можливості клітин,сприяє більш швидкому видужанню. Висока антиоксидантна активність лютеїнузабезпечує нормальну функцію зорового апарату, запобігає розвитку віковихпорушень і втраті зору. Молібден виконує роль кофактора для ферментівкатаболізму сірковмісних амінокислот і пуринів, піримідинів. Порушення цьогопроцесу спричинює серйозні неврологічні наслідки. Хром потенціює дію інсуліну,є фактором толерантності глюкози. За даними останніх досліджень, здатністьнизькомолекулярної хромзв’язуючої субстанції активувати інсулінові рецепторитирозинкінази залежить від рівня хрому в крові. Нікель є кофакторомвсмоктування заліза. Нікель взаємодіє з вітаміном В12 і фолієвою кислотоюв синтезі метіоніну в гомоцистеїн.
Фармакокінетика. Не досліджувалася.
Показання для застосування.
Профілактика і лікування гіповітамінозів,авітамінозів, нестачі мінеральних речовин і мікроелементів; при зниженніімунітету у несприятливих екологічних умовах; при інтенсивній фізичній ірозумовій діяльності; при неповноцінному та незбалансованому харчуванні; принервових перенапруженнях та анемічних станах; для сприяння підвищеннюпрацездатності і поліпшення концентрації уваги; під час одужання післяперенесених захворювань та у післяопераційний період.
Спосіб застосування та дози.
Дорослим по 1 - 2 таблетки на добу під часабо після їди, з метою лікування, та по 1 таблетці, як профілактичний засіб. Заіндивідуальними показаннями доза препарату може бути збільшена до 3-х таблетокна добу. Вагітним та жінкам в період годування груддю не більше ніж 1 таблеткана добу. Дітям старше 12 років по 1 таблетці на добу як лікувальний засіб.
Побічна дія.
Препарат зазвичай переноситься добре, але у випадку індивідуальноїпідвищеної чутливості можливі прояви алергічних реакцій.
Протипоказання.
Препарат не слід призначати при відомій підвищенійчутливості до активних та допоміжних речовин, що містяться у таблетках. Нерекомендується призначати препарат дітям до 12 років, через відсутністьклінічного досвіду.
Передозування.
При передозуванні можуть виникнути алергічніреакції. Лікування: промивання шлунка; активоване вугілля перорально,симптоматична терапія.
Особливості застосування.
Не рекомендується призначати препарат з іншимиполівітамінними комплексами та препаратами, що містять мінерали. При вагітностіпитання про застосування препарату вирішується при оцінці співвідношенняризик/користь. Не застосовувати у період лактації через відсутність клінічногодосвіду.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
При одночасному призначенні з іншимивітамінно-мінеральними препаратами можуть розвитись ускладнення у виглядігіпервітамінозу. Через наявність у препараті заліза та кальцію при сумісномузастосуванні з антибіотиками групи тетрациклiнiв і фторхiнолонiв затримуєтьсяїх всмоктування в травному тракті. Вітамін С підсилює дію та побiчнi явищапротимiкробних препаратiв групи сульфанiламiдiв. Антацидні препарати, щомiстять алюмiнiй, магнiй, кальцiй, а також холестерамін, зменшують всмоктуваннязалiза.
Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці,при температурі не вище 30°С у щільно закритій оригінальній упаковці.
Термін придатності – 3 роки.