ІНСТРУКЦІЯ
для медичногозастосування препарату
АМІТРИПТИЛІНУГІДРОХЛОРИД “ЛХ"
(AMITRIPTYLINIHYDROCHLORIDUM “LH")
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: amitriptyline;5-(3-диметиламінопропіліден)-10, 11-дигідродибензоциклогептену гідрохлорид;
основні фізико-хімічні властивості: безбарвна прозора рідина;
склад: 1 мл розчину містить амітриптиліну гідрохлориду -0,01 г;
допоміжні речовини: ніпагін, ніпазол, глюкоза, водадля ін’єкцій.
Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Антидепресанти. Код АТС: N06A А09.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Амітриптилін - трициклічнийантидепресант, неселективний інгібітор зворотного нейронального захвату моноамінів.Здійснює виражену тимолептичну дію, належить до групи “великих”антидепресантів. Тимолептичний ефект поєднується з вираженим седативнимефектом. Виявляє також антисеротонінову, антигістамінну та антихолінергічнудію.
Фармакокінетика. Біодоступність препарату становитьприблизно 50 %. З білками плазми крові зв’язується понад 90 %. Метаболізуєтьсяв печінці з утворенням фармакологічно активних метаболітів - нортриптиліну тадинітротриптиліну. Період напіввиведення становить приблизно 17-30 год, інодібільше. Виводиться переважно у вигляді метаболітів з сечею.
Показання для застосування. Ендогенні депресії, особливотривожно-депресивні стани.
Спосіб застосування та дози. При тяжких депресіях лікування можнарозпочинати з парентерального введення препарату - внутрішньом’язово абовнутрішньовенно, повільно, в дозі 25-40 мг 3-4 рази на добу. Курс лікування -3-12 вливань. Через 2 тижні доцільно призначати Амітриптиліну гідрохлоридвнутрішньо у формі таблеток. Особам похилого віку препарат призначають у меншихдозах.
Побічна дія. Відчуття сухості у роті, розширення зіниць,порушення акомодації, затримка сечовиділення, сонливість, запаморочення, треморверхніх кінцівок, парестезії, алергічні реакції, аритмії. У цих випадкахзменшують дозу препарату.
Протипоказання. У зв’язку з вираженою холінолітичною активністюамітриптилін протипоказаний при глаукомі, гіпертрофії передміхурової залози,атонії сечового міхура. Препарат протипоказаний при підвищеній чутливості доамітриптиліну, не рекомендується застосовувати для лікування депресії у дітейдо 12 років.
Передозування. Можливе посилення вираженості описаних побічнихефектів. Лікування -симптоматичне.
Особливості застосування. З обережністю призначають при ішемічнійхворобі серця, аритміях, серцевій недостатності. Під час лікування не слідприймати алкоголь. Амітриптилін не рекомендується призначати на термін більше6-8 місяців. Препарат не рекомендується призначати у маніакальній фазіманіакально-депресивного психозу та пацієнтам, схильним до суїциду.
Під час лікування Амітриптиліну гідрохлоридомпацієнтам слід утримуватися від виконання потенційно небезпечних видівдіяльності, які потребують підвищеної уваги та швидкості психічних та руховихреакцій.
Вагітність та період лактації.
З обережністю призначають в І триместрі вагітності.Під час лікування слід припинити годування груддю.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не слід призначати одночасно з інгібіторамимоноаміноксидази. Амітриптилін можна застосовувати не раніше, ніж через 14 днівпісля відміни останніх. Амітриптилін потенціює антихолінергічну дію іншихпрепаратів, послаблює дію гіпотензивних та протисудомних препаратів, посилюєдію препаратів, які пригнічують ЦНС, у тому числі етанолу. Барбітурати тапротисудомні препарати підвищують метаболізм амітриптиліну.
Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей,захищеному від світла місці, при температурі від +10 °С до +25 °С. Термінзберігання - 5 років.