ІНСТРУКЦІЯ
для медичногозастосування препарату
ПЕНТАЛгІН-IСN
Складлікарського засобу:
діючіречовини: 1 таблетка містить аналгіну (метамізолу натрію) 300 мг, парацетамолу 300мг, кофеїну 50 мг, кодеїну фосфату 8 мг, фенобарбіталу 10 мг;
допоміжніречовини: крохмаль картопляний, полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний,стеаринова кислота, кальцію стеарат.
Лікарськаформа. Таблетки.
Таблеткивід білого до білого з жовтим або кремуватим відтінком кольору, двоопуклі, уформі капсули з пласкими бічними поверхнями, з рискою на одному боці тагравіруванням PENTАLGIN на іншому.
Назвата місцезнаходження виробника.
ВАТ“Фармстандарт-Лексредства”.
РосійськаФедерація, м. Курськ, вул. 2-а Агрегатна, 1а/18.
Фармакотерапевтичнагрупа. Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02В В72.
Фармакологічнівластивості. Комбінований препарат проявляє аналгетичну, жарознижувальну,вазодилатуючу, протимігренозну та протикашльову дії. Усуває симптоми застуди тагрипу.
Парацетамол– ненаркотичний аналгетик; блокує циклооксигеназу переважно у ЦНС, діючи нацентри болю та терморегуляції; виявляє аналгетичну, жарознижувальну дію.
Метамізол– нестероїдний протизапальний препарат, виявляє також спазмолітичну дію нагладку мускулатуру сечовидільних і жовчних шляхів.
Кофеїн– стимулює психомоторні центри головного мозку, має аналгетичну дію, посилюєефект аналгетиків, усуває сонливість і відчуття втоми, підвищує фізичну тарозумову працездатність.
Кодеїн– протикашльовий засіб центральної дії, стимулює опіоїдні рецептори нейронів,зменшує збудливість кашльового центру.
Фенобарбітал– протисудомний засіб, виявляє седативну, снодійну, спазмолітичну таміорелаксантну дію.
Показаннядля застосування. Помірно виражений больовий синдром різного генезу (у томучислі при болях у суглобах, м’язах, при радикуліті, менструальних болях,невралгіях, головному та зубному болях).
Гіпертерміяпри застудних станах, яка супроводжується пропасним синдромом.
Протипоказання.
Гіперчутливість,тяжка печінкова та/або ниркова недостатність, бронхіальна астма, дефіцитглюкозо-6-фосфатдегідрогенази, анемія, лейкопенія, стани, що супроводжуютьсяпригніченням дихання, черепномозкова гіпертензія, гострий інфаркт міокарда,аритмії, артеріальна гіпертензія, алкогольне сп’яніння, глаукома, вагітність,період годування груддю та дитячий вік до 7 років.
Зобережністю - виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки (в стадіїремісії), літній вік.
Належнізаходи безпеки при застосуванні.
Притривалому (більше 1 тижня) лікуванні необхідно контролювати картинупериферичної крові та функціонального стану печінки. Препарат може змінитирезультати аналізів допінг-контролю у спортсменів. Утруднює встановленнядіагнозу при гострому абдомінальному больовому синдромі. Пацієнти, які хворіютьна атопічну бронхіальну астму, полінози, мають підвищений ризик розвиткуреакції гіперчутливості.
Особливізастереження.
Приприйомі препарату у період вагітності та годування груддю можливе проникненнякомпонентів препарату (кофеїн, фенобарбітал, парацетамол) через плаценту доплоду та розвиток тератогенного ефекту у плода.
Уперіод застосування Пенталгіну-IСN не слід керувати транспортними засобами,обслуговувати механічні пристрої та виконувати роботу, яка потребує швидкоїпсихічної та фізичної реакції, оскільки препарат уповільнює швидкість реакціїта спричинює сонливість.
Спосібзастосування та дози.
Препаратприймають внутрішньо. Звичайно приймають по 1 таблетці 1 - 3 рази на добу.Препарат слід приймати з інтервалами не менше 4 годин між прийомами та незастосовувати більше 5 днів як знеболюючий засіб та більше 3 днів якжарознижуючий засіб без призначення та нагляду лікаря.
Максимальнадобова доза – 4 таблетки.
Передозування.
Симптоми:нудота, блювання, гастралгія, тахікардія, аритмія, пригнічення дихальногоцентру.
Лікування:при появі цих симптомів призначають промивання шлунка, прийом кишковихадсорбентів та послаблюючих засобів. Для специфічного лікування передозуванняпарацетамолом, що входить до складу, вводять внутрішньовенно краплинноацетилцистеїн 140 мг/кг і далі 70 мг/кг кожні 4 години.
Побічніефекти. Алергічні реакції (висип, свербіж, кропив’янка), запаморочення,сонливість, тахікардія, нудота, блювання, запор; лейкопенія, гранулоцитопенія,агранулоцитоз. При тривалому безконтрольному застосуванні у високих дозах –звикання (послаблення знеболюючого ефекту), залежність від препарату (кодеїн),печінкова та/або ниркова недостатність.
Взаємодіяз іншими лікарськими засобами та інші форми взаємодії.
Приодночасному застосуванні засобів, які спричинюють пригнічуючу дію на центральнунервову систему (у тому числі седативні засоби та транквілізатори), можливепосилення седативного ефекту та пригнічуючої дії на дихальний центр.
Посилюєвплив етанолу на психомоторну реакцію.
Одночаснезастосування з хлорпропазином або фенотіазином може призвести до розвиткувираженої гіпертермії.
Метамізолзнижує концентрацію циклоспорину.
Метамізол,витісняючи із місць зв’язування з білком пероральні гіпоглікемічні препарати,непрямі антикоагулянти, глюкокортикостероїди та індометацин, підвищує їхнюактивність.
Трициклічніантидепресанти, пероральні контрацептиви, алопуринол порушують метаболізмметамізолу у печінці та підвищують його активність.
Одночаснезастосування препарату з іншими ненаркотичними аналгетиками може призвести допосилення токсичних ефектів.
Барбітурати,фенілбутазон та інші індуктори мікросомальних ферментів печінки послаблюють діюметамізолу.
Термінпридатності. 3 роки.
Данийпрепарат не можна застосовувати після дати, зазначеної на упаковці.
Умовизберігання.
Препаратслід зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місціпри температурі 15 - 25 °С.